Niedziele handlowe 2019. Czy 29 września wypada niedziela handlowa?

Zgodnie z obowiązującą od 2018 roku ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i dni świąteczne od tego roku niedziela handlowa wypada zaledwie raz w miesiącu. Z tego powodu planując swoje niedzielne zakupy musimy się upewniać, czy tego dnia na pewno sklepy będą otwarte.

Kiedy we wrześniu wypada niedziela handlowa? Od 2019 roku, zgodnie z kalendarzem, niedziela bez zakazu handlu wypada jedynie raz, pod koniec każdego miesiąca. Następne zmiany terminów czekają nas już od 2020 roku. Wtedy też zakupy w niedziele będziemy mogli zrobić maksymalnie siedem razy w roku (w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem, w niedzielę na tydzień przed Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia).

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 29 września sklepy będą otwarte?

Zgodnie z założeniami ustawodawcy w 2019 roku niedziela bez zakazu handlu wypada w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że w najbliższą niedzielę 29 września zrobimy zakupy w dużych sklepach i centrach handlowych. Kolejna handlowa niedziela wypadnie dopiero 27 października.

Zakaz handlu w niedziele - które sklepy mogą być wtedy otwarte?

W tę niedzielę zakaz handlu nie obowiązuje, dlatego też otwarte będą centra handlowe oraz duże sklepy takie jak Lidl, Biedronka, Tesco czy Carrefour. Zakazem handlu nie są objęte tylko apteki, cukiernie, kawiarnie, kwiaciarnie, kioski, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, punkty pocztowe oraz małe sklepy prowadzone przez właściciela lub jego rodzinę. O otwarciu tych punktów decydują jednak właściciele każdej z placówek.

Więcej o:
Komentarze (20)
Niedziele handlowe 2019. Czy 29 września wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • ian Kośki

  Oceniono 4 razy 2

  Komunikaty o handlowych niehandlowych niedzielach od czwartku podawane przez GW proponuję wznawiać w informacjach co dwie godziny i to jako pilne!!

 • Oceniono 4 razy 2

  Tak !!.W najbliższą niedzielę tyle atrakcji przede mną moją rodziną i znajomymi oraz większą częścią mojego zakładu pracy. Jedni wybiorą normalne sklepy ja natomiast wielkopowierzchniowe tam gdzie są obrotowe drzwi ruchome schody i wiele wiele innych rozrywek oferowanych przez centrum handlowe. I tutaj mam problem ponieważ chciałbym kupić klapki Kubota w kolorze białym a wiem ,że są sprzedawane jedynie w małych Biedronkach. Prośba do dyrekcji Biedronek- słodziaki oraz klapki we wszystkich Biedronkach na terenie RP.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 8 razy 2

  Doskonale wiem, że najbliższa niedziela będzie handlową, jednak inicjały autora NPK zniechęciły mnie do czytania tekstu w całości. Wiem że są takie same pobierane identyczne-UZ konstruuje jakoś tak ciekawiej więcej emocji czytając włosy się jeżdżą czekając na końcowych werdykt chociaż znam ale jednak jest niezastąpiony w Departamencie informacyjne w GW handlowa niehandlowa niedziela gry liczbowe oraz pogoda

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  NPK, nie wRuKwiaj ludzi!!!
  Nie ośmieszaj się!!!
  Że ty "planując swoje niedzielne zakupy musisz się upewniać, czy tego dnia na pewno sklepy będą otwarte", to wyłącznie twój problem, że jesteś tumanem.
  Wszyscy ludzie rozumieją bez problemu znaczenie słów "ostatnia niedziela miesiąca"!
  Nie wklejaj już więcej tych bzdur!!!

 • jakuz3

  Oceniono 3 razy 1

  Akurat w niedzielę 29.09. będę pracował. Potrzebowałem informacji, że sklepy będą otwarte w dniu 22.09., czyli przed tygodniem.

 • ian Kośki

  Oceniono 3 razy 1

  To na zdjęciu to co??- reklama nowego towaru w płynie z tego warzywa, są o smaku jabłkowym wiśniowym ale jeszcze o pomidorowym nie słyszałem ciekawe ciekawe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX