Awantura w hotelu w Warszawie. Lech Wałęsa wyzwany od "Bolka", jego pracownik zaatakowany

W jednym z hoteli w centrum Warszawy doszło do awantury. Pijany mężczyzna zaczął wyzywać byłego prezydenta Lecha Wałęsę, a następnie uderzył pięścią w twarz szefa instytutu Lecha Wałęsy, Adama Domińskiego. Sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w jednym z hoteli w Warszawie, w którym przebywał Lech Wałęsa - podaje Onet. Były prezydent przyjechał do stolicy, by przemawiać przed międzynarodowymi gośćmi na konferencji organizowanej przez Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Wałęsa zaatakowany w hotelu. "Zaczął krzyczeć 'Bolek'"

Wałęsa skończył jeść śniadanie i wracał do swojego pokoju. Był z nim prezes jego instytutu, Adam Domiński, a także ochrona. W pewnym momencie Wałęsa został zauważony przez mężczyznę, który zaczął krzyczeć w jego kierunku.

Zaczął krzyczeć: 'Bolek'. Poszedł za nami do windy. Był bardzo agresywny. Ponieważ z prezydentem była jego ochrona, skończyło się na agresji słownej

- opisuje w rozmowie z Onetem Domiński. Jak dodaje, napastnik zaczął uciekać, a Wałęsa został odprowadzony do swojego pokoju. Następnie szef instytutu Wałęsy zjechał windą na dół i próbował dogonić agresora, by zrobić mu zdjęcie. Jak tłumaczy, chciał je później przekazać policji. Mężczyzna zaczął wychodzić z hotelu, a gdy został dogoniony przez Domińskiego, uderzył go pięścią w twarz. 

Sprawą zajmuje się już policja w Gdańsku, do której zawiadomienie złożył Domiński. Funkcjonariusze mają zdjęcie agresora i najprawdopodobniej pozyskają również nagrania z monitoringu hotelu. Szef instytutu Wałęsy podkreśla, że jego zdaniem atak mężczyzny mógł być prowokacją. - Sytuacja nabrzmiała do tego momentu, że bandyci i chorzy psychicznie czują się bezkarnie - powiedział, cytowany przez Onet.

Więcej o:
Komentarze (811)
Awantura w hotelu w Warszawie. Lech Wałęsa wyzwany od "Bolka", jego pracownik zaatakowany
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 159 razy 135

  Gość wystąpi pewnie w dzienniku telewizyjnym TVP opowiadając jak to go prezydent Wałęsa zaczepił, zwyzywał z następnie pobił. Takie mamy czasy

 • shtalman

  Oceniono 132 razy 96

  Podziękujcie hyclom PiS-dzielskim za szczucie w społeczeństwie, i to są skutki mowy nienawiści

 • 1docentpj

  Oceniono 116 razy 84

  Nie wiem czy Wałęsa był Bolkiem czy nie. Fakty są takie że przyczynił się do tego że Polska jest w UE ,NATO oraz do tego że Armia Czerwona opuściła naszą krainę.
  Co zrobił naczelnik ? Spał do południa 13-tego grudnia, teraz skłócił Polaków tak, że brat z bratem 'nie usiedzi' nawet przy wigilijnym stole i wyprowadza Nas z UE ku uciesze kremla.
  Czekam na uwagi trolli ze szkoły belzebuba toruńskiego.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 104 razy 64

  Do agreasji doprowadził Jarosław Kaczyński. On doprowadzi do wojny domowej, takiej, jaka całkiem niedawno była w Jugosławii

 • matylda1001

  Oceniono 78 razy 60

  I gdyby Wałęsie coś się stało to czyja byłaby wina? Czy nie Kaczyńskiego, który zasiał nienawiść do Wałęsy i tej całej kaczej sfory, która te nienawiść pielęgnuje żeby mu się przypodobać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX