Mrowiny. Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Podejrzany zostanie zbadany przez seksuologa

Opinia psychologiczna dotycząca 22-letniego Jakuba A. podejrzanego o zamordowanie 10-letniej Kristiny z Mrowin miała być gotowa we wrześniu. Prace biegłych zostały jednak rozszerzone, a do zespołu badaczy dołączyli psycholog i seksuolog.

O to, aby do zespołu badającego Jakuba A. dołączyły kolejne osoby, zawnioskowali psychiatrzy odpowiedzialni za stworzenie opinii na jego temat. 22-latka zbadają także psycholog oraz seksuolog. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", biegłym seksuologiem, który zbada Jakuba A., został profesor Zbigniew Lew-Starowicz.

Jakub A. zostanie zbadany przez seksuologa. Jest podejrzany o zabójstwo 10-latki

Powołanie biegłego seksuologa można uznać za zaskakujące, ponieważ po sekcji zwłok 10-letniej Kristiny z Mrowin wykluczono, że zbrodnia miała motyw seksualny. Śledczy uznali, że przestępstwo seksualne zostało upozorowany po śmierci dziecka, aby zmylić prowadzących dochodzenie. Przez pewien czas śledczy prowadzili działania nakierowane na zbrodnię na tle seksualnym i poszukiwali osób, które w przeszłości dokonały takich czynów. Kiedy sekcja wykazała, że gwałt został upozorowany, Jakub A. usłyszał zarzut znieważania zwłok. Powołanie seksuologa może jednak świadczyć, że zdaniem biegłych podejrzewanym o zabójstwo Kristiny z Mrowin powodowały inne motywy, niż przedstawiane do tej pory (Jakub A. miał być zakochany w matce 10-latki, a zbrodnię miał popełnić z zazdrości).

Zabójstwo Kristiny z Mrowin

10-letnia Kristina z Mrowin zaginęła 13 czerwca 2019 roku w drodze ze szkoły do domu. Jej ciało zostało znalezione tego samego dnia. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi. 16 czerwca zatrzymany został podejrzany o zabójstwo Jakub A. Postawiono mu zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżegania innej osoby do udziału w zbrodni. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Więcej o:
Komentarze (27)
Mrowiny. Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Podejrzany zostanie zbadany przez seksuologa
Zaloguj się
 • plac.czerwony

  Oceniono 8 razy 6

  A co z Kajetanem Poznańskim? Już odpoczywa w prywatnej klinice?

 • amelie2

  Oceniono 5 razy 5

  Nie rozumiem dlaczego marnuje się pieniądze podatników na "badanie" zbrodniarza. Czemu to ma służyć? Obniżeniu wyroku? Jestem za przywróceniem kary śmierci dla szczególnoe okrutnych morderców.

 • piebiak

  Oceniono 4 razy 4

  A gdyby go tak po prostu powiesić? A potem się zastanawiać dlaczego zamordował dziecko?

 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 2

  "Prace biegłych zostały jednak rozszerzone, a do zespołu badaczy dołączyli psycholog i seksuolog."
  -----
  A nie Zbychu, PG-sprawiedliwy, expert od wszystkiego?!

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  UZ, popraw błędy w swoim tekście!
  "...przestępstwo seksualne zostało upozorowany po śmierci..."

 • zigzaur

  Oceniono 7 razy 1

  Na zdjęciu do artykułu, pod tablicą z nazwą miejscowości, jest rasistowski znak drogowy: przedstawia on czarnego tyrającego. A teraz porównajcie to ze znakiem drogowym strefy zamieszkania: biali się bawią.
  To ohydny rasizm: czarny tyra a biali się bawią. Normalnie, Południowa Afryka z czasów przedmandelowych.
  W dodatku takie znaki drogowe są w wielu krajach Europy.

 • varadero11

  Oceniono 2 razy 0

  Dla kazdego jest jasne ze pedo Abraszewski molestowal dziewczynke a ta zagrozila ujawnieniem a nie dlatego ja zabil aby ( kompletny nonsens ) aby zdobyc matke.

 • varadero11

  Oceniono 2 razy 0

  juz myslalem ze bedzie to pedofil seksuolog prof. Jaczewski ktory miesiac temu zaproponowal aby 9 latkowie mogli uprawiac seks z doroslymi , albo drugi pedo prof. De Barbaro ktory powiedzial jak ci stoi myjac corke to wszystko jest ok .

 • stachkaz47

  Oceniono 8 razy 0

  Najpierw niech Lwa-Starowicza zbada EKSPERT od zboczeń wszelakich a szczególnie tęczowych niejaki arcybiszkopt Jędraszewski .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX