Turysta z Wielkiej Brytanii zwiedzał okolice Białej Podlaskiej. W zagajniku odkrył odrzutowiec

Thomas Dolman, fotograf z północnej Walii, opublikował na swoim Instragramie nietypowe zdjęcie. Widać na nim odrzutowiec. Turysta sfotografował samolot za pomocą drona w niewielkiej wsi Wólka Nosowska.

Dolman zauważył samolot, gdy w kwietniu razem ze swoją dziewczyną i jej przyjaciółmi wybrali się na wycieczkę w okolice niewielkiej wsi Wólka Nosowska.

- Ponieważ moja dziewczyna pochodzi z Polski, przyjeżdżam tutaj regularnie. Byłem wiele razy w całym kraju, a zdjęcie w Wólce Nosowskiej zostało wykonane podczas mojej przedostatniej podróży w kwietniu - wyznał w rozmowie z Onet Podróże autor zdjęcia.

 

Jak opisuje, w pewnym momencie, przechodząc nieopodal wiejskich pól, Dolman zauważył skrzydło wystające z zagajnika. Mężczyzna wrócił w to samo miejsce dzień później. Za pomocą drona wykonał fotografię odrzutowca, który znajdował się w zaroślach. Właśnie tam turyści znaleźli samolot odrzutowy PZL TS-11 Iskra. To pierwsza polska konstrukcja produkowana z silnikiem odrzutowym. Samolot można też zobaczyć na zdjęciach Google Maps:

Sam samolot prezentuję się tak:

TS-11 Iskra/ zdj.ilustracyjneTS-11 Iskra/ zdj.ilustracyjne Iwona Burdzanowska / AGENCJA GAZETA Iwona Burdzanowska / AGENCJA GAZETA

Dziennikarze Onetu próbowali ustalić, do kogo należy samolot. Z informacji przedstawionych przez sołtysa wsi Arkadiusza Romaniuka wynika, że maszyna znajduje się na prywatnej posesji i została kupiona od lotniska w Białej Podlaskiej.

Więcej o:
Komentarze (147)
Turysta z Wielkiej Brytanii zwiedzał okolice Białej Podlaskiej. W zagajniku odkrył odrzutowiec
Zaloguj się
 • starystormy

  Oceniono 92 razy 68

  a ja u sasiada odkrylem ze na jego posesji stoi chalupa. naprawde nie macie juz pomyslow na bardziej debilne tytuly? jakie "odkryl"? prywatna wlasnosc na prywatnej posesji. to nie grobowiec tutenhamona zeby go odkrywac

 • polakadam

  Oceniono 62 razy 46

  To doktryna wojenna opracowana przez Antonia. Nie tylko OT ma się kryć po krzakach ale i lotnictwo. A poza tym ten zagajnik na pewno był poświęcony.

 • druga_wieza

  Oceniono 47 razy 43

  To zwykły odrzutowiec kupiony w sklepie z odrzutowcami i przeznaczony do celów rolniczych.

 • aerofan

  Oceniono 34 razy 30

  To żadna nowość ani odkrycie. Ta Iskra tam stoi już co najmniej kilkanaście lat, pierwsze wzmianki i zdjęcia o niej w internetach były już 12 lat temu: easy6616.easyisp.pI/zdjecie.php5?idzdjecia=480

 • kuba161048

  Oceniono 36 razy 24

  Taka to dobra zmiana teraz chłopy śmigają samolotami a nie ursusami .

 • kastoripollux

  Oceniono 44 razy 22

  Właścicielem jest Antoni smoleński. Robił na tej maszynie doświadczenia z koszeniem brzóz skrzydłami.

 • stary.gniewny

  Oceniono 21 razy 19

  Dodam że w tym strumyku koło drogi skrywa się łódź podwodna obrony terytorialnej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX