Prawica obraża w sieci Gretę Thunberg, a niedawno oburzała się na akcję "Nie świruj, idź na wybory"

Publicyści związani z prawicą urządzili na Twitterze istny festiwal drwin z 16-letniej aktywistki. "Biedne dziecko", "na skraju załamania nerwowego", "ośmiesza sprawę", "stała się bożkiem", "wracaj do szkoły" - piszą o Grecie Thunberg dziennikarze TVP Info, "Do Rzeczy", wSensie. Jeszcze niedawno oburzali się na stygmatyzowanie w kampanii "Nie świruj. Idź na wybory".

Jeszcze niedawno oburzali się, że kampania "Nie świruj" obraża Polaków. Wielu z nich również gloryfikowało 15-letniego Jakuba Baryłę, który z krucyfiksem w dłoni blokował płocki Marsz Równości. Przypisywano mu mnóstwo przymiotów: odważny, idealista, Dawid w walce z Goliatem.

Natomiast wystąpienie Grety Thunberg na forum ONZ uznano za element "wykorzystywania dzieci". Sugerowano, że 16-latka z zespołem Aspergera nie wie co mówi, jest "używana" i nie protestuje.

Zmiana klimatu jest realna i odczuwamy ją już tu i teraz. Jeśli chcesz zapobiegać jej skutkom, ale nie wiesz jak zacząć, wspieraj Greenpeace, które działa na rzecz rozwoju czystej energii i walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Biedne dziecko

"Kiedy się skończy wykorzystywanie tego biednego dziecka?" - napisał Samuel Pereira, a pod jego wpisem posypały się znacznie bardziej dosadne komentarze: "naszprycowana", "upośledzona", "bez leczenia zamkniętego nie pociągnie".

Odpowiedziała mu publicystyka Gazeta.pl Wiktoria Beczek, próbując znaleźć przyczynę unieważniania przekazu Grety. Napisała: "Dlaczego zdaniem Samuela Greta jest biednym wykorzystywanym dzieckiem?
a) bo ma 16 lat
b) bo ma Aspergera
c) bo mówi rzeczy, które nie podobają się Samuelowi
d) wszystkie powyższe odpowiedzi są poprawne"

Marcin Makowski z "Do Rzeczy" stwierdził, że "to się powoli przestaje robić patetyczne, a zaczyna smutne. Dziecko zanoszące się płaczem na skraju czegoś, co wygląda na załamanie nerwowe. Sprawie nie pomaga".

Wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju uznał natomiast, że Greta jest leniwa i idzie na łatwiznę, bowiem w tym samym czasie inne 16-latki wynajdują nowe technologie:

Natomiast już zupełnie otwartym tekstem do szkoły wysłał młodą Szwedkę Łukasz Warzecha (jego profil to prawdziwa kopalnia wpisów o Grecie Thunberg):

Pedofilia polityczna

Dziennikarz Witold Gadowski nawiązał do pedofilskiej afery sprzed lat z udziałem europosła z Niemiec. Greta to według niego "przykład politycznego zboczenia lewicy".

Inny dziennikarz "Do Rzeczy" Wojciech Wybranowski widzi Gretę jako symbol zniewolenia przez nowoczesny świat, wysyłający dzieci do szkół zbyt wcześnie i wciskający im do głów indoktrynację: 

Piotr Semka wyśmiał natomiast media, które napisały o reakcji aktywistki na przybycie prezydenta Trumpa na szczyt klimatyczny. "Media nagłaśniające filmik jak Greta gromi wzrokiem Trumpa. Żenada" - napisał Semka.

Konsultant rządowego Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach, działacz partii Jarosława Gowina, wprost nazwał Gretę "niezrównoważoną".

"Niewiarygodne obrzydlistwo. Niezrównoważone dziecko jako narzędzie eko-faszystowskiej propagandy. 80 proc. tez, które wypowiada to niedające się naukowo zweryfikować, teorie zideologizowanych działaczy udających naukowców" - napisał.

Na antenie TVP Info również padło wiele mocnych określeń, takich jak "pedofilia polityczna". Eksperci Telewizji Polskiej wieścili, że "w przypadku szwedzkiej aktywistki może wydarzyć się tragedia". Dziewczynka jest bowiem pod taką presją, że "jej psychika pęknie"

Hejt zza oceanu

Przemówienie Grety zjadliwie skomentował sam prezydent USA Donald Trump. "Wydaje się być bardzo szczęśliwą młodą dziewczyną, która z niecierpliwością patrzy w świetlaną, wspaniałą przyszłość" - napisał, dając do zrozumienia, że jej prognoz ("planeta ginie, ludzie cierpią") nie należy brać do końca na serio.

I wreszcie wielki finał: Greta została nazwana faszystką. Dinesh D'Souza, pisarz hinduskiego pochodzenia mieszkający w USA, porównał Gretę Thunberg do aryjskich dzieci, które często były wykorzystywane w hitlerowskiej propagandzie.

Więcej o:
Komentarze (574)
Prawica obraża w sieci Gretę Thunberg, a niedawno oburzała się na akcję "Nie świruj, idź na wybory"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 80 razy 50

  Nie widzę żeby pan Patryk Jaki zabrał głos w sprawie Grety. No Patryk szabla w dłoń! Przecież to ewidentnie poniżanie Grety przez pana środowisko.

 • psycholog11

  Oceniono 51 razy 37

  Semka to jest dopiero żenada. Pamiętam jak w Tv rozparty w fotelu z brzuszyskiem wywalonym do przodu preorował, że wojna to nie tylko zło ale i bohaterstwo, szlachetność i patriotyzm. A pojechał by do Syrii i się przekonał.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 32 razy 20

  Tak to jest, chamy z rynsztoka nie potrafia prowadzic rzeczowej dyskusji, ich metoda jest gnojenie przeciwnika. Czegos innego nie znaja. W rynsztoku sie urodzili, to i tak maja! A pomaga im jeszcze gadzinowa telewizja polska za pieniadze podatnikow.

 • xyz365

  Oceniono 33 razy 13

  hmm mocne slowa dziewczynki ze Szwecji o "skradzionym dziecinstwie" - tak jakby dorastala w ktoryms z chinskich, premyslowych miast albo na wsi w Indiach, mozna jeszcze dla przykladu zproponowac Erytree..... rozumiem, ze to dziecko, ale ma obok siebie conajmniej tatusia, ktory powinien umiec wywazyc proporcje...

 • felusiak1

  Oceniono 29 razy 11

  Przecież to widać gołym okiem. Niemal 17 letnia dziewczyna o wygladzie dwunastolatki, wygladzie dziecka, wygłasza absolutne glupoty i wszyscy maja mieć zamknięte usta. Przecież nie krytykuje sie dzieci. To nie wypada. Jeśli ktoś nie widzi propagandy to szczerze ubolewam.

 • poszum

  Oceniono 27 razy 11

  Dzieci, jakiekolwiek dzieci, z racji młodego wieku, braku odpowiedniego wykształcenia i doswiadczenia, a także dojrzalosci intelektualnej i emocjonalnej nie powinny brać udziału w jakichkolwiek dysputach politycznych. Z racji powyższych najczęściej są biernymi pionkami w rękach manipulującego nimi otoczenia, z reguły opowiadających się po jakiejs stronie rodzicach. A poza tym, kto właściwie nominował czy wybrał ja żeby reprezentowała te kwestie, na tym forum, i reprezentując właściwie kogo? Jak ona się tam właściwie znalazła? Napisalem to ja marzący o czystej, nieskazonej destruktywnym działaniem człowieka ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX