Częstochowa: Dwóch nastolatków śmiertelnie pobiło 50-letnią kobietę. Wszystko nagrali telefonem

Niedaleko przystanku autobusowego na ul. Konwaliowej w Częstochowie znaleziono ciało kobiety. Okazało się, że przed śmiercią została pobita. W sprawie postawiono już zarzuty.

Ciało 50-latki znaleziono przy ulicy Konwaliowej w Częstochowie w czwartek 3 października. Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, lekarz stwierdził, że kobieta nie żyje. Ustalono, że 50-latka została pobita. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Częstochowa: Pobili kobietę, a następnie wrzucili ją do bagażnika

Policja ustaliła, że 50-letnia kobieta jest znana w okolicy. Okazało się, że noc z 2 na 3 października spędziła na terenie cegielni przy ul. Busolowej. Wraz z nią byli tam także 41-letni mężczyzna, jego 18-letni syn i 15-letni kolega 18-latka. Niewykluczone, że spotkaniu towarzyszył alkohol - pisze "Gazeta Wyborcza".

W pewnym momencie nastolatkowie zaczęli bić 50-letnią kobietę. Wszystko nagrali telefonem. 41-latek nie zareagował. Po tym, jak nastolatkowie przestali się nad nią znęcać, 18-latek i jego ojciec wrzucili ją do bagażnika i zawieźli do krewnego. 52-latek nie udzielił im jednak pomocy i odprawił ich ze swojej posesji. Sprawcy pobicia postanowili wyrzucić kobietę na ulicy. Wciąż nie wiadomo, czy 50-latka wtedy żyła.

Prokuratura w Częstochowie postawiła zarzuty. Najsurowsza kara grozi 18-latkowi

Jak informuje "Dziennik Zachodni", 15-latkiem zajmuje się Sąd Rodzinny i Nieletnich. 18-latek został aresztowany na trzy miesiące. Postawiono mu zarzut na podstawie art. 158 Kodeksu karnego. Za udział w bójce lub pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna usłyszał także zarzut pozbawienia wolności ofiary. Jego 41-letni ojciec odpowie za współudział w uwięzieniu 50-latki i nieudzielenie jej pomocy. 52-letni krewny odpowie z kolei za nieudzielenie pomocy i niepowiadomienie służb o zaistniałym przestępstwie. Jednym z dowodów w sprawie jest nagranie z telefonu nastolatków. 

Więcej o:
Komentarze (272)
Częstochowa: Dwóch nastolatków śmiertelnie pobiło 50-letnią kobietę. Wszystko nagrali telefonem
Zaloguj się
 • sabaton128

  Oceniono 111 razy 109

  Jakie k*** pobicie ze skutkiem smiertelnym? To jest normalne zabójstwo. A moze trzeba było ją polozyc na jezdni i przejechać - wtedy to juz w ogole tylko wypadek ze skutkiem smiertelnym i może 2-3 lata by dostali.

 • sobieryba

  Oceniono 60 razy 46

  Pewnie nie było tam strefy wolnej od LGBT.. a i marsza różańcowego... To by dało gwarancję bezpieczeństwa.. tja

 • jerzytop

  Oceniono 30 razy 30

  Dawno temu też 15 letnimi MORDERCAMI zajął się sąd rodzinny i bodajże po 1-2 latach w byle jakim poprawczaku / tatuś jednego z nich był mecenasem / wyszli na wolność
  Dwóch zbirów dla zabawy zabiło jedynaka ,wybitnego studenta UJ . Ale co to kogo obchodzi . Przecież to były dzieci z kijami do bejsbola i się strasznie nudzili

 • baxter21

  Oceniono 27 razy 25

  Czyli podsumowując : zabili kobietę a najsurowszy wyrok może wynieść 10 lat , choć znając realia może z 7-8 bo młody i okazał skruchę. Polska to patologia, nie tylko wśród ludzi ale też i ustanawiających prawo. Na szczęście dla mnie nie mieszkam już w tym śmietniku od kilku lat. Dziękuję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX