Koniec tygodnia chłodny. Mogą wystąpić opady krupy śnieżnej. Poprawa pogody dopiero w weekend

W czwartek nadal czeka nas pogoda późnojesienna. Oprócz niskich temperatur wystąpić mogą również opady krupy śnieżnej. Na szczęście weekend przyniesie rozpogodzenie i wzrost temperatury.

Tegoroczny wrzesień nie rozpieszcza nas temperaturą. Zamiast złotej polskiej jesieni, mamy do czynienia z pogodą iście listopadową. Oprócz niskich temperatur, możemy doświadczyć silnego wiatru. W środę o 16.00 po nawałnicach i wichurach, które przeszły we wtorek nad Polską, nadal prawie 8 tys. gospodarstw domowych nie miało prądu. Ciągle obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne IMGW dla północnej części kraju związane z cofką wywołaną na Pomorzu przez silny wiatr wiejący z północy i północnego zachodu. Kolejne dni nie zapowiadają szybkiej poprawy pogody.

Pogoda w czwartek. Zapowiadane opady krupy śnieżnej

W środę po raz pierwszy po wakacjach spadł śnieg w Tatrach. Według prognoz powiew zimy już w czwartek poczują również mieszkańcy innych regionów Polski.

Stosunkowo niskim temperaturom, bo od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni na zachodzie kraju, towarzyszyć będą opady deszczu, ale również krupy śnieżnej. Może ona wystąpić przede wszystkim w północnym wschodzie i wschodzie Polski - informuje TVN Meteo. Pojawi się również wiatr z prędkością do 80 km/h.

Słońca nie zobaczymy też w piątek. Tego dnia możemy się spodziewać zachmurzenia umiarkowanego i dużego, a także przelotnych opadów deszczu, zwłaszcza we wschodniej części kraju. Nie będzie nas rozpieszczać również temperatura - termometry wskażą od 13 stopni na Suwalszczyźnie do 17 stopni na Dolnym Śląsku. 

Pogoda zacznie się poprawiać w weekend. Niedziela będzie słoneczna

Sobota minie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Wzrośnie za to nieco temperatura. Najchłodniej będzie ponownie na Suwalszczyźnie - około 15 stopni, jednak na Dolnym Śląsku termometry wskażą już pięć stopni więcej. 

Zdecydowanie cieplej będzie w niedzielę.Termometry wskażą od 18 stopni na Suwalszczyźnie do 24 stopni w województwie dolnośląskim. Taka temperatura utrzyma się na początek kolejnego tygodnia.

Więcej o:
Komentarze (9)
Koniec tygodnia chłodny. Mogą wystąpić opady krupy śnieżnej. Poprawa pogody dopiero w weekend
Zaloguj się
 • azamat_bagatov

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze parę dni temu czytałem prognozy, że ma być piękne lato-jesień aż do początków listopada.

 • threemen

  Oceniono 2 razy 2

  PiS rządzi a ludzie nie mają prądu. Kiedyś wciskano w takich sytuacjach ciemnotę, że to wina Tuska.

 • jack_flash

  Oceniono 1 raz 1

  Modele pogodowe nie zawsze pradują, ale modele klimatyczne na 100% trafne z wyprzedzeniem na 100 lat.
  Nawiasem Airbus przewiduje wprodukowanie 39 tys samolotów do 2038 roku. Ciekawe ile Boeing i czy eko-religia na to powoli?

 • wojtek1506

  Oceniono 2 razy 0

  Może podpowiecie kto i kiedy opatentował te i podobne pomysły geoinżynierii ?

 • fajny_zajety

  Oceniono 2 razy 0

  Globalne ocieplenie 2 miesiące ciepła 10 miesięcy zimno. W ciągu najbliższych paru lat trafi się jeszcze pora deszczowa i pozalewa te wszystkie nowe domki budowane na dawnych terenach podmokłych. Tak samo jak się trafi ciężka zima...

 • jan700

  Oceniono 2 razy -2

  Mamy piękną złotą polską jesień a kolonialne media sugerują Polakom siedzenie w domu, ze względu na brzydką pogodę. Rzeczywiście wszystko trzeba czytać "na odwrót".

 • polakpl

  Oceniono 4 razy -2

  Https://www.polsatnews.pI/wiadomosc/2019-09-18/niemieccy-eksperci-zbadali-nieletnich-imigrantow-40-proc-z-nich-okazalo-sie-doroslymi-mezczyznami/?ref=kafle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX