Przymrozki ulewne deszcze, a nawet śnieg. W weekend załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia

W nadchodzący weekend czeka nas gwałtowne ochłodzenie, któremu będą towarzyszyły intensywne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem dla południowej części województwa śląskiego i małopolskiego.

W nadchodzący weekend czeka nas załamanie pogody. Nad  Polskę zmierza arktyczne zimno znad Skandynawii, a w niektórych regionach kraju termometry pokażą ujemne wartości. Ochłodzeniu będą towarzyszyły opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla południowej części województwa śląskiego i małopolskiego. 

W weekend załamanie pogody. IMGW ostrzega przed opadami deszczu

Ostrzeżenia IMGW obowiązują do niedzieli do godzimy 9. Synoptycy przewidują, że opady deszczu w województwie śląskim i małopolskim wyniosą od 30 do 45 milimetrów na metr kwadratowy. IMGW wydał również ostrzeżenia drugiego stopnia w województwie zachodniopomorskim. Prognozuje się, że z powodu silnych opadów deszczu może zostać przekroczony stan ostrzegawczy na Zalewie Szczecińskim.

Deszczowo będzie również w innych województwach - opady o mniejszym natężeniu prognozowane są też w województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i dolnośląskim. W centralnej Polsce temperatury wyniosą od 1 do 3 stopni, a w województwach lubelskim i podkarpackim - od 5 do 7 stopni. Miejscami przewidywane są opady deszczu ze śniegiem, a w Tatrach - śniegu. Warunki w górach już teraz są bardzo trudne. TOPR prosi o rozwagę i zaleca rezygnację z wyjść w wyższe partie gór. Szlaki już teraz są zasypane i oblodzone.

Więcej o:
Komentarze (11)
W weekend przymrozki i ulewne deszcze, możliwy też śnieg. IMGW wydaje ostrzeżenia przed opadami
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 7 razy 3

  Nadchodzi ocieplenie klimatu

 • Jan Kos

  Oceniono 5 razy 3

  Co chwila jakieś plagi na ścianie wschodniej, jak nie na Podkarpaciu, to w Małopolsce. Posadzili belzebuba Jędraszewskiego z ?łudziowym orszakiem piekielnym w miejsce Macharskiego to teraz mają.

 • tata_japoxa

  Oceniono 6 razy 2

  Globalne ocieplenie w natarciu!

 • maxwywar2

  Oceniono 1 raz 1

  Piekna pogoda sloneczko i w miare ciepło - ale cóż poradzić w zidiociałym kraju gdzie zidiociała prokuratura gania meteorologów że nie dali ostrzeżenia tak bedzie - ostrzezenia bedą non stop. Podobnie jak znaki drogowe wsry...ane na każdej drodze co 100m.

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy -1

  "Ostrzeżenia IMGW obowiązują do niedzieli do godzimy 9. Synoptycy przewidują, że opady deszczu w województwie śląskim i małopolskim wyniosą od 30 do 45 milimetrów na metr kwadratowy."
  ==============================================================
  Oto sowo "gazeciane".
  " opady deszczu w województwie śląskim i małopolskim wyniosą od 30 do 45 milimetrów na metr kwadratowy."
  Szanowni redachtórzy!
  Albo "30 do 40 milimetrów", albo 30 do 45 litrów na metr kwadratowy.

 • slon2002

  Oceniono 5 razy -3

  Nawracajcie się!!! Idzie zima arktyczna wszyscy zamarzą przez to globalne ocieplenie. Armageddon!!!!!!!!!!!

 • ragefox

  Oceniono 7 razy -3

  A tu słoneczko :)
  +++
  Owsiak przeprasza blogera „Matkę Kurkę”!
  :) :) :)

 • slon2002

  Oceniono 4 razy -4

  Widoczny gołym okiem skutek gwałtownego ocieplenia klimat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX