Długoterminowa prognoza pogody. Przed nami złota polska jesień

Jaka będzie jesień 2019? Meteorolodzy z portalu AccuWeather przewidują, że najbliższe tygodnie będą w Polsce ciepłe i przyjemne, a załamanie pogody nastąpi dopiero w listopadzie.

Synoptycy prognozują, że po wyjątkowo upalnym lecie na terenach od Francji do Polski możemy się spodziewać przyjemnej, ciepłej jesieni z długimi okresami bez intensywnych opadów deszczu. Na stronie AccuWeather czytamy, że temperatury w naszym regionie będą tej jesieni wyższe niż w latach ubiegłych. 

Prognoza pogody. Do listopada będzie słonecznie, później pogoda gwałtownie się zmieni

Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że wrzesień i październik będą miesiącami ciepłymi i słonecznymi, a przez większość wrześniowych dni termometry w Polsce będą wskazywać ok 20-25 stopni. W październiku i na początku listopada będzie nieco chłodniej, ale w dalszym ciągu będzie słonecznie, a pogoda będzie sprzyjać podróżom i sportom uprawianym na świeżym powietrzu. Zdaniem meteorologów sucha pogoda będzie korzystna dla zbiorów w Polsce.

Synoptycy z AccuWeather ostrzegają jednak, że w połowie listopada możliwa jest gwałtowna zmiana pogody, ponieważ w tym okresie nad Europę Środkową i Zachodnią zacznie nacierać zimne powietrze znad Rosji. Wówczas obserwować będziemy opady deszczu ze śniegiem, a w miejscowościach podgórskich także opady śniegu.

Więcej o:
Komentarze (19)
Długoterminowa prognoza pogody. Przed nami złota polska jesień
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 9 razy 5

  PO 13 PAŹDZIERNIKA BĘDZIE TAKA BURZA, JAKIEJ ŚWIAT NIE WIDZIAŁ ...

 • matamzimu

  Oceniono 4 razy 4

  zbiorów czego w październiku? grzybów? orzechów? liści z drzew?

 • zbigniew628

  0

  W ostatnich latach pogoda jest bardzo powtarzalna.A więc na początku listopada lub pod koniec może byç śnieg.Potem długo bez śniegu i ewentualne mrozy/ nie pękające/ pod koniec stycznia lub w lutym.Ale jak zwykle będą wichury i do wiosny niejeden dom zostanie bez dachu.Śniegu mało z czego powinni się cieszyć gospodarze domów i ratusz.

 • hakatumbaitsumani

  Oceniono 4 razy 0

  Malownicza, także złota jesień jest we wszystkich krajach, gdzie występuje roślinność zielona. Po jaki grom powtarzacie to głupie sformułowanie : "złota polska jesień"?

 • charlie10011986

  Oceniono 2 razy 0

  tak a o zimie stulecia juz słyszę od czterech lat...

 • selden2

  Oceniono 1 raz -1

  pogoda pogoda wazniejsze kto wygra ? skad ten blad ?

 • selden2

  Oceniono 1 raz -1

  pogoda pogoda wazniejsze kto wygra ?

 • justas32

  Oceniono 7 razy -1

  Prognozy pogody NIGDY się nie sprawdzają. Znaczy że całą jesień będzie lało ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX