Udusił pasażera pociągu. Nie stanie przed sądem, bo był niepoczytalny

"32-letni mężczyzna, który w listopadzie 2018 r. w wagonie Szybkiej Kolei Miejskiej zabił 59-letniego pasażera, nie odpowie za swój czyn przed sądem" - donosi RMF24. Biegli stwierdzili, że mężczyzna był niepoczytalny, dlatego zamiast do więzienia trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Jak podaje RMF24, tragedia miała miejsce 19 listopada 2018 r. W wagonie Szybkiej Kolei Miejskiej doszło do bójki pomiędzy dwoma mężczyznami. O wydarzeniu zawiadomieni zostali policjanci. Gdy dotarli na miejsce 32-letni mężczyzna dusił przypartego do podłogi 59-latka. Po interwencji policji okazało się, że starszy mężczyzna jest nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala. Nazajutrz zmarł.

Ofiara przypominała mu kogoś innego

W toku śledztwa 32-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. W wyniku obserwacji sądowo-psychiatrycznej biegli stwierdzili, że mężczyzna jest chory psychicznie.

32-latek, "dokonując zarzuconego mu czynu miał całkowicie zniesioną zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem" -  poinformowała  rzecznik prasowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyny Wawryniuk. Twierdził również, że mężczyzna, którego udusił śmiał się z niego oraz przypominał mu osobę, która w przeszłości zrobiła mu krzywdę. 

Biegli orzekli również, że z powodu "wysokiego ryzyka" ponownego popełnienia przez niego podobnego czynu, mężczyzna powinien zostać umieszczony na leczeniu w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

32-latek od chwili zatrzymania przebywa w areszcie.

Więcej o:
Komentarze (79)
Udusił pasażera pociągu. Nie stanie przed sądem, bo był niepoczytalny
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 36 razy 32

  "Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień." , taki niepoczytalny to on nie jest

 • anitani

  Oceniono 30 razy 22

  To ja mam lepsze: koleś który wjechał w Sopocie na Molo i miażdżył ludziom kości w 2015 roku - jest już wolny, i też był niepoczytalny. Dostał pigułkę i reprymendę "żeby mi to było ostatni raz".
  A za chwilę wyjdzie zabójca Adamowicza, a jeszcze wcześniej Plichta z Ambergold.

 • curious

  Oceniono 24 razy 12

  Wsadzić psychola na dożywocie w psychiatryku. I elektrowstrząsy bydlakowi aplikować co tydzień.

 • rattus-rattus

  Oceniono 16 razy 8

  Mężczyzna, który broniąc katowanej kobiety zabił jej męża-sadystę, dostał 25 lat!
  Ale w tym przypadku były poważne okoliczności obciążające - zwyrodnialec dręczący żonę był emerytowanym policjantem. Dlatego "Wysoki Sąd" wydał najsurowszy wyrok z możliwych.

 • dlepa

  Oceniono 9 razy 7

  W Calgary Matew de Grood, ktory jest synem wysoko postawionego policjanta zabił nożem 5 kolegów bo wydawało mu sie, ze sa kosmitami. Kanadyjski sąd (sędziwie sa tutaj tak w Polce mianowani przez rząd i sa właściwie nietykalni do 70 roku życia) uznał go za niepoczytalnego i po dwóch latach stopniowo jest „integrowany” ze społeczeństwem, czyli jeździ na przepustki do domu. Eksperci uznali, ze jest mu lepiej, ale zaznaczyli w raporcie, ze nawrot choroby będzie gwałtowny i ofiar będzie wiele. Krewnym ofiar sąd nakazał zakaz zbliżania się do mordercy ich dzieci.

 • aldealmi

  Oceniono 8 razy 6

  Takie zjeby powinny być eliminowane a nie przetrzymywane.

 • maxwywar2

  Oceniono 15 razy 5

  Ufff odechnąłem z ulgą - myślałem że cos sie zje..wi stanie - a tak podleczy sie i zabije kogoś następnego. - nie ma sprawy.
  Najgorzej mają ci poczytalni co np staneli w obronie rodziny lub bronili się przez lata przed mężem oprawcą - dla nich jest 25 lat. A dla zj..ba ciepłe bamboszki kocyk i łóżeczko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX