Poznań. Policjanci weszli na salę podczas rozprawy i chcieli wylegitymować sędzię. Policja przeprasza

Dwaj wielkopolscy policjanci weszli na salę podczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Poznaniu i próbowali wylegitymować sędzię wykonującą obowiązki służbowe. Teraz policja zapowiada przeprosiny. - Do incydentu nie powinno niego dojść i obiecuję, że nigdy to się już nie powtórzy- napisał na Twitterze rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Do zdarzenia doszło we wtorek 22 października. Policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia mężczyzny, który - jak się potem okazało - nie był zadowolony z wyroku w rozprawie alimentacyjnej, podjęli interwencję na terenie Sądu Okręgowego w Poznaniu. Weszli na salę rozpraw i próbowali wylegitymować sędzię Beatę Woźniak.

Poznańska policja chciała wylegitymować sędzię podczas rozprawy. Teraz ją przeprosi

Zgodnie z prawem, sędziego chroni immunitet, a co z tego wynika - policjanci nie mieli prawa prosić sędzi o okazanie dokumentu tożsamości. Teraz wielkopolska policja przeprasza za sytuację.

- Bardzo przepraszam panią sędzię Beatę Woźniak za ten incydent z legitymowaniem. Nie powinno do niego dojść i obiecuję, że nigdy to się już nie powtórzy. Przeprowadzimy postępowanie wyjaśniające i wyciągniemy konsekwencje służbowe - napisał na Twitterze mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Więcej o:
Komentarze (341)
Poznań. Policjanci weszli na salę podczas rozprawy i chcieli wylegitymować sędzię. Policja przeprasza
Zaloguj się
 • jurand48

  Oceniono 76 razy 74

  Przykład idzie z samej góry …..wyzywa się współobywateli od Kanalii i Zdradzieckich Mord …..wchodzi się na trybunę jak do chlewa i zabiera głos bez żadnego trybu itd. itp.

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 50

  Borowiak..Lepiej powiedz kto tym geniuszom pracy operacyjnej w terenie wydał rozkaz!

 • czarnyminio

  Oceniono 49 razy 45

  Niesamowite . Takich przygłupów mają w tej formacji? Zielonym do góry...

 • fakiba

  Oceniono 33 razy 33

  Ciekawe skąd dostali rozkaz , na pewno sami na to nie wpadli ?

 • puuchatek

  Oceniono 38 razy 32

  PRZEPROSINY?!

  Panowie policjanci powinni odpowiadać za obrazę sądu (chciałbym zobaczyć taką akcję w USA…).

  Ich szefostwo, które ich wysłało, powinno beknąć.

  A szef policji sądowej, który do tego dopuścił, powinien wylecieć z roboty.

 • agenciputinawon

  Oceniono 34 razy 32

  PRZEPROSINY??? Jak mawia klasyk, pewien były bramkarz, "ich nawet nie należy zwalniać, tylko wyp...olić dyscyplinarnie".
  Dziennikarze powinni natychmiast zainteresować się, kim był ten, co kazał policji wtargnąć do sądu i dlaczego się go posłuchali. Rzecz naprawdę nie bywała i niesłychana, toż to zwyczaje z jakiegoś bantustanu, ewentualnie ze stalinowskich czasów.

 • def11

  Oceniono 33 razy 31

  To nie policjanci , to kulsony "dobrej zmiany".

 • mirek11768

  Oceniono 24 razy 22

  Kretyni policyjni głupsi niż kiedyś zomowcy :) :) . Ale przyzwolenie idzie od góry, drabina debilizmu jest kilku szczeblowa ale wzwyż, im wyżej tym głupiej. :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX