Róża Thun odkryła pokrewieństwo z Kaczyńskim. "Jako ciotka" udzieliła mu kilku rad

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun odkryła, że łączą ją więzy pokrewieństwa z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Wszytko to dzięki internetowym hejterom, którzy zarzucali jej, że jest krewną hitlerowskiego zbrodniarza.

Róża Thun z domu Woźniakowska, której pełne nazwisko to dziś Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, jest żoną obywatela Niemiec. Przez obco brzmiące nazwisko była niejednokrotnie wyzywana przez internetowych hejterów, którzy twierdzili, że jest krewną jednego z niemieckich zbrodniarzy wojennych. Po kolejnym takim incydencie postanowiła sprawdzić, czy to prawda. 

Róża Thun do Jarosława Kaczyńskiego: Umyj ząbki, zmów paciorek, bądź grzeczny

Europosłanka PO, wraz z rodziną, sprawdziła, czy jej męża mogą łączyć jakieś więzy pokrewieństwa z osobą, o której pisali jej przeciwnicy. W rozmowie z "Faktem" powiedziała, że jej mąż sprawdził wszelkie dostępne informacje do XVIII wieku wstecz, ale nie znalazł on niczego, co mogłoby potwierdzać pokrewieństwo z wojennym zbrodniarzem. W  "Wielkiej genealogii" opracowanej przez dr. Marka Minakowskiego jej syn znalazł jednak inną niespodziankę. Z książki tej wynika, że Jarosław Kaczyński jest synem kuzynki 13. i 14. stopnia Róży Thun. 

Róża Thun stwierdziła, że fakt pokrewieństwa z Jarosławem Kaczyńskim wcale jej nie martwi, a jako ciotka prezesa PiS uważa, że ma pewne przywileje.

- W dobrej rodzinie dzieci zawsze traktują z szacunkiem ciotki i wujów, dlatego mówię: Jarku, umyj ząbki, zmów paciorek, bądź grzeczny i nie wtrącaj się w nie swoje sprawy - powiedziała europosłanka. 

Więcej o:
Komentarze (170)
Róża Thun jest spokrewniona z Jarosławem Kaczyńskim? Jako "ciotka" udzieliła mu kilku rad
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 44 razy 36

  ... i oddaj ludziom Księżyc, który im razem z bratem rąbnęliście wykorzystując ich ciemnotę.
  Ciotka.

 • antropoid

  Oceniono 46 razy 32

  kaczynski to HEJTER polityczny - na hejcie każdego, kto nie z nim zbudował swoją żałosną karierę - na nieszczęście Polski takich ujadaczy na wszystko i wszystkich jest tu na tyle wielu, że dziś takie indywiduum może się pławić w blasku władzy i udawać znawcę-zbawcę, choc całe życie pierdzi w kanapę w domu, a pracy nie zna.

 • owca888

  Oceniono 25 razy 23

  Jakie "ząbki"? W stadium tak zaawansowanego gnicia się nie domyją nigdy. Następny etap to rozkład.

 • ziggybam

  Oceniono 27 razy 23

  Czyli niestety pani Różo, różowo nie jest. Nie pokrewieństwo z nazistowskim zbrodniarzem, a z kaczystowskim zgryźliwcem.

 • polo flight

  Oceniono 24 razy 20

  A jakie to ma znaczenie? Oczywiście poza tym, że wielki wstyd mieć w rodzinie jako ziomka Jarosława Kaczyńskiego vel Kaczora dyktatora....wstyd.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 36 razy 20

  Ja nie przyznawałbym się, że jestem spokrewniony z człowiekiem, który zostanie wymazany wraz ze swoim bratem z historii Polski, nawet jeżeliby to była siódma woda po kisielu.

 • ochujek

  Oceniono 22 razy 18

  Jarek tylko mamusi jest posłuszny. Jak to Balbina.

 • edza4

  Oceniono 18 razy 16

  Oj pani Różo radziłbym wyhamować,bo dopiszą pani te dwie wieże i zostanie pani wspólniczką małego niby napoleona,wtedy obciach gotowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX