Komentarze (409)
Antyniemiecka wystawa na terenie uzdrowiska państwowej spółki. Organizator chwali się patronatem premiera
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 10 razy 6

  Prawica zatrzymała się w 1945 roku. To niebezpieczne świry!

 • marywil2012

  Oceniono 12 razy 6

  A premier otwiera kolejną fabrykę, a raczej montownie mercedasa w Jaworznie... Schizofrenia, czy raczej szopka, kolejna dla durnego elektoratu?
  Premier działkowicz będzie teraz dekolonizował ale głównie w warstwie bajkopisarstwa Polskę...

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 5 razy 5

  Nie szukajcie wuje zwady z Niemcami, bo to dziś demokratyczny, liberalny kraj, który nie ma nic do Polski. Nie wywołujcie dżina, bo jak w Niemczech jakaś partia weźmie Polskę na celownik i nie daj Boże dojdzie do władzy to się posracie w gacie jak sanacyjne harcerzyki w 39.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 7 razy 5

  Wiadomo,kto to organizuje i czego oczekuje - miernoty i głuptaki narodu.

 • blski

  Oceniono 5 razy 5

  Pietno jakie wypalila Wojna i Okupacja na psyche naszego narodu jest niemozliwe do zatarcia.
  Piec lat systematycznej i planowej eliminacji tych ktorzy mogli byc nawet minimalnym zagrozeniem dla okupanta, byc wzorem do nasladowania. Bezsilnosc wobec nieustannych upokorzen czego celem bylo przyjecie postawy niewolnikow przez caly narod.
  Zaden inny narod znajdujacy sie pod Okupacja nie byl traktowany z takim okrucienstwem.
  Warunki jakie stworzono spowodowaly, ze zeby przezyc trzeba bylo byc nieuczciwym.
  Piec lat spowodowaly wypaczenie moralnosci calego spoleczenstwa.
  Ci ktorzy powinni byc wzorem dla przyszlych pokolen w wiekszosci zostali mordowani, a ci ktorym, jakim cudem, udalo sie uratowac, przezyli czesto dzieki pomocy ludzi przedwojennego marginesu spolecznego, ktorzy mieli doswiadczenie w omijanu prawa (polecam przeczytanie Grzesiuka). Nalezy wspomniec, ze wielu z nich bylo patriotami.
  Po pokonaniu Niemcow to wlasnie na tym przestepczym elemencie oparla sie nowa wladza, dwa pokolenia ich rzadow uksztaltowaly nowa elite.
  Mam watpliwosci czy te straty sa mozliwe do odrobienia.
  Swiat sie zmienil - to co bylo w czasach moich rodzicow sprawami najwyzszej wagi, jest dla nowego pokolenia nie tylko niewazne, ale tez niezrozumiale.
  Zadne materialne kompensacje nie sa w stanie tego naprawic, co nie znaczy, ze nalezy o tym nie wspominac.

 • vomitorium1

  Oceniono 7 razy 5

  "Na pytanie, czy dom zdrojowy i pijalnia wód mineralnych jest odpowiednim miejscem na polityczny przekaz, Krystyna Śliwińska odpowiedziała nam, że jak najbardziej."
  ciekawe
  czy dr irena
  też podziela to stanowisko (?)

 • lina555

  Oceniono 7 razy 5

  Najlepszy jest wybór miejsca - Polanica -tzw. ziemie odzyskane czyli utracone przez Niemców po II wojnie światowej.

 • franclajn

  Oceniono 7 razy 5

  Rząd Pis musi jak nsjszybciej podjąć poważne rozmowy z RFN w sprawie reparacji. Takie wystawy oraz pohukiwania i groźby pisowskich polityków tylko psują stosunki miedzy narodami. Widać to w postach pod artykułami o Polsce na niemieckich portalach, gdzie wyczuwa się coraz większą wrogość do Polaków, a zgodę na wysokie, nawet bilionowe reparacje uzależniają obywatele niemieccy od zwrotu ich ziem wschodnich (Prus Wschodnie, Śląsk, Pomorze, itd.). Taka sytuacja staje się nieznośna. Konieczne jest postawienie sprawy po męsku, a nie kąsanie sąsiadów po kostkach jak jakiś piesek.

 • scarletscarab

  Oceniono 4 razy 4

  Kolejna odslona neo-komunizmu pisowskiego: straszenie niemcami i robienie "polityki" na uslugi kremla. Ciekawe tylko czy robia to z polecenia kremla, czy z wlasnej inicjatywy?
  Jakos nie slychac wolania pisowskiego o odszkodowania od wielkiego brata zza wschodniej granicy...

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 6 razy 4

  Znowu przemoc symboliczna prawackich terrorystów. Wydpie...ć z tym.

 • kukwas45

  Oceniono 10 razy 4

  Piekniw.Cały czas "skubią " to Niemcy to Rosję ,a potem będą płakać ,że Polskę olewają.Dyplomatołki.

 • aldealmi

  Oceniono 4 razy 4

  Po co jeszcze robicie reklamę temu gównu, pisząc o tym "wydarzeniu kulturalnym", hm?

 • obeznany

  Oceniono 8 razy 4

  Prymitywna nagonka na poziomie afrykańskiego bantustanu. Sianie nienawiści i niesnasek, gdzie i z kim tylko się da. Rządy PiSu to katastrofa dla Polski.

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 6 razy 4

  "Ma też - jak informują organizatorzy na swojej stronie internetowej - honorowy patronat Prezesa Ray Ministrów Mateusza Morawieckiego"

  To działeczki, to promocja przekrętu z Arrinerą, ...
  Ciągle coś.
  Co jest nie tak z tym gościem?

 • aietes

  Oceniono 5 razy 3

  prawdę o reżimie kaczyńskiego i sługusach również.

 • obywatelkamania

  Oceniono 3 razy 3

  Zainspirowali się wystawą poświęconą Powstaniu Warszawskiemu, którą pokazują Niemcy w Berlinie przy Topografii Terroru? Wielka wystawa, pokazująca powstańców, niemiecki terror, ruinę miasta, wszystko w dwujęzycznych opisach (niemiecki i angielski). Godne miejsce, dużo odwiedzających, bo miejsce powszechnie odwiedzane w Berlinie.

 • eryn_7

  Oceniono 9 razy 3

  Jaka antyniemiecka propaganda?
  Zarówno Volkswagen, jak i Deimler Benz (Mercedes) zatrudniały robotników przymusowych w czasie wojny i produkowały na potrzeby NSDAP i niemieckiego wojska. Zestawianie tych przedsiębiorstw ze swastyką jest jak bardziej na miejscu. Należałoby dodać zapewne jeszcze kilka innych niemieckich przedsiębiorstw.

 • bmarten

  Oceniono 5 razy 3

  Polecam obszerne, ale dobre opracowanie problemu uchwały rządu PRL z 1953r. o zrzeczeniu się reparacji wojennych od Niemiec, z rekompensatą tychże od Związku Sowieckiego. Autorem jest dr Muszyński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego analiza jest rzetelna, ale zajmuje 38 stron. Jedna z konkluzji jest taka: pobranie reparacji od Niemiec oznaczałoby przyjęcie żądań zapłaty przez Polskę za mienie nieruchome i ruchome wszystkich wysiedlonych w 1945r. Niemców. Pisuary, do dzieła!

 • eryk2

  Oceniono 3 razy 3

  Do jakich faktów historycznych odnosi się plakat "Św. Magdalenka"?

 • cozano

  Oceniono 7 razy 3

  No to mamy takie wolskie wydanie socrealizmu. Widać jaka tęsknota zżera tych neobolszewików za minioną już epoką.

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 3

  A pokazany tu plakat ze "Świętą Magdalenką" jakoś NIE WZBUDZIŁ oburzenia kato-oszołomów?
  Dla mnie to co najmniej dziwne...

 • acide94

  Oceniono 5 razy 3

  Pisowscy ruscy zdrajcy od kaczyńskiego - nie klękajcie przed Putinem, katolska Targowico.

 • acide94

  Oceniono 11 razy 3

  Czekamy na wystawę JAKI DOBRY JEST WUJEK PUTIN, po co opłotkami wychodzić z UE, można wprost zacząć klękać przed Władimirem.

 • tom_aszek

  Oceniono 3 razy 3

  "Polityka jest dla ludzi i absolutnie nie powinna zamykać się w murach Sejmu, bo dotyczy zwykłego człowieka, także kuracjusza.'

  Ciekawe ilu kuracjuszom wzrosło ciśnienie i puls po obejrzeniu tych "dzieł"...
  Konsultowaliście wystawę z lekarzami?

 • stachu44

  Oceniono 15 razy 3

  Bez Niemców jesteśmy żebrakami Europy, kto tego nie pojmuje ten kiep. 1,5 mln Polaków pracuje w Niemczech, 20% zatrudnionych w kraju pracuje na rzecz koncernów niemieckich, 35% polskich podmiotów gospodarczych jest powiązanych z kapitałem niemieckim. Ta impreza pod patronatem "premiera" była strzałem we własne kolano!

 • alejagwiazd

  Oceniono 7 razy 3

  Wkrotce AfD zacznie sie domagac powrotu Polanicy do macierzy. To samo AfD ktore tak kocha nasze prawactwo

 • acototak

  Oceniono 5 razy 3

  Altheide-Bad

 • patriota21wieku

  Oceniono 11 razy 3

  Hmm, ciekawe to plakaty:

  1. DeKomunizacja - ciekawe ze PiS mak calkowicie komunistyczne podejscie do polityki. A wlasciwie nawet narodowo-socjalistyczne. Tamci w Niemczech tez straszyli komunizmem,

  2. sw. Magdalenka - gdzie teraz oburzenie ze plakat obraza uczucia religijne?

 • euro67

  Oceniono 8 razy 2

  Czy domaganie sie minimum sprawiedliwosci dziejowej i finasowej (reparacje) w relecjach z Niemcami ma wydzwiek antyniemiecki?
  Byc moze, ale nie dla Polakow!

 • marywil2012

  Oceniono 4 razy 2

  bardzo słusznie wspomniano tu na forum, że to co ten biedny twórca plakatu z matką-boską jako jaruzelskim (?) i dzieciątkiem jezus jako wałęsą (?) zrobił to obraza uczuć religijnych karana, jakże chętnie przez pisowski aparat.
  Podsumujmy. Premier morawiecki, działkowicz, który planuje inwestycja na swojej działce także przez kapitał zagraniczny i niemiecki, sam też otwiera typowo kolonialne montownie przemysłu niemieckiego w Jaworznie za kilkaset milionów objął patronatem swoim wystawę, na której są
  po pierwsze materiały wskazujące, że pan premier akceptuje wizję świata, w której stawia się znak rónwności między mercedesem a nazizmem
  stawia się znak równości między matką boską i jezusem a jaruzelskim i wałęsą
  I to wszystko przy oszukiwaniu Polaków, że jest prowadzona jakaś rzekomo dekolonizacja Polski.
  PRzypomnijmy też czytelnikom trollującym ku chwale PiS, że morawiecki do dziś nie wyjawił majątku swojej żony, choć się strasznie ciskał, i nawet pozwy rzekomo składał, w obronie swojej tajemnicy i ustawę miał przygotować....
  Minęło kilka miesięcy, a jak ustawy tak pozwu nie ma. Jest kręcenie. mataczenie, i dalsze zwodzenie przez PiS Polaków....

 • pepper-salt

  Oceniono 6 razy 2

  Na ich miejscu jak już tak nienawidzą Niemiec i Niemców, domagałbym się wypieprzenia z Polski tych wszystkich niemieckich inwestycji, fabryk Mercedesa, Volkswagena i innych! Polaczki sami sobie poradzą ze wszystkim i jak mówi ich szef (tzn. polaczków) nomen omen mały hitlerek my naród wybrany, naród nad narody w całym świecie będziemy wzorem dla świata! Amen!

 • 1pedro123

  Oceniono 8 razy 2

  Trochę nie rozumiem, czy w Polsce nie many wolnosci slowa? Przecież to sztuka, wyrażanie swoich opinii przez artystów nie powinno być zakazywane. Pamiętacie np. spektakle z papieżem, też były kontrowersyjne, ale taka jest sztuką... Nie kneblujmy ust, kto jak kto, ale po gazecie się tego nie spodziewałem...

 • bmzgs

  Oceniono 6 razy 2

  I to wszystko odbywa się w Bad Altheide, czyli miejscowości, która z polskością nie ma praktycznie nic wspólnego i którą podarował Polsce Stalin.

 • ba1944

  Oceniono 2 razy 2

  ciemny lud to kupi

 • lesnojeziorska

  Oceniono 4 razy 2

  Najwyraźniej pakt Ribbentrop-Mołotow szkopy zawarły same ze sobą :D.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  To też jest częścią wyborczego projektu...

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 1 raz 1

  A ja oczekiwałbym od Pana Prezesa i jego podwładnych: Prezydenta RP, Premiera Rządu RP, marszałków Sejmu i Senatu w dniu 17. września zdecydowanego wystąpienia rocznicowego: przecież mija 80 lat od chwili przyłączenia się Związku Radzieckiego do Niemiec Hitlerowskich w ich agresji na Polskę! I dopiero od tej chwili można powiedzieć o wojnie światowej, przedtem był to konflikt niemiecko-polski do którego w obronie Polski przyłączyły się tylko Anglia i Francja!
  Gdzie te uroczystości, ci goście na najwyższym szczeblu, spuszczone do połowy masztu sztandary, akademie szkolne, itd? Przy okazji należałoby przypomnieć krzywdy jakie spotkały Polaków i Polskę z rąk Sowietów: Katyń, Białe Niedźwiedzie, Kazachstan, Kołymę, zniewolenie Polski na lata...
  Nie, nie podoba mi sie polityka historyczna PiS-u!

 • shtalman

  Oceniono 5 razy 1

  Wolak to stan umysłu, najlepiej pasuje do krajobrazu Syberii kopiąc rowy

 • aus

  Oceniono 15 razy 1

  Jaka antyniemiecka? to sa fakty historyczne. Marny dziennikarzyna z GW wytrzezwiej lepiej.....

 • super_hetero_dyna

  Oceniono 5 razy 1

  Jurgieltnicy podnieśli wrzask?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 1

  Można zawsze mieć z tyłu głowy agresję niemiecką,uknutą precyzyjnie przez Adolfa Hitlera,ale lepiej patrzeć do przodu i robić coś pożytecznego dla Polski i Polaków.PiS jednak uwielbia taplać się we wspomnieniach i porażkach naszej Ojczyzny.Na tej ideologii niczegho dobrego nie zbudujemy.

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 1

  No to Pan Premier udzielił patronatu (razem z panem Dworczykiem, oszustem majątkowym)? Czy nie udzielił? Bo komunikat głosi tylko, że wniosek o patronat nie wpłynął. Ale Pan PRemier (razem z panem Dworczykiem, oszustem majątkowym) mógł udzielić patronatu bez wniosku. Ot tak, z pańskiej łaski. Napisał może do organizatorów: "Słyszałem, ze tam u was organizujecie fantastyczną imprezkę patriotyczno-narodową. To ja wam daję patronat, chcecie czy nie chcecie (i pan Dworczyk, oszust majątkowy, też daje, bo oba zwaj dobre paniska jesteśmy).?

 • premier_scretyna

  Oceniono 5 razy 1

  Germanofile stanowczo twierdzą, że istnieje tylko germanofobia!

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 1

  Jak turyści z Niemiec zaprzestana przyjeżdżać do Polanicy to miejscowi zrobią twórca tej wystawy takie odszkodowanie ze więcej ma tyłku nie usiądzie.

 • kazek100

  Oceniono 11 razy 1

  Właścicielom hoteli i restauratorom w Polanicy chciałbym tylko powiedzieć, że uwielbiam Polanicę i cała Kotlinę Kłodzką. Ale jeszcze jedna taka durna wystawa i lizanie rządowych butów, a będę was omijał z daleka.
  Nie wspominam już o hipokryzji i ignorancji. Przecież najpiękniejsze ville w Polanicy są poniemieckie. Coś tam chcecie bredzić o reparacjach?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 13 razy 1

  Zwolennicy akcji "zjedz banana pod muzeum" z Czerskiej mają problem z kontrowersyjnymi akcjami artystycznymi ... hahahaha

 • marywil2012

  Oceniono 5 razy 1

  honorowy patronat Prezesa Ray Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz szefa KPRM Michała Dworczyka? Może niech uzupełnia przynajmniej wystawę informacja, że morawiecki otworzył ostatnio montownie mercedesa w Jaworznie, za kilkaset milionów euro...
  I niech pan premier się pochwali, jaki koncern stara się o wybudowanie kolejnej montowni na jego działce, która kupił "okazyjnie" bo akurat był niedaleko z żoną na spacerze od biskupa.
  Pisiaki, kogo wy oszukujecie. Kolonozujecie Polskę niemieckim kapitałem ale wmawiacie wyborcy, że z dekolonizujecie. Efekt taki, że aparatczycy pisowscy ciągnął kasę z procederu i się śmieją w twarz Polakom...

 • hoiwe

  Oceniono 3 razy 1

  Mercedes nie budował ani karabinów, ani dział, ani bomb, etc. Budował ciężarówki, które kupowała też armia Hitlera. Trudno stawiać gwiazdę Mercedesa koło hackenkreuza.
  Przypominam, tym którzy nie wiedzą: podstawowym wyposażeniem armii Stalina były amerykańskie Jeep-y. I to w prezencie od kochanych USA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX