Zakopane. Oddział położniczy znowu zacznie działać. Dyrekcja znalazła brakujących lekarzy

Od października oddział położniczo-ginekologiczny w szpitalu w Zakopanem nie funkcjonował, ponieważ z pracy zrezygnowało tam siedmiu lekarzy. Po kilku dniach okazało się, że dyrekcji udało się skompletować brakujący personel.

Informacje na temat trudnej sytuacji w szpitalu powiatowym imienia Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem pojawiły się 1 października. To właśnie wtedy oddział położniczo-ginekologiczny oraz neonatologiczny zostały zamknięte. Początkowo dyrekcja zakładała, że oddziały te nie będą przyjmowały pacjentów przez co najmniej miesiąc.

>>Postanowiliśmy zapytać, jakie są największe problemy polskiej służby zdrowia. Jedna odpowiedź powtarzała się wiele razy:

Zakopane. Oddział położniczy zacznie działać od 7 października. Dyrekcja skompletowała brakujący personel

Według najnowszych informacji dziennikarzy Radia Zet dyrekcji szpitala w Zakopanem udało się znaleźć 7 lekarzy ginekologów. Od poniedziałku 7 października oddział położniczo-ginekologiczny ma wznowić działalność.

Jak podaje TVN24 by reaktywować oddziały potrzebnych było od siedmiu do ośmiu lekarzy. Oddział położniczo-ginekologiczny oraz neonatologiczny miały być zamknięte przez miesiąc z uwagi na brak personelu, koniecznego do prawidłowego zabezpieczenia pacjentek. W tym czasie kobiety kierowane były do innych szpitali, np. w Nowym Targu.

Powodem takiej sytuacji była rezygnacja z pracy lekarzy, którzy stwierdzili, że nie są w stanie zapewniać całodobowych dyżurów w placówce. Jedna z lekarek, która zaszła w ciążę, nie mogła pełnić nocnych dyżurów w szpitalu. W związku z tym pozostały personel miał wypełnić lukę w grafiku - lekarze jednak nie zgodzili się na to i zażądali wyższych stawek godzinowych za dyżury. Obecnie byli pracownicy z tej placówki zostali zatrudnieni w szpitalu specjalistyczny w Nowym Targu. Z pracy w zakopiańskim szpitalu nie zrezygnowały położne, które w tych dniach zostały przesunięte do pomocy na SOR-ze. Od 7 października pielęgniarki oraz nowi lekarze zaczną pracować już na swoim oddziale. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Zakopane. Oddział położniczy znowu zacznie działać. Dyrekcja znalazła brakujących lekarzy
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 13 razy 11

  Średnia wieku tych nowych lekarza jaka? 80+? Bo jakoś nie wierzę, żeby nagle udało się w Zakopanem znaleźć 7 ginekologów w pełni sił i zdrowia.

 • bsdw

  Oceniono 13 razy 9

  Tydzień przed wyborami to PiS będzie lekarzy samolotami z USA dowoził byle dotrwać do wyborów.

 • van_norden

  Oceniono 5 razy 5

  Mówią po polsku?

 • ps11111ps

  Oceniono 4 razy 2

  Lekarze to:
  Hassan
  Mahmut
  Mehmet
  Mohammad
  Mahmud
  Iwan
  Petro
  Dmitriy

 • sop3

  Oceniono 4 razy 2

  .wadowice24.pI/nowe/pieniadze/12083-niesamowite-wiesci-wadowicki-szpital-zatrudni-polozne-i-pielegniarki-z-zakopanego.html

 • rita.1

  Oceniono 1 raz 1

  Urządzili łapankę na Krupówkach?

 • hen.wlo

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego w czasie poprzednich rządów nie robiono nic, żeby było więcej lekarzy? Dlaczego nie zwiększono wielokrotnie liczby studentów w AM ? Dlaczego nie wprowadzono konieczności zwrotu kosztów studiów dla lekarzy opuszczających Kraj? Skąd wziąć tak od razu kilkanaście tysięcy lekarzy? Czy nie było tak,że loby lekarskie zainteresowane było utrzymywaniem niedoboru lekarzy, na zasadzie jak jest nas mniej,to będzie nam lepiej?

  Nie przystoi teraz zarzucać PiSowi,że barakuje lekarzy,skoro w stosownym czasie nie robiono nic,aby nie dopuścić do takiej sytuacj.

 • polakpl

  Oceniono 3 razy -1

  w Polsce jest za dużo szpitali, to spadek po PRL, ludzie są już bardziej mobilni

 • tonz2

  Oceniono 7 razy -1

  "Jedna z lekarek, która zaszła w ciążę, nie mogła pełnić nocnych dyżurów w szpitalu." Pewnie za dużo nocnych dyżurów było

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX