Policyjna akcja "Telefony". Wzmożone kontrole na drogach w Polsce i wielu krajach UE

Policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe w związku z akcją "Telefony". W poniedziałek funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy nie korzystają z telefonów podczas jazdy. Podobne akcje będą odbywać się także w wielu innych krajach europejskich.

Komenda Główna Policji w komunikacie przypomina, że w czasie prowadzenia pojazdu zabronione jest korzystanie z telefonów, które wymagają trzymania mikrofonu lub słuchawki w ręku. Nie wolno nie tylko dzwonić, ale też pisać wiadomości czy przeglądać internetu.

KGP podkreśla, że korzystanie z telefonu podczas jazdy może mieć poważne konsekwencje, bo rozprasza to kierowcę i zmusza go do odwrócenia wzroku od drogi. Policja przypomina, że osoby, które potrzebują mieć dostęp do telefonu w czasie prowadzenia auta mogą skorzystać z zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego, który nie zmusza kierowcy do odrywania wzroku od drogi.

Więcej o:
Komentarze (68)
Policyjna akcja "Telefony". Wzmożone kontrole drogowe w Polsce i wielu krajach UE
Zaloguj się
 • wmr2000

  Oceniono 20 razy 18

  A pojutrze już nie będą zwracać uwagi na telefony?

 • plaskaty

  Oceniono 17 razy 15

  Czekam na akcję policji tłuczenia młotkiem kierunkowskazów tym, którzy uważają, że ich używać nie ma potrzeby

 • yaspiman

  Oceniono 17 razy 15

  kulsony znów urządzaja sobie jakąś akcyjkę, pewnie dostaną za to dodatkową kasę. a wcale nie potrzeba żadnych akcji. wystarczą konsekwentne i stanowcze działanie na codzień.
  np. dzisiaj stojąc na światłach widziałem 4 kierowców rozmawiajacych przez telefon. tak jest codziennie, ale kulsony tego nie widzą, bo nie ma akcji.

 • razal-on-line

  Oceniono 14 razy 14

  No fajnie że jest taka akcja. Ale dlaczego tylko akcja? To codzienne działania powinny być, bo dosłownie co drugi kierowca rozmawia w czasie jazdy. I ma niestety gdzieś bezpieczeństwo innych.

 • bmarten

  Oceniono 20 razy 14

  Codziennie co trzeci kierowca używa telefonu podczas prowadzenia samochodu. Bardzo mi się podobają sku...syny (obojga płci) skręcające w lewo z telefonem przy uchu. No i rowerzyści jadący bez trzymanki też z telefonem przy uchu.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 20 razy 14

  Zawsze zastanawia mnie ta dziwna niechęć do zestawów głośnomówiących czy słuchawkowych ...drodzy współużytkownicy dróg; w swych niejednokrotnie "wypasionych furach" rozmawiając bezpośrednio przez trzymany przy uchu smartfon czy iPhone, wyglądacie jakbyście też te "fury" od bezdomnego dostali i słuchawki już nie dołożył :-) ... (o piszących smsy podczas prowadzenia pojazdu już nie wspomnę)

 • rafnowa

  Oceniono 10 razy 10

  Brawo policja, lepiej niech jest juz akcja, niz nie mialoby byc nic, choc najlepiej jakby konsekwentnie policja zwracal na to uwage na codzien. Ja jeszcze czekam na akcje, wyscigi nocne w miastach ryczcymi autami, rusze z rykiem ze swiatel i halasujace motory od rana do 23:00. Mieli by plan na caly rok ;-) .

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 18 razy 10

  Ciekawe kiedy przestaną udawać ze nie widzą czarnej czy też siwej chmury za autem za którym czasem ciężko jechać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX