Świdnica. Pieszy szedł bez odblasków, został potrącony. Policja udostępnia nagranie ku przestrodze

Pieszy szedł nieoświetlonym fragmentem drogi bez odblasków. Potrącił go kierowca, skręcający na stację benzynową. Ze zdarzenia mężczyźnie udało się wyjść bez poważniejszych obrażeń. Nagranie z wypadku zostało przekazane świdnickiej policji, która udostępniła je, aby przypomnieć, jak ważne jest noszenie odblasków.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu świdnickiego. Mężczyzna szedł nocą prawym pasem. Był zupełnie niewidoczny dla kierowcy skręcającego na stację benzynową i został potrącony przez skręcający samochód. Na szczęście zdarzenie nie skończyło się dla niego tragicznie - pieszy wyszedł z niego jedynie z ogólnymi potłuczeniami.

Kierowca uczestniczący w zdarzeniu przekazał policji film pokazujący moment potracenia. Policja Dolnośląska zamieściła go na swojej stronie ku przestrodze.

Odblaski to większe bezpieczeństwo

Jak potwierdza policja, niektórzy piesi wciąż nie są świadomi, że poruszając się nocą, w słabo oświetlonych miejscach i ciemnych ubraniach, stwarzają zagrożenie dla swojego zdrowia i życia. W związku z pogarszającymi się warunkami na drogach w okresie jesienno-zimowym, należy zwrócić na to szczególną uwagę.

Obowiązkiem pieszego, który porusza się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest używanie elementów odblaskowych tak, aby były one widoczne dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jednak dla własnego bezpieczeństwa policjanci zachęcają do noszenia odblasków również w obszarze zabudowanym.

Więcej o:
Komentarze (34)
Świdnica. Pieszy szedł bez odblasków, został potrącony. Policja udostępnia nagranie ku przestrodze
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 21 razy 17

  Tak na marginesie, to łażenie środkiem drogi nie jest dozwolone z odblaskami, czy bez nich.

 • sztucznypolak

  Oceniono 21 razy 17

  W dodatku idiota szedl srodkiem pasa (tego do zakretu na stacje).

 • bartekgryko

  Oceniono 17 razy 13

  policja powinna dać mandat pieszemu, pieszy powinien przeprosić kierowce i zapłacić za uszkodzenia pojazdu

 • karburator_1

  Oceniono 20 razy 12

  Pieszych światła samochodu oślepiają, więc myślą, że kierowca ma zawsze doskonały widok.

 • krakman81

  Oceniono 13 razy 7

  Również w obszarze zabudowanym odblaski powinny być obowiązkowe. Na takich terenach jest sporo nieoświetlonych miejsc, a w deszcz nawet na oświetlonej ulicy, widoczność jest często mocno ograniczona.

 • w-al

  Oceniono 5 razy 3

  Już nikt nie pamięta jak z tej złej "komuny" wtłaczano dzieciom w szkołach, że jak nie ma chodnika to chodzimy lewą stroną jezdni!

 • Kasia M

  Oceniono 4 razy 2

  A gdzie zatrzymanie tego niedorozwoja ,szedł pasem jazdy zamiast poboczem i jeszcze bez odblasków lub kamizelki

 • eu-transport

  0

  Odblaski są niesamowicie ważne, szczególnie o zmroku i w nocy. Widząc tyle wypadków z powodu braku widoczności pieszych, wiele osób nadal nie bierze sobie tego do serca.
  www.eu-transport.pI - apelujemy - bądźcie widoczni na drodze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX