Tatry. Przewróciła się dorożka z turystami. Woźnica był pijany. Grozi mu do trzech lat więzienia

Do zdarzenia doszło w tatrzańskiej Dolinie Kościeliskiej. Woźnica prowadzący dorożkę nagle zjechał z drogi i spadł z wozu razem z pasażerami. Jedna osoba odniosła obrażenia. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że był pijany.

W niedzielę po godzinie 15:00 na szlaku turystycznym prowadzącym do schroniska Ornak w Dolinie Kościeliskiej doszło do wypadku z udziałem dorożki. 53-letni kierowca wozu w pewnym momencie zjechał z drogi. Na pokładzie znajdowało się czterech turystów - czytamy w oświadczeniu komendy powiatowej policji w Zakopanem.

Powożąc zaprzęgiem na wąskiej miejscami drodze nie zachowywał należytej ostrożności, a nawet chwilami jechał zbyt szybko. Ostatecznie po najechaniu na kamień zjechał z drogi, doprowadzając do przewrócenia dorożki

– opisuje Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji w rozmowie z TVN.

Woźnica, który przewoził turystów, był pijany  

Woźnica oraz turyści spadli z wozu. Spłoszony koń, który ciągnął powóz, popędził dalej w dół doliny. w wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba. Turystka z Opoczna miała rozciętą dłoń. Na miejsce wysłano policję. Poszkodowanym udzielono pomocy.

Rannym koniem zaopiekował się weterynarz i rodzina mężczyzny. Funkcjonariusze Straży Parku TPN, którzy wspierali działania policjantów i służb ratunkowych cofnęli już uprawnienia woźnicy do świadczenia usług wożenia zaprzęgiem turystów. - czytamy w oświadczeniu.

Woźnica został przebadany alkomatem. Okazało się, że był nietrzeźwy. Dokładne stężenie alkoholu we krwi zostanie dopiero ustalone. Dorożkarz odpowie m.in. za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu turystów. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (102)
Tatry. Przewróciła się dorożka z turystami. Jedna osoba ranna. Woźnica był pijany
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 26 razy 24

  "Dokładne stężenie alkoholu we krwi zostanie dopiero ustalone." Brakło skali?

 • Marco B.

  Oceniono 25 razy 19

  Gdyby szli z buta to do zdarzenia by nie doszło. Woźnica oczywiście powinien ponieść konsekwencje, ale nie rozumiem zwiedzania gór, dolin itp. jakimkolwiek pojazdem.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 15 razy 15

  Obawiam się że niedługo z tego dobrobytu to i konie zaczną chlać.

 • steefann

  Oceniono 15 razy 15

  "Na pokładzie znajdowało się czterech turystów" - brzmi prawie jakby lecieli samolotem.

 • nietyp

  Oceniono 17 razy 13

  Chooj z turystami!!! Mogli iść pieszo!!! Co z koniem?! Czy koń nie ucierpiał przez tego bydlaka???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX