Krzysztof Gawkowski: Jednym z pierwszych projektów Lewicy będzie ten o małżeństwach homoseksualnych

Krzysztof Gawkowski, jeden z niezaprzysiężonych jeszcze posłów Lewicy, zapowiedział, że projekt ustawy o związkach partnerskich będzie jednym z pierwszych, jakie złoży jego partia. Polityk powiedział, że ma się to stać na pierwszym albo drugim posiedzeniu Sejmu.

Krzysztof Gawkowski był gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Prowadzący program Robert Mazurek pytał go m.in. o projekt ustawy o związkach partnerskich. Polityk Lewicy powiedział, że będzie to jeden z pierwszych projektów, jakie złoży koalicja SLD, Wiosny i Razem. Na pytanie, czy projekt ten będzie zakładał, że pary homoseksualne będą mogły adoptować dzieci, Gawkowski powiedział, że nie.

- Będzie zakładał przede wszystkim to, żeby ludzie w Polsce mogli zawrzeć związek małżeński i żeby mogli razem żyć - powiedział Gawkowski.

Krzysztof Gawkowski: Dopóki Lewica nie ma większości, nie uda się przeforsować ustawy o związkach partnerskich

Reprezentant Lewicy powiedział, że złożony przez jego formację projekt będzie projektem ustawy o związkach partnerskich i małżeństwach, bo "ten status w Polsce dziś jest nieuregulowany". Poseł nowej kadencji zaznaczył jednocześnie, że zdaje sobie sprawę z tego, że Lewica nie przeforsuje tego pomysłu.

- Pyta mnie pan redaktor, jakie ustawy złożymy. A to jest zdecydowanie inne, czy uda nam się je przeforsować. Przecież ja zdaję sobie sprawę. Nie jestem może tutaj nowy, ale wiem jedno - na pewno w parlamencie trzeba mieć większość. Dopóki Lewica nie ma jej, nie uda się. Ale uda się w przyszłości - powiedział - powiedział Krzysztof Gawkowski. 

Więcej o:
Komentarze (238)
Krzysztof Gawkowski: Jednym z pierwszych projektów Lewicy będzie ten o małżeństwach homoseksualnych
Zaloguj się
 • starsailor3

  Oceniono 32 razy 16

  Przecież i tak nie przejdzie - nie wiem po co to w ogóle składać? Jako gej mam to z resztą gdzieś... Większość z nas gejów myśli podobnie. Pewnie jakaś gejowska wierchuszka pokroju Biedronia czy Rabieja chce brać śluby ze swoimi misiami - ale to jest mniejszość w mniejszości i średnio mi się uśmiecha rozsierdzanie społeczeństwa na nas realizacją postulatów na których większości z nas nie zależy.

 • vitmik

  Oceniono 21 razy 15

  zaraz, zaraz
  związek partnerski to nie małżeństwo
  związek to związek
  małżeństwo to małżeństwo

 • camp.1000

  Oceniono 26 razy 14

  Panie pośle, a co z wielożeństwem? Dlaczego nie możemy mieć więcej niż jednego małżonka?

 • akumulator1

  Oceniono 18 razy 12

  Chu* z wszechobecnymi umowami śmieciowymi, brakiem zasiłków i niskimi pensjami - najważniejsze dla "lewicy" są problemy kilku procent społeczeństwa.

 • nadszyszkownik_szechter

  Oceniono 22 razy 12

  Nie ma czegoś takiego, jak "małżeństwa homoseksualne", Czerscy.

  Co innego związki partnerskie.

 • gauecki

  Oceniono 16 razy 12

  A po co to tak szumnie ogłaszać? Lepiej projekt od razu zanieść marszałkowi do tzw. zamrażarki. Efekt będzie ten sam - żaden. Nikt się tym projektem nie zajmie na poważnie.

 • doni72

  Oceniono 22 razy 12

  Rzeczywiscie ''powazny'"i palacy problem aby antagonizowac spoleczenstwo.Skoro takim sprrawami chca sie zajmowac i to ma byc ich priorytetem to niech zmienia nazwe z lewicy na lewizne.

 • robercik50

  Oceniono 22 razy 10

  Nie ma czegoś takiego jak ślub osób tej samej płci. Małżeństwo z definicji jest związkiem kobiety i mężczyzny. Równie dobrze facet mógłby poślubić koze, to też stworzenie Boże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX