Komentarze (256)
Dawid Podsiadło przerwał koncert, by zaapelować ws. ochrony klimatu. Tymczasem minister nauki twierdzi, że zdania są podzielone
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • geminix

  Oceniono 6 razy 4

  Lubię Dawida i Taco, ale to co zrobili zalatuje lekką hipokryzją. Na koncercie na którego nagłośnienie i oświetlenie idzie tyle prądu co na średnią wioskę PRZEZ ROK, a prąd ten pochodzi ze spalania węgla, facio gada o globalnym ociepleniu itp. No bez przesady!

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 6 razy 4

  gdy profesor Turski napisze artykuł w GW o tym że wyjaśnił wszystkie swoje wątpliwości odnośnie manipulacji danymi statystycznymi przez zwolenników teorii o tym że to człowiek ociepla klimat i odwoła wcześniejsze swoje zastrzeżenia, to uznam że powinniśmy zrobić wszystko aby zbudować elektrownie atomowe w miejsce węglowych. elektrownie atomowe nie zabijają ptaków, nie niszczą rzek... a do tego nie emitują CO2. wtedy nawet samochody elektryczne zaczęłyby mieć sens

 • acototak

  Oceniono 6 razy 4

  Gowin mógł milczeć i tylko sprawiać wrażenie, ale wolał się odezwać i rozwiać wątpliwości.

 • myczyoni

  Oceniono 10 razy 4

  Nie oczekujmy od starych dziadów, wychowanych przez komunistów a teraz bedscychy częścią ideologi kk , że będą wspierać ochronę środowiska.
  Już na początku rządów pokazali, że "wszystko na ziemi" im się należy bo tak jest w jakiejś książce.

 • voyteko

  Oceniono 9 razy 3

  Dawid zachowuje sie jak Bono z U2...Dawid ekologicznie rujnuje planete zuzywaniem pradu, Bono jezdzi po swiecie i prosi o datki na cele dobroczynne a sam jest milionerem i groszem nie sypnie... Mikrofon to magiczne urzadzenie do plukania mozgow...

 • hiuppo

  Oceniono 3 razy 3

  Do gazów cieplarnianych na Ziemi zalicza się:

  parę wodną (najpowszechniejszy z gazów cieplarnianych w atmosferze)
  dwutlenek węgla (CO2)
  metan (CH4)
  freony (CFC)
  podtlenek azotu (N2O)
  halon
  gazy przemysłowe (HFC, PFC, SF6)
  ozon.

  Puszczasz bąka - dokładasz się do efektu.

 • voyteko

  Oceniono 9 razy 3

  powinien spiewac bez naglosnienia...urzadzenia elektryczne,produkcja pradu = CO2 ...

 • fajny_zajety

  Oceniono 5 razy 3

  Artyści i celebryci są oderwani od rzeczywistości... Gdyby każdy człowiek zaczął prowadzić takie życie jak oni ( czyli konsumować wszystkie nowinki i latać samolotem po całym świecie) to temperatura na ziemi skoczyłby o paręnaście stopni w rok. Ludzie co żyją ponad stan opowiadają biednym że mają być ekologiczni... To jakaś ściema..

 • pkad

  Oceniono 9 razy 3

  .... a po koncercie Dawid Podsiadło odjechał swoim Porche Ceyene z 3 litrowym silnikiem.

 • Armin Wittner

  Oceniono 11 razy 3

  Gówin - krynica mądrości.
  Czy ktoś zeszmacił się nardziej niż Gówin?

 • waapi

  Oceniono 7 razy 3

  Ale najnowsze smartfony co roku konsumenci ze stadionu jak najbardziej chcą. A może najnowszy samochód elektryczny produkowany dzięki tonom CO2 które poszły do atmosfery? To niestety zła informacja. Dalej będziecie zanieczyszczać środowisko. Nepotyzm góra.

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 7 razy 3

  może gowin myśli, że zielone rośliny generują zdecydowanie więcej dwutlenku węgla niż my?

 • bjuras

  Oceniono 7 razy 3

  Ludzie mówią, że Gowin to tępy muł, ale zdania są podzielone.

 • acototak

  Oceniono 7 razy 3

  Dlaczego stare pier doły na siłę próbują tworzyć przyszłość młodym?

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 9 razy 3

  Pan minister za dużo je i przed wywiadami odurza się metanem własnej produkcji- wpływa to w znacznym stopniu na poziom i zawartość jego wypowiedzi.

 • zgred151

  Oceniono 2 razy 2

  Gowin od tego dobrobytu w PIS juz calkiem odbija , Plecie co mu kazali ale sie nie cieszy . Wazne ze mu wystarcza do pierwszego

 • boshary

  Oceniono 2 razy 2

  Gowinowi w głowie się podzieliło?

 • tsa69

  Oceniono 6 razy 2

  Zaapelował o ochronę środowiska po czym wsiadł do swojego pięcio literowego diesla

 • i.l

  Oceniono 2 razy 2

  przypomniał sobie?

 • doberrrman

  Oceniono 8 razy 2

  Niech Podsiadło zrobi koncert w (kolejność według emisji CO2): Chiny, USA, Indie, Japonia, Rosja, Korea Południowa, Niemcy, Arabia Saudyjska, Iran. I tam niech wygłasza do szejków, ajatollahów swoje apele. Może też poruszyć kwestie praw kobiet. Co ma zrobić któryś z tych dzieciaków na Narodowym, żeby ograniczyć emisję CO2. W.rwiające są takie "apele".

 • voyteko

  Oceniono 8 razy 2

  dajcie mu pospiewac przy bateriach slonecznych a przemieszczac sie z miasta do miasta jachtem bez silnika lub rowerem....Daj przyklad a wszyscy pojda za twoim przykladem Dawidzie...(czy cos Ci nie idzie?...)

 • stefan4

  Oceniono 6 razy 2

  > Jarosław Gowin [...] stwierdził, że jego zdaniem największym zagrożeniem XXI w. jest "wędrówka
  > ludów".

  Wędrówki ludów jeszcze nie ma. Ale niewątpliwie nastąpi, kiedy w wyniku ocieplenia Afryka, Ameryka Południowa i południe Azji przestaną nadawać się do użytku.

  > kontrowersje - także w środowisku naukowców - dotyczą roli człowieka w globalnym ociepleniu.
  > Tu zdania, także wśród naukowców, są bardziej podzielone.

  Byłoby miło, gdyby politycy, szczególnie działacze partii specjalizującej się w niszczeniu oświaty, przestali wypowiadać się w imieniu naukowców.

 • timtimtim

  Oceniono 6 razy 2

  Czy minister Gowin jest krową czy człowiekiem? Zdania są podzielone, nie można tego stwierdzić autorytatywnie.

 • gorillaglu

  Oceniono 14 razy 2

  Ależ oczywiście, że zdania są podzielone. 99% naukowców związanych z klimatem jasno mówi, o antropogenicznej przyczynie zmian klimatu, tak samo jak raport Exxon'u z lat 70tych.

 • stfur0000

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo proszę nie promować kretyna Gowina. Ten typ powinien siedzieć w pierdlu, a nie udawać ministra (tak, udawać - przecież on nie ma nic do powiedzenia, tylko wykonuje polecenia prezesa).

 • cob22

  Oceniono 3 razy 1

  Histeria Grety i jej kregow to jedno i czasem denerwujace. Jednakze upor i glupota ludzi mowiacych ze nic sie nie dzieje jest 100 x wieksza.

 • mln79

  Oceniono 3 razy 1

  Śmiejecie się z Gowina, a jeszcze 6 lat temu ówczesny minister środowiska w rządzie PO p. Korolec, komentując polskie weto wobec unijnego pakietu klimatycznego (tak, tak, wtedy też wetowaliśmy), twierdził, że w tej całej walce o klimat chodzi tak naprawdę o interesy niemieckich i duńskich koncernów produkujących turbiny wiatrowe itp., a wtórował mu w tej ocenie red. Zasuń z ... "Gazety Wyborczej". Polska Akademia Nauk też wtedy inaczej oceniała kwestie udziału człowieka w zmianie klimatu. Polecam materiał "Troska o klimat, czy interesy twórców technologii?" na stronie tvn24.

 • bazyli.ehler

  Oceniono 1 raz 1

  Cóż... częstokroć artyści nie mają ani wiedzy, a i nie posiadają używania rozumu.

 • el_rumburak_de_san_escobar

  Oceniono 7 razy 1

  Kontrowersje to dotyczą pana ministra nauki. Czy kretyn może być ministrem?

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 1 raz 1

  W tym sęk, że "Ludzi jest bardzo dużo", o wiele za dużo. Dla połowy z nich nie ma na Ziemi miejsca. Powinni się zutylizować. Tylko którzy?

 • madam.ichnik

  Oceniono 7 razy 1

  Nawet pewnie biedny gościu nie wie, jakiej mocy trzeba użyć do zasilania stadionu, z którego wygłasza swoje pierdoły.

 • mmarysia123

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Gowin , a skąd się bierze wędrówka ludów ???? Nie wie Pan ? panie ministrze ??!!! Wstyd , że mówi Pan takie rzeczy !!! Przecież to , że korzystamy z dóbr cywilizacji wpływa na zmiany klimatu i tam gdzie było najcieplej , w tej chwili są temperatury, w których człowiek nie jest w stanie funkcjonować !!! To gdzie mają się podziać ludzie , którzy tam mieszkają !!!!??? Przecież ci ludzie wcześniej czy później mogą wywołać wojnę o jedzenie , bo jak człowiek jest głodny , to nic go nie zatrzyma !!!!!

 • w11mil

  Oceniono 7 razy 1

  Własnie włączyłem ogrzewanie gazowe i nie wyłączę do początku maja przyszłego roku (północ Polski). Mam nadzieję że 97% procent Uczonych się nie myli i będzie Globalne Ocieplenie.
  Część pieniędzy zaoszczędzonych na rachunkach za gaz mogę przeznaczyć na ratowanie wysp Republiki Kiribati

 • el_quatro

  Oceniono 1 raz 1

  Można było np. zrobić eksperymentalny koncert no-waste bez tysięcy plastikowych kubków i butelek. Ew. w ogóle nie robić tego koncertu.
  Nie będzie ograniczania emisji CO2 bez zatrzymania codziennej, bezmyślnej konsumpcji. Bo jeśli koncerny nie wyprodukują tych mega-ton barachła w Europie, to zrobią to bez żadnej kontroli w Chinach.
  Może eko-podatek od transportu towaru przez pół świata? Jakieś regulacje dot. opakowań w detalu i przesyłkach internetowych? Masa pudełka jest często większa niż marnej zawartości. Bo plastik jest tani, a duży rozmiar usprawiedliwia cenę. W Europie marketing i ekonomia wygrywa na każdym kroku z ekologią.
  Najprościej przykręcić ogrzewanie biedakom, bo oni nie mają swojego lobbysty w Brukseli. Niestety rezerwa na przykręcaniu ogrzewania jest ograniczona, a średni rozmiar plastikowego pudełka z powietrzem transportowanego do EU dymiącym kontenerowcem z Chin rośnie i końca nie widać.

 • pernyk

  Oceniono 5 razy 1

  Niedługo: poranny apel w pracy w sprawie zmian klimatu. Co 5 minut apel na Netflixie w sprawie klimatu. Codziennie syreny w każdym mieście o 16 w sprawie klimatu. Daj 1zł na greenpeace, kup auto elektryczne, kup panele słoneczne itd. Za 20 lat będzie to samo gadanie "za 20 lat koniec z nami". Chcecie zmian, to niech Ci, którzy emitują się tym zajmą - wielkie firmy w Chinach, USA i Europie. Ludzie ze wsi palący węglem i śmieciami. Co zwykli ludzie mają niby w tej kwestii do zrobienia?

 • maartin73

  Oceniono 5 razy 1

  Gowin a skad ta wedrowka ludow? Powody sa dwa: nierowny podzial bogactw na planecie i zmiany klimatyczne. Nieuk min szkolnictwa... obraz panstwa pis w pigulce

 • bjern

  Oceniono 7 razy 1

  Artyści są zabawni z tym swoim poczuciem misji. Ale te ich "akcje" pokazują stan ich umysłu. A z tym już jest słabo: banalne, nieprzemyślane poglądy, zgodne z panującą modą. Intelektualna słabizna.

 • starykawaler35

  Oceniono 5 razy 1

  Światowa grupa ponad 500 doświadczonych i kompetentnych naukowców, specjalistów w dziedzinie klimatu oraz w dziedzinach pokrewnych ma zaszczyt skierować do Waszych Ekscelencji załączoną Europejską Deklarację Klimatyczną, której sygnatariuszami tego listu są przedstawiciele poszczególnych krajów.

  Ogólne modele klimatu, na których obecnie opiera się międzynarodowa polityka klimatyczna, w ogóle nie nadają się do swoich celów. Dlatego, popieranie marnowania trylionów [euro – dopisek red.] na podstawie wyników takich niedojrzałych modeli, jest zarówno okrutne, jak i też nierozsądne. Prowadzona polityka klimatyczna całkowicie bezcelowo i poważnie podważa obecny system gospodarczy, zagrażając normalnemu funkcjonowaniu w krajach, którym odmówiono możliwości korzystania z dostępnej stale i w sposób ciągły energii elektrycznej. Wzywamy do prowadzenia polityki klimatycznej opartej na rzetelnej wiedzy naukowej, na realistycznej ekonomii i na prawdziwej trosce o osoby poszkodowane przez kosztowne, ale niepotrzebne próby łagodzenia [zmian klimatu – dopisek red.].

  Prosimy o umieszczenie poniższej Deklaracji w porządku obrad najbliższej sesji ONZ w Nowym Jorku.

  Zachęcamy również do zorganizowania z nami merytorycznego spotkania na wysokim szczeblu między światowej klasy naukowcami po obu stronach debaty klimatycznej na początku 2020 r. Spotkanie to wcieli w życie rozsądną i starożytną zasadę nie tylko prawdziwej nauki, ale także naturalnej sprawiedliwości, podczas której obie strony powinny być w pełni i uczciwie wysłuchane. Audiatur et altera pars!

  Prosimy o odpowiedź i czekamy na zaproszenie na wspólne spotkanie.

  Z poważaniem, ambasadorowie Europejskiej Deklaracji Klimatycznej,

  Profesor Guus Berkhout Holandia
  Profesor Richard Lindzen USA
  Profesor Reynald Du Berger Francuski Kanada
  Profesor Ingemar Nordin Szwecja
  Terry Dunleavy Nowa Zelandia
  Jim O'Brien Rep. Irlandii
  Viv Forbes Australia
  Profesor Alberto Prestininzi Włochy
  Profesor Jeffrey Foss Angielski Kanada
  Profesor Benoît Rittaud Francja
  Morten Jødal Norwegia
  Profesor Fritz Vahrenholt Niemcy
  Rob Lemeire Belgia
  Wicehrabia Monckton z Brenchley UK

 • mjuhbun

  Oceniono 7 razy 1

  Niemcy są największym emiterem dwutlenku węgla w Europie a w tym roku sprowadzą o 18 milionów ton węgla więcej i w Niemczech nie ma ekologii.

 • aeromonas

  Oceniono 5 razy 1

  A "wędrówki ludów" - zdaniem "ministranta nauki" - są czym spowodowane? Turystyką krajoznawczą??? Na Ziemi są miejsca, gdzie w wyniku działalności człowieka (wylesianie, zanieczyszczenie, regulacja biegu rzek, górnictwo itd.), czego efektem są wieloletnie susze, nie da się już żyć.

 • turkiestan

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo dobrze Dawid!!My w młodości w latach 70 też daliśmy się wciągnąć nie w ideologię hipisów jak Terlecki ale w to co głosił i o co walczył J.M.Jarre.To był francuski kompozytor,muzyk.Otóż on walczył o to żeby nigdzie na świecie nie było wojen.To też było dla nas dodatkowym impulsem żeby spróbować rozwalić komunę bezkrwawo.Tylko taka walka Solidarności miała sens!!No bo z wojskiem naród by nie wygrał!!Dlatego walcząc z ZOMO modliliśmy się żeby Jaruzelski nie zbrukał munduru żołnierza i nie wysłał wojska przeciw narodowi!!Gdyby wybuchła Wojna Domowa naród nie miałby szans wygrać z armią!!
  Pamiętam dzień jak do Gdańska przyjechał J.M.Jarre na koncert.Pamiętam jak przywitał się z Lechem Wałęsą i powiedział że to dla niego największy zaszczyt przywitać się z człowiekiem który bez wojny rozwalił komunizm.A przecież to wydawało się niemożliwe!!Może dlatego że to było w Polsce i udało się??Jaruzelski też był w bardzo trudnym położeniu bo dowodził armią i podlegał pod dowództwo ZSRR ale też pamiętał że to przedstawiciele ZSRR zesłali jego rodziców i jego na Sybir!!Gdyby nie to zapewne niepotrzebnie bym zginął.A kurduple już dawno wdrożyli by w Polsce komunizm do czego byli szkoleni w tamtym czasie.Tego chcieli towarzysze z Kraju Rad!!

 • phugoid

  Oceniono 7 razy 1

  obawiam sie, ze przemawial raczej do mieszkancow jakiejs innej planety

 • lodomeria

  Oceniono 7 razy 1

  Stadion opustoszał z powodu takiego apelu???

 • wo151

  Oceniono 5 razy 1

  "..- Kontrowersje - także w środowisku naukowców - dotyczą roli człowieka....... - uważa wicepremier Gowin". "Człowiek to brzmi dumnie - Maksym Gorki" "Członek to brmi dumnie, ale nie u mnie - Marian Załucki" "Członek Gowin nie brzmi dumnie - WG"

 • kac

  Oceniono 9 razy 1

  Ja najadłem się śliwek i zwiększyłem ilość metanu w atmosferze ;-O

 • blski

  Oceniono 15 razy 1

  Podsiadlo rozwial wszystkie moje watpliwosci.
  Tylko nasza natychmiastowa wspolna akcja moze zapobiec zmianom klimatu.
  Pozbede sie samochodu, nie bede ogrzewal mieszkania i powstrzymam sie od jedzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX