Niedziele handlowe 2019. Czy 3 listopada sklepy będą otwarte?

W marcu 2018 roku wprowadzona została ustawa dotycząca ograniczenia liczby handlowych niedziel. W 2019 roku obowiązuje tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu - czy wypada ona w najbliższą niedzielę 3 listopada?

Zgodnie z założeniami ustawy w 2019 roku niedziela handlowa wypada tylko raz, pod koniec każdego miesiąca. W tym roku dwie niedziele handlowe przypadać będą jeszcze jedynie w grudniu z powodu wypadających wtedy świąt Bożego Narodzenia.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 3 listopada wypada zakaz handlu?

W związku z obowiązującym kalendarzem niedziel handlowych 3 listopada wypad zakaz handlu. Tego dnia zamknięte będą centra handlowe i duże sklepy takie jak Carrefour, Kaufland, Biedronka czy Lidl. Niedziela handlowa w tym miesiącu wypada 24 listopada. Do tego czasu zakupy w niedzielę można zrobić tylko w placówkach, których nie obowiązuje ustawa o zakazie handlu. Są to apteki, cukiernie, kawiarnie, restauracje, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, sklepy pełniące funkcję placówki pocztowej (jak Żabka) oraz sklepy prowadzone przez właściciela (np. jak na zasadach franczyzy w przypadku Carrefour Express). Godziny otwarcia zależą jednak tylko od właścicieli poszczególnych punktów.

Kalendarz niedziel handlowych od 2020 roku

Jedna niedziela handlowa w miesiącu obowiązywać będzie tylko do końca 2019 roku. Od 2020 roku klienci muszą przygotować się na kolejne zmiany oraz zmniejszenie liczby niedziel handlowych. Od tego czasu niedziela handlowa ma wypadać maksymalnie siedem razy w roku: w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo centra handlowe i duże sklepy możliwe, że będą otwarte w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (25)
Niedziele handlowe 2019. Czy 3 listopada sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • danuel

  Oceniono 4 razy 2

  Ohoho jaki napad pisowskich troli z czupakabry. Ciężko coś napisać o przewałach w PISie co?

 • Oceniono 6 razy 2

  Werdykt znam lecz zastępca dyrektora departamentu handlowa niehandlowa niedziela NPK zgodnie z zaleceniem szefa tej jednostki informacyjnej w GW( handlowe niehandlowe niedziele gry sportowe, plotki, pogoda, ciekawostki co u Rozenek Wieniawy oraz innych ćwierć celebrytów)UZ ,spełnił swoją czwartkową powinność lecz nie napisał co u Banasia oraz w którym w sklepie robił w ostatnią pracującą niedzielę zakupy.

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • vitmik

  Oceniono 7 razy 1

  Byłbym zapomniał, Redakcjo!!!!
  nie zapomnijcie napisać, że jutro też są sklepy zamknięte, nie wszyscy ogarniają otaczający nas świat a wy jesteście kagankiem wiedzy i wyrocznią w temacie handlowych i niehandlowych dni ;)

 • domowy daeodon

  Oceniono 3 razy 1

  A czy w ostatnią listopadową handlową niedzielę w Castoramie na kasie numer 5 będzie pracowała Wiesława C??! Oraz czy dostanę gwoździe papiaki??

 • matts06

  Oceniono 4 razy 0

  Naprawdę trzeba mieć czytelników chyba za idiotów, skoro cały czas podajecie kiedy są niedziele handlowe, a kiedy nie...

 • vitmik

  Oceniono 6 razy 0

  hahaha, przedostatni miesiąc informowania o otwartych lub zamkniętych sklepach w niedzielę właśnie się jutro zacznie
  za 2 miesiące wyznawcy religii mojżeszowej w Polsce będą musieli robić co tydzień duże zakupy już w piątek, w sobotę szabas a w niedzielę goje mają swój ;)

  ps. zawsze można jechać na niedzielne zakupy do postępowych krajów sąsiednich, a że też są tam sklepy w niedzielę zamknięte (GER), albo jest drogo (SVK), albo mały wybór i drogo (CZE, UE, BLR, RUS, LTV) to już inna sprawa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX