Pogoda. Wichury nad Polską. Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne, ponad 800 interwencji

W ciągu ostatniej doby nad wszystkimi województwami przeszła wichura, która spowodowała szereg zniszczeń. W związku z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu straż pożarna interweniowała ponad 800 razy.

Strażacy zabezpieczają uszkodzone budynki, wypompowują wodę z zalanych piwnic i usuwają połamane drzewa, które zalegają na drogach i liniach kolejowych, powodując liczne utrudnienia w ruchu. Najwięcej zniszczeń oraz interwencji straży pożarnej odnotowano w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim oraz śląskim. Wiadomo, że w wyniku wichury ranne zostały dwie osoby, w tym jeden strażak. 

Wichura w Polsce. 2,6 tys. osób nie miało wczoraj prądu

Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz informował wczoraj wieczorem, że ze względu na awarie energetyczne 2,6 tys. odbiorców pozostawało bez prądu. Karkonoski Park Narodowy podawał z kolei, że na Śnieżce wiał wiatr o prędkości 90 km/h, a temperatura odczuwalna spadła do prawie -20 stopni Celsjusza, apelując przy tym o rozwagę podczas planowania wycieczek.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Wydano alerty dla ośmiu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że silny wiatr będzie wiał również dzisiaj. Wydano ostrzeżenia I stopnia dla województw śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego oraz części województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Na południu Śląska, Małopolski i Podkarpacia obowiązują z kolei ostrzeżenia II stopnia. Tam wiatr może osiągnąć prędkość do 100 km/h. Najsilniejsze porywy wystąpią w górach. Jak informuje IMGW, wiatr spowoduje także spadek temperatury odczuwalnej. O poranku była ona bliska zera.

Więcej o:
Komentarze (6)
Pogoda. Wichury nad Polską. Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne, ponad 800 interwencji
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 6 razy 2

  Proponuję zebrać się ponownie pod krzyżem i pomodlić, by wszystko samo się naprawiło!

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 2 razy 0

  A co na to Polski Episkopat ??? . Naczelny Diabeł nie robi zbiorowych modłów? , A może potrzeba składać daniny Bóstwom ? Żydowi i Jakiejś Żydówce z dziewic i dzieci + Euro i Dolary.

 • mjuhbun

  Oceniono 6 razy 0

  Ja się cieszę ze zmian klimatu jak mocno wieje bo wiatrak mi dużo prądu nakręcił.

 • karbid22

  Oceniono 2 razy -2

  Wystarczy wpisać "800 interwencji straży", żeby się przekonać, że 800 to najczęstsza ilość interwencji. A może o interwencję zawsze proszą ci sami poszkodowani?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX