Śląsk. 12-latka zginęła w czasie zabawy. Chciała wyciągnąć piłkę, przygniotły ją płyty OSB

Do tragedii doszło w Rydułtowach na Śląsku. 12-letnią dziewczynkę zgniotły ustawione pod budynkiem płyty OSB, kiedy próbowała spomiędzy nich wyciągnąć kauczukową piłkę. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Dwie dziewczynki bawiły się piłką przed domem przy ulicy Wróblewskiego w Rydułtowach na Śląsku. Dzieci rzucały do siebie kauczukową piłeczką. W pewnym momencie zabawka wpadła pomiędzy płyty OSB oparte o budynek.

12-latka zginęła w czasie zabawy

Dziewczynka próbowała wyciągnąć piłeczkę i przesunęła w tym celu płyty OSB. W pewnym momencie płyty w rozmiarze około dwóch i pół na półtora metra przygniotły dziecko. Marta Pydych z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przekazała portalowi Nowiny.pl:

Dwunastolatka doznała poważnych obrażeń, między innymi głowy. Niestety nie udało się jej uratować. Lekarz stwierdził na miejscu zgon dziecka.

W zależności od grubości płyta OSB w takim rozmiarze może ważyć od 24 do 43 kg. Do tragedii doszło 4 września przed godziną 20. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dziecka, zlecona została także sekcja zwłok.

Więcej o:
Komentarze (74)
Śląsk. 12-latka zginęła w czasie zabawy. Chciała wyciągnąć piłkę, przygniotły ją płyty OSB
Zaloguj się
 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 39 razy 23

  Płyty, zapewne niezabezpieczone i walające się w jakimś przypadkowym i dostępnym dla dzieciaków miejscu. Typowy polski wdoopizm budowlany odstawiany przez robotników na samozatrudnieniu, wziętych z łapanki na olxsie przez jakąś wsiową podwykonawczą firemkę, której jedynym kapitałem jest rozklekotany bus, para młotków i dziurawe taczki poniewierające się na pace. Szef tak samo głupi i bez wyobraźni jak jego "robotnicy", nikt na nic nie uważa i na godzinę przed fajrantem już myślą o flaszce, którą obalą przed kolacją

 • joasia.skora

  Oceniono 25 razy 23

  Biedulka. :(

 • supermarjan

  Oceniono 27 razy 19

  - edek, to sie przewali....
  - kaj tam. sam niy mo nikt do łażynio..., stawiej i idymy....

 • romikus

  Oceniono 21 razy 17

  Tragedia. Współczuje rodzicom. Nigdy nie chciałbym znaleźć się w takiej sytuacji gdy jako rodzic muszę pochować własne dziecko. Straszna tragedia dla rodziców.

 • boobooo

  Oceniono 29 razy 15

  A kto zostawił niezabezbieczone płyty OSB? Szkoda dziecka i wielkie współczucie dla rodziny.

 • dafaq

  Oceniono 15 razy 13

  Straszne :( Wyrazy współczucia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX