Chwalili zabójstwo Pawła Adamowicza. "To powinien być Tusk". Sąd w Łowiczu wydał wyrok

Sąd Rejonowy w Łowiczu skazał 32-letniego Pawła K. i 31-letniego Wiktora Ż. w związku z bulwersującymi wpisami dotyczącymi zamachu na Pawła Adamowicza. Mężczyźni zachwalali zabójstwo prezydenta Gdańska. Jeden z nich pisał też, że to samo powinno spotkać Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę.

32-letni Paweł K. 15 stycznia w kontekście zabójstwa Pawła Adamowicza napisał na Facebooku: "(...) To powinien być Tusk, albo Schetyna, ale jemu też się należy. Tyle krzywdy ludziom zrobił, że się najzwyczajniej k… należało. On nie miał skrupułów dla ludzi i w końcu ktoś dla niego też nie. Karma k…".

Łowicz. Cieszyli się z zamachu na Pawła Adamowicza. Jest wyrok

Natomiast 31-letni Wiktor Ż. napisał: "Jednej k… mniej, co Polaków okradła. Amber Gold inne afery w Gdańsku…" (pisownia oryginalna - red.)

K. został oskarżony o nawoływanie do zabójstwa Grzegorza Schetyny i Donalda Tuska, a także pochwalanie zabójstwa Pawła Adamowicza. Jak podaje lowicz.naszemiasto.pl, sąd skazał go na rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnych prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Drugi mężczyzna też dostał prace społeczne, ale tylko na okres 8 miesięcy. Obaj muszą wpłacić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - K. 2 tys. zł, Ż. 1,5 tys. Ponadto obaj muszą pokryć koszty sądowe (2,5 tys. zł).

Lokalny portal informuje ponadto, że mężczyznom odebrano telefony, ponieważ sąd uznał, że użyto ich do popełnienia przestępstwa.

Obaj mężczyźni nie przyznają się do winy, twierdzą, że wpisy były ich opiniami, a cała sprawa ma polityczny wydźwięk. Ż. podkreślał, że wpis był wulgarny, ale nie łamał prawa. Mężczyźni zapowiedzieli apelacje.

Więcej o:
Komentarze (133)
Chwalili zabójstwo Pawła Adamowicza. "To powinien być Tusk". Sąd w Łowiczu wydał wyrok
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 58 razy 48

  Nie można nawolywac do przemocy. Dla tego ja chciałbym żeby prezes umarł naturalną śmiercią i nikt go nie atakował. I żeby to było jak najszybciej.

 • ochujek

  Oceniono 36 razy 30

  Duda, co z ciebie za prezydent? Jak mogłeś dopuścić do skazania tak wartościowych patriotów?

 • 99venus

  Oceniono 26 razy 24

  Wyrok zadziwiająco skromny.Głaskanie hołoty nie zmniejszy zdziczenia.

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 24

  A po 10 lat w kamieniołomach , należy się im jak nic

 • remix

  Oceniono 22 razy 20

  Odmozdzony pisowski elektorat został doceniony!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX