Kuźnia Raciborska. Dwóch saperów zginęło w wybuchu pocisku, czterech jest rannych

Dwóch saperów zginęło, a czterech zostało rannych w wyniku wybuchu, do którego doszło w miejscowości Kuźnia Raciborska (woj. śląskie). Wojsko zabezpieczało tam znaleziony kilka dni temu pocisk.

Do eksplozji doszło we wtorek w Kuźni Raciborskiej, kilkanaście kilometrów od Raciborza. Jak informuje serwis nowiny.pl, kilka dni temu znaleziono tam pocisk. Został on zabezpieczony do przyjazdu saperów.

Początkowo informowano, że w wyniku wybuchu rannych zostało sześciu żołnierzy, a później  - że dwóch z nich nie żyje. Ostatecznie minister obrony Mariusz Błaszczak potwierdził doniesienia, że dwaj żołnierze zginęli. 

"Smutna wiadomość. W Kuźni Raciborskiej, przy podjęciu niewybuchu, zginęło 2 saperów, a 4 zostało rannych. Służyli w 6 batalionie powietrzno-desantowym w Gliwicach. Składam wyrazy współczucia rodzinom i zapewniam, że MON otoczy opieką wszystkich, których dotknęła ta tragedia" - napisał na Twitterze.

Po wybuchu na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Więcej o:
Komentarze (150)
Kuźnia Raciborska. Dwóch saperów zginęło w wybuchu pocisku
Zaloguj się
 • tomaszbk

  Oceniono 32 razy 24

  Cześć ich pamięci. Nie ma dnia by saperzy nie narażali życia w tym kraju. Pełno jeszcze w ziemi po sowieckiego i po niemieckiego śmiercionośnego złomu.

 • true_lysander

  Oceniono 26 razy 22

  Ci saperzy naprawdę polegli w służbie ochrony zdrowia i życia innych. Oddali życie za nas. Ale rodzina nie dostanie miliona a ich dzieci nie dostaną rent specjalnych - bo zgięli zwykli ludzie, a nie politycy.

 • koneckie

  Oceniono 45 razy 21

  Tak mało takich zdarzeń że ludzie nie mają pojęcia jak niebezpieczne są niewybuchy. Przykra sprawa. I tak tu będę politykę w to mieszać.

 • tonz2

  Oceniono 15 razy 13

  Podajcie ich imiona i nazwiska oraz zdjęcia. Można w ten sposób wyrazić szacunek konkretnym osobom, które dbały o nasze bezpieczeństwo. Płacze się tygodniami po ludziach, którzy giną na motorówkach podczas wieczornych zabaw, a wartościowych ludzi opisuje się skrótem "zginęli dwaj saperzy"

 • mam1956

  Oceniono 31 razy 13

  Zamiast wydawać miliardy dolarów na sprzęt amerykański do zabijania ludzi, lepiej wydać miliony dolarów na ochronę życia młodych ludzi. Koniecznie trzeba zmusić zarzadzajacych Wojskiem do zakupów robotów zdalnie sterowanych dla saperów aby ludzie więcej nie gineli.

 • axenrolle

  Oceniono 12 razy 12

  Cześć Ich Pamięci
  Dodam że saper w życiu myli sie dwa razy. Pierwszy raz wtedy gdy zgadza się być saperem

 • adam-aga

  Oceniono 16 razy 12

  Zgineli na służbie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Niech spoczywają w pokoju. Cześć ich pamięci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX