Mężczyzna zabłądził na grzybobraniu w Puszczy Kampinoskiej. Odnalazł się dopiero po trzech dniach

O wielkim szczęściu może mówić mężczyzna, który prawdopodobnie zwiedziony wizją obfitych zbiorów grzybów zapuścił się do Puszczy Kampinoskiej i zabłądził. Dopiero udział znacznych sił policji, straży pożarnej i sprzętu w akcji poszukiwawczej przyniósł efekty - 76-latek został odnaleziony. W lesie spędził trzy dni.

W środę na policję dotarło zgłoszenie o zaginięciu 76-letniego mężczyzny, który dzień wcześniej o godzinie 15 wybrał się z ośrodka dla harcerzy w Starej Dąbrowie (gm. Leoncin) na grzyby i od tamtej pory nie dawał znaku życia. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której brali udział policjanci z komendy w Nowym Dworze Mazowieckim oraz z podległych komisariatów i posterunków. W działania zaangażowali się także funkcjonariusze Komendy Głównej Policji oraz Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. W poszukiwaniach wzięła udział również zawodowa i ochotnicza straż pożarna. Użyto śmigłowca, do lasu wyruszyli funkcjonariusze na koniach i na quadach, policjanci z psami, a całą akcję wspierano z samochodu mobilnego centrum wsparcia.

Mężczyzna został odnaleziony w czwartek na terenie gęstego kompleksu leśnego około godziny 21:30. Znajdował się około półtora km od miejsca, gdzie po raz ostatni był widziany. 76-latek został przewieziony do szpitala i otoczony opieką medyczną.

"Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają" - informuje Komenda Główna Policji.

Więcej o:
Komentarze (110)
Puszcza Kampinoska: mężczyzna zaginął na grzybobraniu. Odnalazł się dopiero po trzech dniach
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 23 razy 19

  Przepraszam, gdzie znajduje się Puszcza Kampinowska?
  Pewnie poszukiwacze nie mogli na mapie znaleźć Kampinowa?

 • kapitan.kirk

  Oceniono 26 razy 16

  Puszcza Kampinowska to zdaje się gdzieś niedaleko Rzoliboża, za Chutą Warszawa?

 • pawel49

  Oceniono 15 razy 15

  Miał szczęście, że poszedł na grzyby do Puszczy Kampinowskiej. Gdyby zbierał grzyby w Puszczy Kampinoskiej, zapłaciłby mandat, bo w pakru narodowym grzybów zbierać nie wolno.

 • puuchatek

  Oceniono 23 razy 15

  "Mężczyzna zabłądził na grzybobraniu w Puszczy Kampinowskiej. "

  W JAKIEJ, PRZEPRASZAM, PUSZCZY?!

  Łomattko…

 • wadate

  Oceniono 13 razy 11

  Proszę natychmiast poprawić tę Puszczę Kampinowską, bo mi się wnuczek na Was droga redakcjo powołuje ...

 • spokojny.zenek

  Oceniono 19 razy 11

  KampinoWskiej??????????????????????????

 • chmjel

  Oceniono 12 razy 10

  To jest koronny dowód na to, że lasy trzeba powycinać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX