Lublin. 21-letni Nigeryjczyk pobity przed klubem. Przeszedł operację, ale sam musi za nią zapłacić

Przed jednym z lubelskich klubow nad ranem 19 października został pobity 21-letni student z Nigerii. Jego przyjaciele obecni na miejscu zdarzenia twierdzą, że doszło do ataku na tle rasistowskim - z całej grupy agresor właśnie jego obrał sobie za cel, choć nie padły żadne wyzwiska, które wprost sugerowałyby motyw.

19 października około 4 nad ranem grupa przyjaciół stała pod jednym z lubelskich klubów. Wśród nich był 21-letni Nigeryjczyk, który dwa razy został zaatakowany przez nieznanego agresora. Trafił do szpitala z pękniętą żuchwą. Okazało się, że młody mężczyzna musiał przejść operację, której kosztów nie pokryło jego studenckie ubezpieczenie. Na domiar złego policja, która bada sprawę, uznała, że na razie nie ma przesłanek do tego, aby uznać, że do ataku doszło na tle narodowościowym.

Zaatakowany dwa razy, nie reagował

Jak podaje "Dziennik Wschodni", przyjaciele zaatakowanego studenta zwracali uwagę, że jeden z mężczyzn krążących wokół klubu wziął sobie Nigeryjczyka za cel. Najpierw rzucił w jego kierunku plastikowy kubek z piwem. Kiedy jednak chłopak nie reagował na zaczepki, agresor podszedł do niego i z całej siły uderzył go w twarz.

Chłopak trafił do szpitala z pękniętą żuchwą i musiał przejść operację. Jak się okazało - dosyć kosztowną, ponieważ jego ubezpieczenie wykupione na terenie Polski nie pokryły kosztów leczenia w wysokości 4,8 tys. zł. Dlatego też przyjaciele pobitego studenta zorganizowali zbiórkę pieniędzy za pomocą portalu zrzutka.pl. 

Policja: Nic nie wskazuje na atak na tle narodowościowym

Na razie kwalifikacja prawna czynu nie została jeszcze ustalona, trwa postępowanie. Jednak Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w rozmowie z "DW" podkreśla, że nie padły wprost żadne sformułowania sugerujące, iż atak nastąpił na tle rasistowskim. Cały czas trwa sprawdzanie nagrań z monitoringu, ma zostać również powołany biegły. Sam poszkodowany nie chciał podawać mediom swoich personaliów ani pokazywać się na zdjęciu.

W Lublinie w ostatnim czasie doszło już do kilku napaści i pobić na tle narodowościowym. Ofiarami ataków padli m.in. 26-letni Nigeryjczyk, 24-letni Ukrainiec i 25-letni Turek.

Więcej o:
Komentarze (213)
Lublin. 21-letni Nigeryjczyk pobity przed klubem. Przeszedł operację, ale sam musi za nią zapłacić
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 62 razy 50

  Jasne, nic sie nie stalo. Jedna wiecej polamana zuchwa zboczonych kulsonow lebelskich nie rusza.
  Ale jak Jadzce Emilewicz rower zareczynowy ktos chlasnal, to byl alarm alfa i cala kulsoneria na bacznosc postawiona.
  Takie wlasnie priorytety ma pisbolszewicko-qrewska pisbolszewia szanowny obywatelu pazdzierzowo-buarczanej republiki banasiowej.

 • antropoid

  Oceniono 46 razy 28

  Coraz częstszy efekt endecko-katolsko-kołtuńskiego szczucia na "inność".

  I raz na tydzień "przekażmy sobie znak pokoju" - bo to nic nie kosztuje, a tak ładnie brzmi.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 40 razy 28

  Gdyby sam ciemnoskóry Jezus zstąpił z nieba w ten padół ciemnogród polski - dopiero by dostał wp... Podwójnie - za kolor skóry i bycie Żydem.
  Jak to kiedyś Rydzyk 'dowcipnie' powiedział do ciemnoskórego księdza? Żeby się mył częściej?

 • nutka7.17

  Oceniono 27 razy 25

  Agresor- bandyta powinien zapłacić za operację, to chyba jasne. Nie pobiłby Nigeryjczyka, nie byłoby operacji i kosztów z tym związanych.

 • ferrment

  Oceniono 25 razy 21

  Koszty leczenia powinien opłacić napastnik. Mam nadzieję, że napadnięty oraz ubezpieczenie pozwą bandziora.

 • antropoid

  Oceniono 30 razy 20

  Jakby to był jakiś wychlany polityk PiSu, to już za jednego "plaskacza" pod knajpą wziąłby z milion odszkodowania - za straty poniesione "w służbie ojczyzny".

 • lica79

  Oceniono 20 razy 18

  Pewnie "wzorowy Patriota" i "miłośnik żołnierzy wyklętych" a tak serio kolejny bezmózg nażarty pisowską hejterską nowomową

 • lisamonika

  Oceniono 19 razy 17

  Napastnik powinien stanac przed sadem za napad, byc obciazony kosztami leczenia, I dostac kare wiezieniu za napad.

 • balerina53

  Oceniono 21 razy 17

  To jest skandaliczne o oburzające. Wstyd mi za mój kraj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX