Dane RCB: Ponad 22 tysięcy odbiorców bez prądu po wczorajszych wichurach

Z powodu wczorajszych nawałnic i wichur strażacy wyjeżdżali do 6600 interwencji. Do tej pory z powodu uszkodzonych linii energetycznych bez prądu pozostaje 22 tysięcy odbiorców.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnejostrzegał wczoraj przed silnymi wichurami, które pojawiły się w całej Polsce. Z powodu uszkodzeń budynków oraz powalonych drzew strażacy interweniowali prawie 6600 razy.

Do tej pory 22 tysięcy odbiorców pozostaje bez prądu. Skutki wczorajszych nawałnic

W wyniku wczorajszych nawałnic zginęła jedna osoba, a osiemnaście osób (w tym pięciu strażaków) zostało poszkodowanych. Najwięcej interwencji odnotowano na zachodzie kraju. Do tej pory, w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim obowiązują ostrzeżenia przed deszczem.

Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa poinformowała, że brak prądu został zgłoszony przez mieszkańców w 11 województwach. Najwięcej awarii odnotowano w województwie mazowieckim, gdzie ponad 7300 odbiorców nie ma prądu. Do tej pory problemy z elektrycznością mogą mieć mieszkańcy województwa łódzkiego, lubuskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. - Naprawy cały czas trwają, ale trudno powiedzieć, kiedy dostawy prądu zostaną przywrócone - wyjaśniła Adamkiewicz.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało także swoje statystyki dotyczące wczorajszych wichur. Z powodu silnego wiatru uszkodzonych zostało 397 dachów, z czego 246 dotyczy uszkodzeń budynków mieszkalnych. Najwięcej zniszczeń odnotowanych zostało w województwach wielkopolskim - 53, śląskim - 52 oraz łódzkim - 42.

Więcej o:
Komentarze (1)
Dane RCB: ponad 22 tysięcy odbiorców bez prądu po wczorajszych wichurach
Zaloguj się
 • almagus

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wygramy z energią Słońca, początek szuka końca.

  Masz w sobie obawę. Czy zdajesz sobie sprawę?

  Znamy przyszłość teraźniejszą.
  Teraźniejsza się zwiększa.
  Boża zawsze jest mniejszą.
  Konfabuluje ta przeszła.

  Deszcz daj i zbiory.
  Wszechocean się grzeje.
  By było jak do tej pory.
  Tam leje, tu marnieje.

  Czas przemian nieubłagany.
  Nie ma dobrego, złego.
  W to dobre nie wracamy.
  Przystosowanie dlatego.

  Dokonujesz wyboru.
  Ja idę, on zostaje.
  I unikasz pomoru.
  Gdzie skamieniałe gaje.

  2019-10-01 almagus

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX