Mortimer nad Polską: nadciąga spore ochłodzenie. Szykuje się pochmurny i deszczowy tydzień

Najbliższy tydzień nie rozpieści Polaków pogodą. Przejaśnień będzie można spodziewać się jedynie we wtorek 1 października. Tego dnia utrzyma się jeszcze silny wiatr, który w kolejnych dniach wprawdzie osłabnie, ale przemieszczający się znad Niemiec niż Mortimer przyniesie deszcz i spadek temperatury.

Wpływ niżu Mortimer (tak nazwali go niemieccy meteorolodzy) i przemieszczanie się przez Polskę frontów atmosferycznych sprawi, że najbliższy tydzień będzie wietrzny, chłodny i deszczowy - aż do niedzieli. Dopiero wtedy powrócić ma na chwilę złota jesień.

We wtorek przejaśnienia

Groźne wichury, które na początku tygodnia dały o sobie znać na zachodzie i w centrum Polski, w nocy z poniedziałku na wtorek maja osłabnąć. Według IMGW opady deszczu też będą znacznie słabsze. Nieco intensywniej, bo od 5 do 15 l/m2 popada we wtorek tylko w pasie północnym (od woj. zachodniopomorskiego po Podlasie). W reszcie kraju w ciągu dnia zaświeci Słońce.

Temperatura najniższa będzie nad morzem (12°C do 14°C), na pozostałym obszarze będzie się wahać od 13°C,14°C na północy do 21°C na południu. Maksymalne porywy wiatru dochodzić będą do 60 km/h, jedynie w obszarach podgórskich Beskidów do 70 km/h - to oznacza, że poniedziałkowe wichury powoli będą się wyciszać.

Następne dni chłodne i deszczowe - aż do niedzieli

Wiatr co prawda uspokoi się już od wtorku, ale znikną na dobre wtorkowe przejaśnienia. Pogodę w drugiej połowie tygodnia nadal kształtować będą niże. Środa, czwartek, piątek i sobota upłyną zatem pod znakiem opadów i zachmurzenia.

Temperatura w środę wyniesie od 12 do 17 stopni, aby w czwartek jeszcze spaść i to znacznie: od 10 do 15 stopni. Wiatr będzie już wtedy słaby i umiarkowany, z zachodu.

Niedziela przyniesie chwilowe ocieplenie

W niedzielę słaby wiatr będzie wiał z południa, a temperatura maksymalna prognozowana wynosi od 13°C do 17°C. Wówczas dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Finlandii.

Więcej o:
Komentarze (10)
Mortimer nad Polską: nadciąga spore ochłodzenie. Szykuje się pochmurny i deszczowy tydzień
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 6 razy 2

  Morti?
  Weźcie, nie straszcie!

 • majo_rmajor

  Oceniono 5 razy 1

  Moze ten pisowski syf wywieje...

 • ogiane

  0

  Dobrze, że nie Mordimer

 • bratjolki

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedyś taki synoptyk zapoeiadał ulewny deszcz na środę.
  Dzisiaj IMGW PIB rzuca na apkę i do serwisów alert deszczowy. Będzie szalał Dante! Po jutrze niebezpieczeństwo Hetery drugiego stopnia - czyli... na Podlasiu mgliście.

 • tomasz.rze

  Oceniono 3 razy -1

  Zwykły silniejszy wiatr i deszcz.
  Ale jak to brzmi - Mortimer! Brrrrrrrrrrrr... horrorowe ciarki na plecach i mokro w okolicach ud (gdy się stanie pod wiatr).

 • soap2

  Oceniono 3 razy -1

  W końcu!

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 10 razy -8

  A gdzie wzmianka o tym, że to z powodu ocipienia klimatu? Jak dalej GW będzie robiła taką krecią robotę, nie podając przyczyny jakiegoś zjawiska klimatycznego (zawsze powinno nią być ocipienie klimatu), to wujek Macron znów będzie łajał Polaków, że to przez nich to wszystko,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX