Grzybiarz zaskarżył wynik wyborów. Dostał zero głosów, chociaż koledzy twierdzą, że na niego głosowali

Walka o Senat trwa. Zarówno PiS, jak i KO złożyły protesty wyborcze. Oprócz nich do Sądu Najwyższego trafiło kilkadziesiąt zgłoszeń o nieprawidłowościach podczas wyborów. Wśród nich znalazła się skarga od grzybiarza ze Szczebrzeszyna.

Choć w polskich lasach roi się od grzybów, sezon powoli dobiega końca. Dlatego miłośnicy zbierania borowików, maślaków, koźlarzy i innych smakowitych kąsków nie mają czasu do stracenia i pracowicie przeszukują lasy. Mimo tego grupa około 20 grzybiarzy ze Szczebrzeszyna przerwała grzybobranie by spełnić swój obywatelski obowiązek.

62 protesty wyborcze trafiły do SN

Jak podaje RMF FM, jeden z grzybiarzy, którzy kandydował w wyborach, ze zdziwieniem odkrył, że w protokole komisji przy jego nazwisku widnieje cyfra 0. Wszyscy grzybiarze, łącznie z samym kandydatem, deklarują, że oddali głosy właśnie na niego. 

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego. Jest to jeden z 62 protestów wyborczych. W rozmowie z TVP Info rzecznik SN Michał Laskowski powiedział, że liczba protestów może się zmienić, ponieważ zgłoszenia o nieprawidłowościach można było wysyłać pocztą do północy.

Rzecznik dodał, że już rozpoczęło się rozpoznawanie złożonych protestów. Wyjaśnił, że pierwszym krokiem jest kontrola formalna. Na tym etapie sędziowie sprawdzają, czy protest został złożony w terminie, w wymaganej formie. Następnie protesty zostaną sprawdzone pod kątem merytorycznym. Laskowski wyjaśnił, że po rozpoznaniu wszystkich protestów zostanie wydana uchwała o ważności lub nieważności wyborów.

Więcej o:
Komentarze (182)
Grzybiarz zaskarżył wynik wyborów. Dostał zero głosów, chociaż koledzy twierdzą, że na niego głosowali
Zaloguj się
 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 86 razy 82

  Co ma osiągnąć ironizowanie, że chodzi o grzybiarza? Jeśli prawidłowo zagłosował sam na siebie i ten głos nie został policzony, to znaczy, że coś jest nie tak z wynikiem. Zazwyczaj na kandydata głosuje rodzina, kilku znajomych.

 • ferrment

  Oceniono 52 razy 52

  Nawet jeżeli koledzy na niego nie głosowali, to sam na siebie głosował. Dlatego składa protest. Ta historia może wyjaśniać w jaki sposób wieś "głosuje" na PiS.

 • chateau.respawned

  Oceniono 41 razy 41

  Jeśli oddane głosy były ważne, to byłby to absolutny skandal.

 • ferrment

  Oceniono 36 razy 34

  Tłum trolli pisowskich próbuje bagatelizować sprawę, która jest skandalem. Jeżeli to się potwierdzi, to lokalna komisja powinna iść siedzieć.

 • brods

  Oceniono 30 razy 24

  w PIS twierdzą że nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy .............

 • remo29

  Oceniono 27 razy 23

  Chłop głosował, ale nie liczył i tu leży pies pogrzebany.

 • dupa_pod_sad

  Oceniono 22 razy 20

  Nawet jeśli przyjąć że koledzy nie głosowali chociaż tak twierdzą to sam na siebie przecież zagłosował.

 • veronicahighlander

  Oceniono 19 razy 19

  Na małym przykładzie można zaobserwować jak wygląda liczenie głosów przez pisowskie komisje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX