Wypadek szkolnego autokaru na Mazowszu. Zjechał z drogi i wpadł do rowu, 12 osób w szpitalu

12 osób zostało przewiezionych do szpitala po wypadku szkolnego autobusu, do którego doszło w okolicy Kozienic. Pojazdem jechała wycieczka szkolna z Puław. Wśród rannych jest 10 uczniów i 2 opiekunów.

Do wypadku autokaru doszło w środę przed godziną 10. Pojazd w pewnym momencie zjechał z drogi gruntowej prowadzącej w kierunku tzw. Królewskich Źródeł (rezerwatu przyrody w gminie Pionki) i przewrócił się na bok. Jak informuje lokalny portal echodnia.eu, pojazd najprawdopodobniej wpadł w poślizg w momencie, gdy kierowca chciał wyminąć koleiny. Autokarem podróżowała wycieczka szkolna z Puław. W środku było 40 osób, w tym 36 dzieci.

Mazowsze. Autokar z wycieczką szkolą przewrócił się na bok 

Część uczniów i dwoje opiekunów została ranna - ich stan nie jest poważny. Trafili do szpitali w Radomiu, Pionkach oraz Kozienicach.

Na chwilę obecną mamy informacje o 12 osobach, które zostały przewiezione do szpitala na badania, w tym 10 uczniów i 2 opiekunów. Pozostałych uczniów z miejsca zdarzenia zabrał inny autokar

- poinformowała Justyna Leszczyńska z Komendy Policji w Radomiu.Jak dodała, po badaniach sześć osób zostało zwolnionych do domu.

Autokarem kierował 51-letni mężczyzna. Był trzeźwy. Na miejscu trwają czynności służb. 

Niebezpieczne sytuacje na drodze, agresywni kierowcy. Zobacz wideo poniżej 

Więcej o:
Komentarze (6)
Wypadek szkolnego autokaru pod Radomiem. Zjechał z drowi i wpadł do rowu, 12 osób w szpitalu
Zaloguj się
 • hilux_ie

  Oceniono 6 razy 4

  Od zawsze mnie dziwi, że dzieciom nie trzeba zapinać pasów w samochodzie, jeśli wsadzi się ich do środka kilkadziesiąt.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 2

  Uwierzyli Suskiemu i pędzili zobaczyć lotnisko w Radomiu? :-)

 • amsterdamczerwiec

  Oceniono 2 razy -2

  Zdjęć z lotniska Chopina z 17 czerwca 2019r poszukuję, godziny ranne 5-6, hala odlotów, Macdonald, itp. , proszę przesyłać na adres amsterdam.czerwiec@vp.pI, liczę na Waszą pomoc!

 • koment22

  Oceniono 6 razy -4

  Bo opiekunki zamiast siedzieć pewnie stały przy kierowcy i zawracały mu gitarę, aż chłopu z rozpaczy zakręciło się w głowie i zjechał do rowu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX