Międzyrzecz. Poszła na spacer z wnukiem, została postrzelona w brzuch. Policja zatrzymała sprawcę

Międzyrzecz. Policja zatrzymała mężczyznę, który strzelił z wiatrówki do kobiety spacerującej po parku. Kilka chwil przed tym, jak padł strzał, kobieta odłożyła do wózka swojego dwumiesięcznego wnuka.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 października. W parku w Międzyrzeczu spacerowała wówczas kobieta w towarzystwie swoich dwóch dorosłych córek i dwumiesięcznego wnuka. W pewnej chwili poczuła, że ktoś postrzelił ją w brzuch. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kobieta nie została ranna, a na jej skórze pojawił się tylko czerwony ślad.

- Jednak zatrważające jest to, że do postrzelenia doszło kilka sekund po tym, jak kobieta odłożyła do wózka swojego dwumiesięcznego wnuka. W przypadku, kiedy trafione byłoby malutkie, bezbronne dziecko, które ma bardzo delikatną skórę, skutki mogłyby być tragiczne - komentuje st. asp. Justyna Łętowska.

Międzyrzecz: Mężczyzna postrzelił przypadkową kobietę. Śmiał się z tego, co zrobił

Zaatakowana kobieta i towarzyszące jej córki zaczęły rozglądać się za sprawcą. W odległości ok. 20 metrów zauważyły dwóch mężczyzn, którzy śmiali się, patrząc w ich stronę. Jeden z nich trzymał w ręku wiatrówkę. Na miejsce wezwano policję, jednak zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyźni z bronią oddalili się. Kobiety podały policjantom rysopis podejrzanych, dzięki czemu po przesłuchaniu świadków i przeszukaniu okolicy udało się ich odnaleźć.

Policjanci ustalili, że 35-letni mężczyzna, który postrzelił kobietę, nie planował ataku na nią, a strzelał do przypadkowych osób. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara do lat trzech więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (94)
Międzyrzecz. Poszła na spacer z wnukiem, została postrzelona w brzuch. Policja zatrzymała sprawcę
Zaloguj się
 • marykownow

  Oceniono 77 razy 71

  Strzelisz do kobiety z noworodkiem kara do 3 lat więzienia. Powiesz młodzieży na czym polega bezpieczny seks i co to jest niechciany dotyk - 5 lat więzienia.

 • ona_ona_80

  Oceniono 46 razy 44

  Co to ma we łbie? Powiedzieć że siano, to nic nie powiedzieć. Wstało to to z kolan czy co?

 • kazek100

  Oceniono 44 razy 40

  Trzeba suwerenowi, zwanemu też sutenerem, dać do ręki broń z ostra amunicją. Będzie bezpieczniej, prawda panie Kukiz (zwany tez idiotą)?

 • pryszcze.duszy

  Oceniono 32 razy 32

  3 lata - ma szczęście, że wybrał drogę bandyty, a nie nauczyciela wychowania seksualnego.

 • zdziwiony6

  Oceniono 29 razy 27

  Facet ma 35 lat ale umysł 14 latka. Trzeba go zamknać w zakładzie poprawczym.

 • arreis65

  Oceniono 27 razy 27

  pis nie dotrzymał swojej obietnicy wyborczej "strzelnica w każdej gminie" - wiec suweren se strzela w parku do kogo popadnie

 • no4nwo

  Oceniono 28 razy 26

  Do 3 lat to grozi za posiadanie szczypty suszu z konopii.
  A tu się okazuje, że do 3 lat grozi gnojowi za próbę zabójstwa lub trwałego, ciężkiego okaleczenia (strzelanie do przypadkowych osób, w tym do 2-miesięcznego niemowlęcia). Podczas, gdy takie bezmózgie, niedorozwinięte ści erwo powinno się eliminować ze społeczeństwa zamykając w obozach pracy, albo ośrodkach jak KOZZD.

  Śliny szkoda, żeby splunąć na to śmieszno-żałosne, opresyjne, antyobywatelskie skrwysyńskie pseudopaństwo.

 • anwaw100

  Oceniono 23 razy 23

  urwa!!! to tyle co temu emerytowi co zeżarł cukierka za 40 groszy. czegoś tu nie rozumiem

 • zsm-5

  Oceniono 23 razy 19

  Chciał sobie do bażantów postrzelać? Przypadkiem "myśliwy" nie należał do bractwa kurkowego szyszkodnika?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX