Lubuskie. Mężczyzna potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. "Padł jak rażony prądem"

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Żaganiu doszło do groźnie wyglądającego potrącenia pieszego. Kierująca samochodem z dużą prędkością wjechała na pasy i uderzyła w przechodzącego na drugą stronę jezdni mężczyznę, który - jak opisuje policja - dosłownie "padł na ziemię jak rażony prądem". Ostatecznie okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało też zarejestrowana na kamerach monitoringu.

Do wypadku na przejściu dla pieszych przy ulicy Kolejowej w Żaganiu doszło we wtorek 8 października tuż po godzinie 18. Jak informuje policja, 35-letni mężczyzna wszedł na pasy i zaczął przechodzić na drugą stronę ulicy. Gdy był na środku, na przejście z impetem wjechała 67-latka. Mężczyzna próbował uniknąć potrącenia i zrobił krok w tył, ale było za późno - został uderzony w bok. 

Lubuskie. Potrącenie pieszego na pasach. "Padł jak rażony prądem"

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

- Potrącony mężczyzna pada na ziemię jak rażony prądem - relacjonuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy gorzowskiej policji. Jak dodał, początkowo sytuacja wyglądała bardzo groźnie, a poszkodowany mężczyzna nie ruszał się. Ostatecznie okazało się jednak, że jego obrażenia nie są poważne. - To także dlatego, że nie został potrącony centralnie. Wówczas moglibyśmy mówić o tragedii - dodaje Maludy, apelując o ostrożność na drogach i zdjęcie nogi z gazu.

67-letnia kobieta kierująca samochodem po wypadku tłumaczyła, że nie zauważyła pieszego. Zdarzenie - choć wyglądało bardzo groźnie - ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Pomimo to policjanci - zdając sobie sprawę, że konsekwencje zdarzenia mogły być tragiczne w skutkach - odstąpili od ukarania 67-latki mandatem karnym i skierowali wniosek o jej ukaranie do sądu. Kobiecie zatrzymano także prawo jazdy.

Więcej o:
Komentarze (264)
Lubuskie. Mężczyzna potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. "Padł jak rażony prądem"
Zaloguj się
 • arsem

  Oceniono 44 razy 36

  Skoro nie zauważyła go, to znaczy, że powinna już dożywotnio stracić prawo jazdy. Niedowidzi kobita, to nie ma co czekać, aż kogoś zabije na drodze.

 • sztucznypolak

  Oceniono 34 razy 28

  Czlowiek juz prawie schodzil.
  Kobiecie powinni odebrac PJ i skierowac na badania, a potem ewentualnie na kurs.

 • yaspiman

  Oceniono 36 razy 18

  szkoda człowieka.
  ale jest bardzo proste rozwiązanie, żeby takich wypadków nie było. wystarczy podnieść o 15-20 cm przejście i utworzyć w ten sposób "śpiącegopolicjanta". teraz wilelu kierowców ignoruje przejścia dla pieszych, gdy zostaną podniesione zignorowanie skończy się zniszczeniem podwozia.
  proste? niestety nie dla zarządów dróg.

 • 2fat

  Oceniono 20 razy 16

  Przede wszystkim kobieta powinna iść na badania bo najwidoczniej traci oriantację.

 • d34mariusz

  Oceniono 21 razy 13

  Facet był na koncu pasów, prawie z nich schodził. Ta babka nigdy więcej nie powinna siąść za kierownicę.

 • andrzej.wald

  Oceniono 10 razy 10

  Prosta droga, w dzień, przejście dla pieszych widoczne z daleka, a kobieta nie widziała pieszego. Albo miała zaparowane szyby w aucie albo ma problemy ze wzrokiem. Policja powinna skierować ją na badania do okulisty czy ona w ogóle może mieć prawo jazdy.

 • j21p

  Oceniono 12 razy 8

  z wczoraj:

  Rząd PiS systemowo toleruje piratów drogowych. Kontrola NIK wykazała, że fotoradary zaprogramowano tak, by robiły zdjęcia dopiero, gdy auta pędzą 30 km/godz. powyżej limitu. Budżet państwa stracił ponad 3 mld zł.

 • mufion

  Oceniono 10 razy 8

  a gosciu na chodniku idzie i macha teczka i wykazuje zadnego interesu zeby podejsc i udzielic pomocy potraconemu ale z pewnoscia stanie i bedzie sie gapil.

 • kryweg

  Oceniono 7 razy 7

  Nic Mu się nie stało ?? Wolałabym, żeby tak było, ale nie wierzę. Po prostu co się stało temu człowiekowi pokaże czas.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX