Wypadek na Bałtyku. Polski jacht wywrócił się niedaleko Kłajpedy, co najmniej jedna osoba nie żyje

Podczas sztormu na Bałtyku niedaleko Kłajpedy na Litwie wywrócił się polski jacht z siedmioma osobami na pokładzie, wszystkie wpadły do wody. Jedna z nich uważana jest za zaginioną, jedna zmarła w drodze do szpitala.

W niedzielę 15 września na Bałtyku rozszalał się sztorm. Radio Gdańsk donosi, że niedaleko portu w Kłajpedzie wypadek miała polska jednostka. Przed godziną 18.00 mierzący 12 metrów jacht Lila wywrócił się niedaleko wejścia do portu w litewskiej Kłajpedzie.

Tragedia na Bałtyku. Wywrócił się polski jacht, co najmniej jedna ofiara śmiertelna

Jach osiadł na mieliźnie niedaleko brzegu, służby ratunkowe o wypadku poinformował spacerowicz.

Na pokładzie znajdowało się siedem osób, wszystkie wpadły do morza. Lokalnym służbom ratunkowym udało wyłowić się z Bałtyku sześć z nich, ostatnia uznana została za zaginioną. Jedna z ofiar wypadku zmarła w drodze do szpitala.

Żeglarz utknął na jachcie

Także w niedzielę Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa otrzymała sygnał od jachtu Kosnal 2. Około 22.40 okazało się, że biorący udział w Wielkiej Żeglarskiej Bitwie o Gotland żeglarz utknął na pokładzie ze złamaną ręką. W ramach wyścigu 20 uczestników wypłynęło z Gdańska i ma opłynąć wyspę, po czym wrócić na miejsce startu. Na pomoc poszkodowanemu ruszyły śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej z Babich Dołów i statek Bryza z Władysławowa.

Na stronie samego wyścigu czytamy -"Jednostka ratunkowa SAR przez całą noc asystuje Konsala 2 i utrzymuje z nim kontakt. Niestety wejście na pokład jest cały czas niemożliwe ze względu na panujące warunki". Uczestnik przyjmuje leki przeciwbólowe. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Wypadek na Bałtyku. Polski jacht wywrócił się niedaleko Kłajpedy, co najmniej jedna osoba nie żyje
Zaloguj się
 • nygga

  Oceniono 8 razy 8

  zasada nr 1 - w czasie sztormu nie podchodź do lądu. Pozostań na głębokiej wodzie do uspokojenia się pogody.
  Wychodziłem kiedyś z Kłajpedy na hardcorze (w sztormie). Jest tam bardzo płytko oprócz kanału, podobnie jak na Helu.

 • safelogica

  Oceniono 10 razy 4

  Jak mawiała niegdyś stara Kaszubka: Dawni marinarze byli z żelaza a statki drzewniane, a teraz statki z żelaza a marinarze z miętkiego drzewa

 • octogonal

  Oceniono 6 razy 2

  Droga redakcyjna gimbazo - to Konsal czy Kosnal?

 • zona_kaczora

  Oceniono 1 raz 1

  Prognoza że w niedzielę ma naqr...wi...ać była od tygodnia. Niestety nie da się w prosty sposób obronić kapitana. Na zatoce Puckiej w niedzielę był biały szkwał, najlepsze pływanie ws w tym roku.

 • gonzoe

  Oceniono 11 razy -3

  "Na pomoc poszkodowanemu ruszyły śmigłowiec ratowniczy"

  I nikt nie krzyczy "kto zapłaci za śmigłowiec??? żeglarz powinien był wykupić drogie ubezpieczenie!"? A nie, takie rzeczy to tylko w Tatrach, do wypadków na morzu czy na drodze może już latać smigłowiec za darmo, nikt nie ma z tym problemu.

 • mer-llink

  Oceniono 8 razy -4

  Ten co sie wywrócił, to ta jednostka "Pride of Poland Niepodległa", fundowana przez Polska Fundację NArodową, wożąca na pokładzie krewnych i znajomych PiS-Króliczka?????

 • michur51

  Oceniono 6 razy -6

  a co za czubek żegluje w czasie sztormu mając pod nosem bezpieczne porty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX