Abp Jędraszewski prosi władze Krakowa o działkę pod budowę kościoła. Miasto: Tam powstanie park

Do prezydenta Krakowa wpłynęło pismo od arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z prośbą o przekazanie kurii działki pod budowę nowego kościoła. Miasto ma prawo sprzedać ziemię z przeznaczeniem na cele religijne nawet z 98-procentową bonifikatą. Władze jednak nie zamierzają sprzedać działki kurii.

Jak podaje Onet.pl, chodzi o dwie działki po dawnym motelu Krak. W tej części Krakowa budowanych jest coraz więcej nowych bloków mieszkalnych, co wiąże się ze wzrostem liczby mieszkańców. Właśnie dlatego arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się z "uprzejmą prośbą o wydzielenie działki na cele budowy kościoła". W piśmie skierowanym do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego znalazła się również prośba o "umożliwienie dojazdu do wydzielonej działki od ul. Wizjonerów poprzez ustanowienie służebności o szerokości 4,5 m".

Pismo wpłynęło do Urzędu Miasta Krakowa na początku września. Jednak dopiero w niedzielę wieczorem zostało zostało udostępnione w mediach społecznościowych przez jednego z mieszkańców oraz radnego Andrzeja Hawranka, szefa komisji budżetu rady miasta. - Powyższe pismo mimo upływu ponad miesiąca od daty wpływu do tej pory nie zostało skierowane ani do komisji - powiedział radny w rozmowie z Onet.pl.

Miasto nie zamierza sprzedać Kościołowi działek

Do pisma arcybiskupa Jędraszewskiego odniosło się już miasto, które nie zamierza przychylić się do prośby duchownego. - Nie rozważamy sprzedaży Kościołowi wskazanych działek, ponieważ są one objęte roszczeniami dawnych właścicieli" – powiedziała PAP Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa. Wyjaśniła, że zgodnie z zapisami w księgach wieczystych działki te są własnością gminy i ma powstać tam park, którego projekt znajduje się już w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Urząd Miasta Krakowa ma przekazać kurii odpowiedź na pismo w najbliższych dniach.

Więcej o:
Komentarze (567)
Arcybiskup Jędraszewski prosi władze Krakowa o działkę pod budowę kościoła. Jest decyzja miasta
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 256 razy 244

  Kurczę, wielka szkoda. Bardzo są nam potrzebne nowe kościoły. Niczego bardziej Polsce nie brakuje.
  Może jakiś szpital da się zamknąć i przekazać budynek kościołowi? Albo szkołę? Z nimi same problemy, nauczyciele, lekarze, oni ciągle protestują. A kto słyszał o strajku księży?

 • dawidb

  Oceniono 155 razy 153

  Jaki bezczel! "Uprzejmie prosi" o działkę, w zasadzie za darmo (2% wartości!), a za pokropek kasuje 40 tys.!

 • krynolinka

  Oceniono 159 razy 153

  Bo w Krakowie za mało kościołów? Wierni się na mszach nie mieszczą? Zamiast zielonych płuc, modlitwa o czyste powietrze. Wstyd koloratki, wstyd!!

 • profesor_jezorek

  Oceniono 135 razy 129

  NIE SPRZEDAWAĆ!!!! W zamian za darmo zasadzić kopa jędraszewskiemu!!!

 • digital_dictator

  Oceniono 124 razy 122

  czarni rozkradli pół Krakowa przez tzw Komisję Majątkową i mają czelność domagac się więcej?

 • malken

  Oceniono 92 razy 90

  Arcybiskupie Jędraszewski: wskaż, w którym nauczaniu Jezus miał wystąpienia podobne do Twoich? Nawet Samarytankę pochwalił za podanie Mu wody, aby się napił. Zatem, hierarcho?

 • taroudant

  Oceniono 87 razy 85

  Może to jest wreszcie ten przełomowy moment, od którego samorządy odważą się pokazywać środkowy palec czarnej zarazie, tym nienasyconym bezlitosnym pasibrzuchom.

 • rs_81

  Oceniono 83 razy 79

  Ja poproszę o działkę pod moją firmę. Tak, żeby zmieścił się budynek 450m2 i parking 300 m2.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX