Zachodniopomorskie: atak szerszeni w Barlinku. Owady zaatakowały zawodników nordic walking

Rój szerszeni zaatakował uczestników mistrzostw Polski w nordic walking, które rozgrywały się w Barlinku w Zachodniopomorskiem. Cztery osoby zostały dotkliwe użądlone, jedna z nich została przewieziona do szpitala.

Tuż po rozpoczęciu zawodów w Barlinku grupa zawodników została zaatakowana przez rój szerszeni. Początkowo informacje przekazane przez serwis Barlinek24.pl mówiły o kilkudziesięciu poszkodowanych - 30 osobach. Ostatecznie owady użądliły cztery osoby, z czego jedna z nich wymagała specjalistycznej opieki, dlatego została przewieziona do szpitala. Pozostałym uczestnikom imprezy udzielono pomocy medycznej na miejscu.

Szerszenie zaatakowały zawodników tuż po starcie na leśnym odcinku trasy. Strażacy po krótkim rekonesansie odnaleźli gniazdo owadów ukryte we wnętrzu drzewa i zneutralizowali je środkami chemicznymi. 

Więcej o:
Komentarze (87)
Zachodniopomorskie: atak szerszeni w Barlinku. Owady zaatakowały zawodników nordic walking
Zaloguj się
 • adam.kerr

  Oceniono 61 razy 39

  "Szerszenie zaatakowały zawodników tuż po starcie na leśnym odcinku trasy. Strażacy po krótkim rekonesansie odnaleźli gniazdo owadów ukryte we wnętrzu drzewa i zneutralizowali je środkami chemicznymi."

  Kur/wa to gdzie te szerszenie mają zakładać gniazda, jeśli nie w lesie??? nie żebym był ekooszołomem, ale zniszczenie gniazda w lesie tylko dlatego że ktoś tam robił zawody to chyba przesada

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 32 razy 30

  I zawody nordic walking zamieniły się w zawody forest running...

 • kadykianus

  Oceniono 47 razy 25

  Jak to zneutralizowali? Zabili kolonie szerszeni bo użądliły kilku palantów biegających po lesie? Jak bardzo trzeba mieć nawalone we łbie.

 • behemot.02

  Oceniono 31 razy 17

  Nie dość, że "zawodnicy" szerszeniom zrobili łomot pod ich gniazdem, to jeszcze gdy się zaczęły bronić, to je zabito. Precz z Nordic Walking!

 • u_corsu

  Oceniono 22 razy 16

  Od teraz stado nordic walkerow bedzie poprzedzal oddzial wojsk broni chemicznej i neutralizowal wszystko co sie rusza. Oczywiscie zawodnicy bede biegli w kobinezonach, zeby nie byli narazeni na zatrucie chemia.

 • donmarek

  Oceniono 17 razy 13

  Zlikwidować wolne soboty. Hołota będzie w pracy, to i bzdur nie będzie tutaj wypisywać. PRL wróć !!!

 • stach_79

  Oceniono 27 razy 13

  Szerszenie przeraziły się, że imigranci z Norwegii chcą opanować Polskę... postanowiły w imię kaczystanskiej republiki ludowej zneutralizować wroga. Chwała szerszeniom wyklętym!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX