Komentarze (227)
Bielsko-Biała. Na zbiórki dla okradzionej 99-latki wpłynęło ponad 600 tys. zł. "Altanka już wybrana"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • loneman

  Oceniono 9 razy 9

  Chciwe chamstwo na forum znow dalo glos zamiast siedziec cicho skoro popieraja zlodziei....

 • shtalman

  Oceniono 12 razy 8

  A czy odprowadzi podatek darowizny na druku SD Z2? Przecież Pinokio oraz ministrowie rządu też coś muszą mieć, należy się im

 • franek-janek

  Oceniono 9 razy 7

  Oby kolejni "dobroczyncy" nie okradli tej pani, ktora moze byc kazdego z nas mama. Znajac zycie do pieniedzy w takiej sytuacji jest wielu ktorzy lgna jak cmy do swiatla, czasami tez najbizsi. Zycze by ta piekna odpowiedz dobrych ludzi miala dobry tez koniec.

 • mniklasp

  Oceniono 9 razy 7

  to wspaniale ze tyle dobrych Polakow jest w Polsce, aparat sluchowy to okolo 12 tys zl , altanka moze okolo 20 tys zl. Mysle ze ma rodzine gdzie moglaby zamieszkac na czas remontu , remont moze 50 tys zl. i 3 miesiace.
  Sama powinna zadysponowac reszta pieniedzy , mozliwe ze najlepiej pomoc tak samo starszym ludziom w potrzebie np kupna wozka inwalidzkiego, czy jakiegos remontu. W Polsce sa setki tysiecy starych ludzi bez pieniedzy mimo ze ciagle sie mowi jakto w Polsce bedzie niemiecki dobrobyt

 • tetradrachma

  Oceniono 10 razy 6

  No to teraz motłoch z zawiści, że zgar... (przytuliła) tyle kasy, ani chybi, altankę staruszce spali !

 • bmarten

  Oceniono 6 razy 6

  Piękny gest wspaniałych ludzi. Dużo zdrowia dla Pani Ewy!

 • tel123

  Oceniono 7 razy 5

  Czyli: nie ma tego, co by na dobre nie wyszło ?

 • gabriel

  Oceniono 7 razy 5

  Tak zupełnie poważnie. Jeśli taka ogromna kwota, została zebrana. To warto byłoby kogoś wyznaczyć, żeby pilnował tej kasy dla tej Pani.
  Bo ktoś się znów połasi.

 • gabrys13

  Oceniono 5 razy 5

  szkoda że ma już 99 lat, mogłaby sie dłużej nacieszyć altanką....

 • 162tony

  Oceniono 25 razy 5

  No to teraz ktoś "zmusi" Łukasza na przelanie pieniędzy na konto konkubiny i tyle ze zbierania...
  Jak tam kasa na Seicento?

  Dodatkowo teraz pojawi się w koło tej starszej Pani tylu doradców i potrzebujących że HOHO!

 • lgsz

  Oceniono 4 razy 4

  W listopadzie 2016 roku tak samo okradli moich rodziców - ukradli im pieniądze składane na tzw. "czarną godzinę". Policja w Środzie Wlkp. niestety nie była tak empatyczna jak w Bielsku i nie podała do mediów informacji w celu nagłośnienia sprawy i zwiększenia prawdopodobieństwa wykrycia sprawców. Nikt nam w tej sprawie nie pomógł. Złodziejki (2 kobiety młoda ok. 25-29 lat ciemnej mocno karnacji i druga ok. 45-50 lat tęga) nie tylko pozbawiły ich oszczędności życia, ale przyczyniły się do gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia - nasilenie inwazyjnej choroby nowotworowej (silny wstrząs spowodował obniżenie reakcji obronnych organizmu) i rozległy wylew (oboje byli w mocno podeszłym wieku). Szybko sprawę umorzono - kwestia 2 m-cy - wobec niewykrycia sprawców (to jakaś prawidłowość w policji) mimo, że zabezpieczyli dowód z odciskami, który posłużył złodziejkom do wyważenia zamka w drzwiach szafy. Cała złodziejska akcja trwała zaledwie 5 min i oczywiście w godzinach kiedy domownicy są w pracy. Rodzice moi niestety odeszli do lepszego świata z przekonaniem, że dobrzy ludzie na tym świecie dawno wyginęli, a państwo ich walczących niegdyś o wolność i polską mowę, ma za nic. To na końcu jesieni ich życia było dla nas wielką traumą i odebrało nam wszystkim wiarę w dobro i państwo. Nikt, ale to nikt nie podjął żadnych kroków by ją przywrócić. Ta Pani w całej tej okrutnej sytuacji ma o tyle szczęścia, że mieszka w Bielsku gdzie są empatyczni policjanci, którzy potrafią podjąć dodatkowe działania. Życzę tej Pani wiele wiele sił i dobra. Wszystkim złodziejom okradającym z premedytacją starszych ludzi życzę prawdziwego sądu bożego. Jeżeli już musicie być złymi ludźmi okradajcie siebie na wzajem a nie biednych seniorów.
  Niestety dobrzy ludzie są na wymarciu.

 • ciagciulaciag

  Oceniono 4 razy 4

  Te pare należy publicznie wychłostać, oblać smoła i posypać pierzem. A na czołach wytatuować: Złodzieje!

 • yan57

  Oceniono 8 razy 4

  po co podajecie kwotę jaką zebraliście obawiam się żeby babcia znowu nie padła ofiarą złodziei a tak apropos czy te pieniądze podlegają podatkowi tak się pytam z ciekawości dla brata

 • vinc.pl

  Oceniono 8 razy 4

  .
  ... #ole!# !!! :) :) :)
  .
  .
  ... tylko błagam Szanowni Rodacy, by nikomu nie przyszło do głowy zajumać tej kasy, jak choćby w przypadku samochodu dla kierowcy od #TSdBSz !!! Qrwa, dumny z Was jestem i tyle... ;)
  .

 • jonkasta

  Oceniono 10 razy 4

  Przecież całą uzbieraną kwotę nie trzeba babci dawać, kupić jej najpotrzebniejsze rzeczy, a reszta rozdysponować na takie samo biedne babcie przymierające głodem, mieszkające w nieopalanym mieszkaniu zimą. Trzeba się dzielić, a nie dla kuzynów , wujków babci. Zbiórki czasami są bez głowy, tak jak w TZG na niedowidzącą Joannę .

 • bratjolki

  Oceniono 9 razy 3

  Trudno nie cieszyć się.
  Ja tylko bym zapytał.
  KTO jest wyznaczony by opiekować się panią Ewa teraz.
  Przeciw rodzinie, somsiadom, kolędownikom, cyganom i cygankom, wnuczkom oraz ich pomiotowi, zdrowym garnkom i papieskim kocom, marszom równości i nowej rynnie w Licheniu.
  KTO się za to weźmie???
  I jak.

 • plastikpiokio

  Oceniono 5 razy 3

  niech się babcia nie cieszy bo najlepiej na tym wyjdzie urząd skarbowy który już zaciera te lepkie łapska.

 • andzia1965

  Oceniono 5 razy 3

  jest taki rydz z Torunia który też ma duuuuuze potrzeby więc trzeba coś mu z tego dać

 • sloncenadnami

  Oceniono 7 razy 3

  byłam maksymalnie zażenowana, gdy w programie Dzień dobry TVN, dwie panienki - prowadząca wywiad oraz z fundacji, która zainicjowała zbiórkę, nie pozwoliły starszej Pani się wypowiedzieć!!!!! To że kobieta ma 99 lat, już sam fakt, wymaga ogromnego szacunku! A one wzięły starszą panią do środka i same między sobą nadawały, a Pani chciała coś powiedzieć, podziękować!! Żałosne to było i kompletnie nie na miejscu!!!!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 3

  Naród mamy wspaniały,tylko ludzie to k...wy.,ponoć Piłsudski tak już wcześniej ocenił Polaków.

 • strzykwa5

  Oceniono 2 razy 2

  Od zawsze mówię, że każda zrzutka powinna mieć ustalony pułap. Inaczej po stracie psiej budy można zostać milionerem. Skoro tak to osoba nieuczciwa ( a takie się zdarzają ) może to wykorzystać.

 • klan_fan

  Oceniono 10 razy 2

  Czy spadkobiercy już się odnaleźli?

 • coralin

  Oceniono 6 razy 2

  Mam nadzieję, że Pani będzie miała aparat słuchowy w przyszłym tygodniu, altankę wczesną wiosną. I wszystko nie rozwlecze się w czasie. Co do zębów i remontu mieszkania jestem sceptyczna. W takim wieku ludzi męczą remonty, są przyzwyczajeni do swojego gniazdka i żeby nie było to uszczęśliwianie na siłę, o ile Pani ma dostęp do ciepłej wody itp. Mam wrażenie, że to jest bardziej akcja dla zbieraczy, dla poprawienia samopoczucia: pomagam to jestem fajny.

 • globus1065

  Oceniono 4 razy 2

  Teraz czekam kiedy z Urzędu Skarbowego przyjdą po podatek od darowizny.

 • walkirrr

  Oceniono 6 razy 2

  ciekawa ile z tego dostanie ta kobieta a ile zgarną "organizatorzy" zbiórki

 • mamakostka

  Oceniono 2 razy 2

  Zrobic zeby i kupic aparat sluchowy....kurxx, na to chyba nie powinno sie zrzucac spoleczenstwo, to powinno zapewnic starszej Pani panstwo, co to za chory kraj!!
  Mam nadzieje, ze Pani bedzie jeszcze dlugo cieszyc sie z altanki i innych rzeczy. Przywraca mi to wiare w ludzi!

 • anafas

  Oceniono 2 razy 2

  oby jej ktos teraz nie napadł, bo se wymysli ,ze trzyma kase pod poduszka i zrobi jej krzywde.ci z fundacji powinni pomoc wybudowac altane, zrobic jej remont, kupic aparat itp. ale reszty nie wpłaca na jej indywidualne konto itp., bo jak sie rozejdzie to marny jej zywot, od oszustow i złodziei bedzie sie roic

 • grot191

  Oceniono 6 razy 2

  Znając naszych rodaków tylko patrzeć jak zaczną zlodzieje kombinować jakby upozorowac napad...

 • Rafał Jakób

  Oceniono 1 raz 1

  Kompletny brak empatii do czasu kiedy dojdzie do trgedi. Gdzie sąsiedzi, instytucje i kościół. Zostawili straszą osobę na łasce losu. Dobrze że nasze społeczeństwo ma wielkie serce o innych formach pomocy jest cisza. No, teraz gdy starsza Pani jest dość majętna przypuszczam iż wizyty księdza będą "dość"częste. Bardzo szkoda miłej, starszej Pani.

 • concernedgrammarnazi

  Oceniono 1 raz 1

  Oby tylko nie pojawiła się armia życzliwych pomagaczy, czyli hien i nie dobrała się do kasy... A zwłaszcza ci w czarnych ciuszkach.

 • michalstr3

  Oceniono 3 razy 1

  Poryczałem się............

 • locke314

  Oceniono 7 razy 1

  Dylemat - gdyby nie złodzieje, pies z kulawą nogą by się kobieciną nie zainteresował.
  Podziękować im chyba należy?

 • rascal76

  Oceniono 5 razy 1

  Być może w głowach przestępców narodził się właśnie nowy pomysł oszustwa. Nie na wnuczka. Na babkę.

 • Anna Skowron

  Oceniono 1 raz 1

  Stu i stu jeszcze lat życia życzë Pani w zdrowiu i radości ...
  jaki mamy dziwny naród ??? Za jedno słowo się pozabijają ,klną na siebie nawzajem ,nawet w rodzinie ,warczą ,oskarżają ,no i KRADNĄ //nawet ci ,którzy ponoc Prawi Sprawiedliwi ,a tu ?
  Proszę .....
  A tym co to zrobili powinno się uciąć chociaz palce !!!! Nawet 500+ pisowcy tez powinni pod to podlegać .ale by był RAJ ...//o poprzednikach już nie mówię ,ale Ci jeszcze Tamtych przewyższyli

 • iremus

  Oceniono 5 razy 1

  Byleby starczyło forsy ze zbiorki na te altankę. W przeszłości różnie bywało:
  ...........Zniknęły pieniądze ze zbiórki na nowe seicento dla Sebastiana K. Do krakowskiej prokuratury trafiło zawiadomienie w tej sprawie......Pomysł zbiórki pieniędzy na zakup nowego seicento pojawił się spontanicznie, kilka dni po wypadku w Oświęcimiu w lutym 2017 roku, w którym rządowa limuzyna wioząca ówczesną premier Beatę Szydło zderzyła się z seicento prowadzonym przez 21-letniego wtedy Sebastiana K. Prokuratura oskarżyła potem młodego kierowcę o spowodowanie tego wypadku, jego proces trwa do dziś...... Rafał Biegun rozpoczął zbiórkę w serwisie crowdfundingowym Pomagam.pI. - To mój protest przeciw państwu Prawa i Sprawiedliwości - mówił pomysłodawca akcji, Polak mieszkający na Wyspach Brytyjskich. W opisie akcji podkreślał, że zależy mu, "aby młody chłopak mógł kupić auto w pełni sprawne, bez podejrzanej historii, ukrytych wad itp.". ........ zakazany link

 • koment22

  Oceniono 13 razy 1

  Ja myślę, że pani Ewa powinna podziękować złodziejom. Bez ich pomocy nadal by biedowała, a tak stać ją na wszystko. Ja w imieniu pani Ewy bardzo im dziękuję, za dobre serce i uczynek !

 • rascalow

  Oceniono 7 razy 1

  Rydzyk ręce zaciera.

 • t_uptus

  0

  Ludzie wpłacają pieniądze dla tej pani, a komuś już przyszło do głowy by je "odpowiednio" wykorzystać... Jakaś debilna "fundcja" ma je przeznaczać "na innych potrzebujących".... A niby jakim prawem?! Każda złotówka powinna pozostawać w wyłącznej dyspozycji tej pani bez względu na to ile ma lat i jaki styl życia jej odpowiada!

 • akami

  0

  Przestała nawet chodzić do kościoła, ponieważ niedosłyszała [...] w poniedziałek panią Ewę odwiedzą "spece" od słuchu.
  No to pani Ewa znów zacznie chodzić do kościoła następnie urzędnik KK zacznie przychodzić do pani Ewy i kaska zmieni właściciela.
  To jak w starym dowcipie.
  Ty masz pieniądze, ja mam doświadczenie, załóżmy spółkę. Za rok ja będę miał pieniądze, a ty doświadczenie.

 • kaszpir2

  0

  Spokojnie zaraz pojawi się Kościół i pomoże "wydać" te pieniądze , albo pojawią się wnuczki , prawnuczki i pomogą wydać te pieniadze ...

  Danie tych pieniędzy tej babci to zwykła głupota i magnes dla złodziei ..
  Tej Pani wyremontować mieszkanie aby mogła godnie żyć i wypłacać co miesiąc powiedzmy z 1000 zł a resztę przeznaczyć na pomoc innym potrzebującym ...

 • absyntowy_profesor

  Oceniono 6 razy 0

  A w komentarzach Wybiórczej jak zwykle dno dna.

 • polak66maly

  Oceniono 4 razy 0

  od razu okazalo sie, ktore sku...syny ludzion zle zycza.

 • Dziarska Żmija

  Oceniono 2 razy 0

  Efekt motyla. Ciekawe jaki jeszcze TWIST w tej historii będzie.

 • jacekzwawy

  Oceniono 3 razy -1

  Jesli dożyje setki, to dostanie automatycznie emeryturę specjalną dla stulatków, jakieś 3600 zł miesięcznie na rękę.

 • polak66maly

  Oceniono 5 razy -1

  "blad systemowy"

 • polak66maly

  Oceniono 5 razy -1

  od razu okazalo sie, ktore sku...syny ludzion zle zycza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX