Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 13 października sklepy będą otwarte?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. W związku z tym osoby, które planują zakupy w ostatni dzień tygodnia, muszą sprawdzać, czy w danym terminie otwarte są duże sklepy i centra handlowe. Czy w najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy?

Kolejna zmiana dotycząca terminów niedziel handlowych czeka nas już w 2020 roku. Od tego czasu niedziela bez zakazu handlu wypadać będzie maksymalnie siedem razy w roku. Sklepy i centra handlowe będą mogły być otwarte w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo niedziele handlowe mogą być wypaść w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 13 października zrobimy zakupy?

W 2019 roku obowiązuje jedna niedziela handlowa w miesiącu. Termin ten wypada pod koniec każdego miesiąca. Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych najbliższa niedziela 13 października nie jest handlowa. Tego dnia obowiązywać będzie zakaz handlu w centrach handlowych i dużych sklepach takich jak Tesco, Biedronka czy Lidl. Kolejna niedziela handlowa wypada 27 października.

Zakaz handlu w niedziele. Jakie sklepy mogą być otwarte mimo zakazu handlu?

Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje jednak we wszystkich placówkach usługowych i handlowych. Zakupy w niedziele można robić m.in. w aptekach, kawiarniach, cukierniach, stacjach benzynowych, kwiaciarniach, sklepach gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina oraz w sklepach pełniących jednocześnie funkcję placówki pocztowej. Tego dnia otwarte mogą być np. sklepy franczyzowe jak Carrefour Express czy Żabka. O ich otwarciu decydują jednak właściciele danej placówki.

Więcej o:
Komentarze (6)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 13 października sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy 2

  Już treść artykułu informacji znam na pamięć, ale lubię czytać szczególnie w wydaniu UZ ora NPK to takie inspirujące coś pięknego od czwartku start, jeszcze gdyby informatorzy podali przy jakiej ulicy w Biedronce pracuje Bogumiła W.(~30l. ruda z kokiem, podobna do Wieniawy oraz tatuażem na czole". promocja"

 • Gambit szachowy

  Oceniono 5 razy 1

  A mnie już niedzielę niehandlowe nie dotyczą ponieważ w okienku numer dwa po niedawnym remoncie na mojej poczcie otworzono mini Żabke.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 7 razy 1

  My mieszkańcy bloku numer 9a oraz nasz dzielnicowy w porozumieniu z proboszczem podnosimy postulat aby najbliższa niedziela Wyborcza była również handlową, oraz we wszystkich placówkach handlowe na terenie RP tego dnia była obniżka cen o 30% a tego o smaku oraz wiśniowym i jabłkowym w butelkach zwrotnych o 45% aby spokojnie po zakupach nie świrować i iść na wybory!!

 • beton44

  Oceniono 5 razy -1

  Siema NPK - sklepy będą zamknięte - ale za to będą otwarte lokale wyborcze...

  Mam głośną nadzieję - że Polacy nie zagłosują na wnuczków przywiezionych na ruskich Studebakerach - i po prawidłowym wyborze - pójdziesz razem z UZem na zieloną trawę - czy też raczej na kamienie pustyni Negew :-)

 • remislanc

  Oceniono 6 razy -2

  "Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele "
  Czyli od ok. 85 tygodni, od czwartku do niedzieli , pieprzycie o tym samym. Czy wasi prenumeratorzy są jacyś ułomni i trudno się uczą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX