Wichury w Polsce. 6600 interwencji. Na Podkarpaciu zginęła jedna osoba, kilkunastu rannych

Strażacy interweniowali blisko 6600 razy, usuwając skutki wczorajszych nawałnic. Ostrzeżenia pogodowe - pierwszego i drugiego stopnia - obowiązywały na terenie całego kraju. Starszy brygadier Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, powiedział, że najwięcej interwencji zanotowano w województwie wielkopolskim.

Starszy brygadier Paweł Frątczak poinformował, że w wyniku wichur zginęła jedna osoba. - Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Nowy Nart na Podkarpaciu. Tam na jadący samochód przewróciło się drzewo. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne - powiedział w TVN24 rzecznik PSP.

Wichury w całej Polsce. 6600 interwencji

Łącznie rannych zostało 18 osób w całej Polsce, w tym pięciu strażaków. W związku z wichurami strażacy podjęli 6600 interwencji w ciągu ostatniej doby. - Prawie 6 tys. to zdarzenia, które były związane z usuwaniem tysięcy połamanych drzew. Ponad 600 dotyczyło wypompowywania wody z piwnic zalanych budynków oraz ulic - poinformował Frątczak.

Najpoważniej sytuacja wyglądała w województwie wielkopolskim, gdzie strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 1000 razy. Trudna sytuacja była także w województwie łódzkim, gdzie wiatr był tak silny, że przewrócił ciężarówkę na A1. Wieczorem, jak podawało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, bez prądu 125 tys. gospodarstw. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Wichury w Polsce. 6600 interwencji. Na Podkarpaciu zginęła jedna osoba
Zaloguj się
 • wiarus25

  Oceniono 6 razy 2

  Podkarpacia m nie szkoda, większość to pisowcy.

 • feminus

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe, jak dzis Wiadomosci polacza to Koalicja Obywatelska?
  Jako przedstawicielka LGBT+ z Lewicy tez oczywiscie licze na jakis udzial.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX