Włamanie do szpitala w Gdyni. Złodzieje ukradli sprzęt medyczny o wartości 700 tysięcy złotych

Ze Szpitala Morskiego w Gdyni skradziono sprzęt medyczny o wartości 700 tysięcy złotych. Wykorzystywano go m.in. w diagnozowaniu pacjentów chorych onkologicznie. - Z powodu tej zuchwałej kradzieży tylko w tym tygodniu musieliśmy odwołać wizyty kilkudziesięciu pacjentów, którzy czekali na wcześniej umówione badania - informuje rzeczniczka spółki Szpitali Pomorskich. Sprawą zajmuje się policja.

Do kradzieży na terenie Szpitala Morskiego przy ul.Powstania Styczniowego w Gdyni Redłowie doszło w nocy z piątku na sobotę - podaje "Dziennik Bałtycki". Złodzieje włamali się do pomieszczeń na poziomie -1 szpitala. Ich łupem padł sprzęt medyczny, którego wartość wyceniana jest na 700 tysięcy złotych. 

Kradzież w szpitalu w Gdyni. Poszkodowani są pacjenci. "Odwołaliśmy kilkadziesiąt wizyt"

Sprawą kradzieży zajmują się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Na razie nie wiadomo, w jakich dokładnie okolicznościach doszło do zdarzenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ustalenie tożsamości złodziei może być trudne ze względu na słabe zabezpieczenie terenu szpitala. - Stan zabezpieczeń obiektu jest fatalny. Budynek i jego okolice są słabo oświetlone, brakuje ochrony, kamer, a główne wejście nie jest na noc zamykane - mówi w rozmowie z portalem Trojmiasto.pl anonimowy informator.

Głos w sprawie zabrała Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka spółki Szpitale Pomorskie, która zarządza Szpitalem Morskim w Gdyni. Jak poinformowała, skradziony sprzęt służył do wykonywania badań w Pracowni Endoskopii.

Zaistniała z piątku na sobotę sytuacja wywołała duże oburzenie, zarówno wśród pacjentów, jak i personelu. Badaniom poddawane są tu przede wszystkim osoby chore onkologicznie i to one właśnie są w tej sytuacji najbardziej pokrzywdzone, bowiem czas wykonania badania odgrywa niezmiernie istotną rolę w procesie leczenia

- powiedziała, cytowana przez "Dziennik Bałtycki".

Z powodu tej zuchwałej kradzieży, tylko w tym tygodniu, musieliśmy odwołać wizyty kilkudziesięciu pacjentów, którzy czekali na wcześniej umówione badania diagnostyczne

- zaznaczyła.

Więcej o:
Komentarze (31)
Włamanie do szpitala w Gdyni. Złodzieje ukradli sprzęt medyczny o wartości 700 tysięcy złotych
Zaloguj się
 • didja

  Oceniono 12 razy 12

  Mam nadzieję, że prokuratura dopatrzy się - oprócz kradzieży mienia znacznej wartości - co najmniej spowodowania zagrożenia zdrowia i życia znacznej liczby osób, a sąd oprócz kary za kradzież uwzględni również odszkodowanie dla poszkodowanych pacjentów.

  Inna sprawa, że tomograf to nie stetoskop, tak łatwo, szybko i po cichu nie da się go ukraść...

 • zetpaw

  Oceniono 12 razy 10

  To nie złodzieje to swoi dobrze wiedzieli co ukraść i skąd ukraść !
  Trzeba namierzyć "sygnalistę".

 • maguniaklikunia

  Oceniono 11 razy 9

  Ciekawe że nie było w szpitalu porządnego zamknięcia bramy, oświetlenia, monitoringu. Sprzętu za 700 tysięcy nikt nie wyniósł w reklamówce pod pachą. Jeśli szpital nie ma stosownego zabezpieczenia to nie zasługuje na tak kosztowny sprzęt bo nie daje gwarancji, że znów go ktoś nie ukradnie.

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 8

  Nie otwierają jakiegoś katolickiego szpitala? Kompletują sprzęt.

 • myciel66

  Oceniono 8 razy 8

  Niech policja się tym zajmie, a nie szukaniem roweru p. Emilewicz.

 • plac.czerwony

  Oceniono 10 razy 6

  Ciekawe, jak babsko odwraca kota ogonem. Mówi o krzywdzie pacjentów, ale ani słowa o tym dlaczego sprzętu nie zabezpieczono.

 • plac.czerwony

  Oceniono 9 razy 5

  To jest prawdziwy relikt komunizmu, że taki sprzęt był trzymany bez odpowiedzniego dozoru i zabezpieczeń 😡 Ciekawe od kogo złodzieje dostali cynk 😡

 • plac.czerwony

  Oceniono 7 razy 5

  Od czego by tu zacząć?! Ciekawe, czy sprzęt był ubezpieczony. 😡

 • nilpferd13

  Oceniono 4 razy 4

  za setki tysiecy zlotych chroniony jest pewien "zwykly posel bez zadnego trybu"... A mozna byloby wydac te forse na ochrone szpitala (np.)...
  Czego tak bardzo sie boi ten szczerbaty szef Polski?
  tak tylko pytam...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX