Sąd uniewinnił osoby, które blokowały Kaczyńskiemu i innym politykom PiS wjazd na Wawel

Osoby, które blokowały wjazd politykom PiS na Wawel 18 grudnia 2016 roku, zostały uniewinnione przed krakowskim sądem rejonowym - donosi Radio Kraków.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 18 grudnia 2016 roku, gdy na miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu docierali politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński.

Niektóre z aut wjechały na Wawel Bramą Herbową, niedostępną dla ruchu kołowego. To tam politycy napotkali na protestujących, którzy skandowali m.in. "Hańba", blokowali im też wjazd na wzgórze.

Wtedy interweniowała policja, która usuwała ich z drogi. Sprawa zakończyła się przed krakowskim sądem rejonowym, dotyczyła siedmiu osób obwinianych o blokowanie wjazdu polityków. Radio Kraków poinformowało, że wszystkie siedem zostało uniewinnionych.

"Gazeta Krakowska" donosi, że adwokaci reprezentujący blokujących podnosili, że ci brali udział w spontanicznym zgromadzeniu i policja w każdej chwili - jeśli uznałaby, że naruszono prawo - policja mogła rozwiązać. Sąd do takiej narracji przystał, ocenił, że blokujący nie działali na szkodę społeczną.

W lipcu 2017 roku zapadły wyroki nakazowe w tej sprawie - blokadę Wawelu uznano za wykroczenie i osoby biorące w nim udział ukarano grzywnami. Blokujący jednak odwołali się w sierpniu od tego werdyktu.

Więcej o:
Komentarze (82)
Kraków. Oskarżeni o blokadę Wawelu w 2016 roku uniewinnieni
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 32

  Gdyby nie obstrukcja Terleckiego dawno byłby wyrok. Ale wiedząc, że będzie uniewinnienie specjalnie pisior przeciągał na po wybory..

 • kuba161048

  Oceniono 33 razy 29

  Trzy lata potrzebował sąd żeby wydać taki wyrok !!!
  Wyrok w sprawie wypadku Szydło będzie za 66 lat jak dobrze pójdzie , czyli pośmiertny !!!

 • takaprawda3000

  Oceniono 31 razy 27

  Ciekawe jak się czują sprzedajne kulsony które działały na rozkaz partii. Kiedyś nie szanowali was prawicowcy, a mieliście jako taki szacunek wśród normalnej części społeczeństwa. Teraz dzięki waszemu zachowaniu już nikt was nie szanuje.

  Dalej się możecie zasłaniać rozkazami, tylko pamiętajcie że oskarżeni w Norymberdze też mieli taką linię obrony.

 • tomke

  Oceniono 25 razy 21

  Gdyby jasnie wielmozny "dobry pan" udal sie piechota do kasy biletowej i wszedl na Wawel jak kady inny obywaltel a nie ladowal sie tam autem jak przedstawiciel nadzwyczajnej kasty to i protestow by nie bylo. Gdyby zas pochowal brata prezydenta tam, gdzie chowa sie zmarlych prezydentow, to zaoszczedzilby cene biletu na Wawel.

 • ochujek

  Oceniono 20 razy 16

  Brawo obywatele. Łamaniu prawa należy przeciwstawiać się. Zakaz wjazdu dotyczy wszystkich.

 • polakadam

  Oceniono 18 razy 16

  No przecież kaczor zawsze powtarza że Polska jest ostoją demokracji.
  Protesty są dozwolone. Sąd potwierdził słowa naczelnika. I zachęcił żeby takich protestow bylo więcej. Niech obywatele korzystają ze swoich praw.

 • nikiforia1

  Oceniono 22 razy 16

  Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX