Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi już niebawem, bo w nocy z 26 na 27 października. Zegarki należy przestawić z godziny 3 na 2. Oznacza to, że w ten weekend będziemy mogli pospać nieco dłużej.

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbędzie się już tej nocy. Zegarki w naszych telefonach i komputerach zaktualizują czas automatycznie, ale osoby, które posiadają np. nakręcany zegarek muszą pamiętać, aby cofnąć wskazówki o godzinę. Zmiana czasu z letniego na zimowy powoduje, że ta jedna noc w roku staje się dłuższa, co sprawia, że wielu spośród nas może spać godzinę dłużej. Niestety, dla osób, które pracują w nocy, oznacza to wydłużoną zmianę.

Zmiana czasu odchodzi do lamusa. Kiedy po raz ostatni będziemy przestawiać zegarki?

Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią? Odpowiedź na to pytanie brzmi: "Nie". Unia Europejska cały czas przygotowuje się do odejścia od zmiany czasu. W marcu 2019 Parlament Europejski zatwierdził przepisy znoszące zmianę czasu w państwach unijnych, ale te muszą zdecydować, czy chcą zostać przy czasie letnim czy zimowym. Każdy z krajów członkowskich Unii Europejskiej podejmie tę decyzję indywidualnie. Ostatnia zmiana czasu w Unii Europejskiej ma się odbyć w październiku 2021 roku, czyli za dwa lata.

Więcej o:
Komentarze (24)
Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy ostatnia zmiana czasu?
Zaloguj się
 • tomke

  Oceniono 10 razy 6

  Promocja w hotelu "u Banasia": 2 godziny w cenie jednej - tylko w niedziele o 2 rano :)

 • antropoid

  Oceniono 11 razy 5

  To się resortowe dzidzi "balbina" wyśpi jeszcze lepiej.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Matoly nie znosza zmiany czasu bo nie wiedza po co i w jaka strone oraz przez to ile czasu uplywa niz pustactwo sie przekona, za nastapila 😂😁😊☺

 • kingazpola

  0

  moj xonix sam aktualizuje godzinę :) polecam smartwatche :)

 • zec

  Oceniono 2 razy -2

  Po co to głupie pytanie w tytule? Informacja o zmianie czasu zmieściłaby się tam swobodnie

 • adok1103

  Oceniono 5 razy -3

  A czy może mi już gazeta podać do wiadomości czy będą otwarte duże sklepy w niedzielę no proooooszę

 • tata_japoxa

  Oceniono 6 razy -6

  Od 3 lat Unia sie nad tym głowi potrzebuje jeszcze kolejnych 2 lat. 5 lat na taka prosta decyzje. Ten komunistyczny eurokołchoz musi sie kiedyś zawalić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX