Podawał się za żołnierza, detektywa i policjanta. Jego ofiary straciły ponad milion złotych

Policja publikuje zdjęcia Piotra Klemczaka - mężczyzny podejrzanego o szereg oszustw. 43-latek posługiwał się różnymi danymi oraz zmieniał swój wizerunek. Podawał się między innymi za żołnierza, policjanta, detektywa i windykatora. Zdaniem śledczych wyłudził od swoich ofiar ponad milion złotych. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogły zostać przez niego oszukane.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Opolu publikują wizerunek 43-letniego Piotra Klemczaka z domu Pacocha i szukają osób, które mogą być przez niego poszkodowane. Mężczyzna jest podejrzany o szereg wyłudzeń i oszustw, których miał dopuścić się na terenie całego kraju. Z ustaleń śledczych wynika, że jego ofiarami padały z reguły kobiety w trudnej sytuacji życiowej, a czasami też finansowej, którym obiecywał wspólną przyszłość. Policja podaje, że mógł również oszukiwać osoby starsze.

Policja szuka 43-letniego Piotra Klemczaka. Podawał się za żołnierza i detektywa

Pierwszą informację dotyczącą oszustw 43-latka policjanci z Opola otrzymali w czerwcu tego roku. Jedna z mieszkanek Opolszczyzny pożyczyła mu pół miliona złotych. Z czasem okazało się, że oszustwa mężczyzny zataczają coraz szersze kręgi, a poszkodowanych jest więcej osób. Policja wpadła na trop 43-letniego Piotra Klimczaka, mieszkańca województwa dolnośląskiego.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, następnie areszt został przedłużony na kolejne 3. Śledczy ustalili, że posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi. Pokrzywdzonym mógł przedstawiać się także jako: Robert Kuczera, Jacek Kotowicz oraz posługiwać się nazwiskiem Klimek lub Klimczak. Często jako swój adres zamieszkania podawał Szczecin. Mężczyzna zmieniał również swój wizerunek.

Dla uwiarygodnienia swojej tożsamości podawał się między innymi za policjanta, żołnierza, detektywa, windykatora czy też przedsiębiorcę. Następnie miał wyłudzać pieniądze na fikcyjne inwestycje i przedsięwzięcia

- informuje policja, dodając, że ofiary mężczyzny straciły co najmniej milion złotych. 

Teraz śledczy starają się dotrzeć do wszystkich poszkodowanych. Osoby, które padły ofiarą oszustw mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nr tel. 77 422 25 53, 77 422 25 64 lub 885 680 270 lub z Prokuraturą Rejonową w Opolu pod nr tel. 77 400 12 39.

Więcej o:
Komentarze (61)
Podawał się za żołnierza, detektywa i policjanta. Jego ofiary straciły ponad mln złotych
Zaloguj się
 • kuria_jego_mac

  Oceniono 17 razy 17

  Życzę wszystkim trudnej sytuacji materialnej i wolnego pół melona na różnego rodzaju fanaberie.

 • takaprawda3000

  Oceniono 16 razy 12

  Trudno nie nazwać tych Pań ofiarami, ale chyba nie w takim sensie jak one o sobie myślą.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 7

  He, he...
  Właśnie w Faktach podano, że ta, która pozyczyła mu pół bańki, to ZAKONNICA, która zdefraudowała pieniądze będące na koncie domu starców.... :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX