Niedziele handlowe 2019. Czy 15 września wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. W związku z tym konieczne jest sprawdzanie, w których terminach w danym miesiącu wypada niedziela handlowa. Terminy te zmieniać się będą aż do 2020 roku.

Kiedy we wrześniu została wyznaczona niedziela bez zakazu handlu? Niedziela handlowa w 2019 roku wypada tylko raz każdego miesiąca. Wyjątkiem są jedynie dwie niedziele handlowe w kwietniu i grudniu, które przypadają ze względu na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. Od przyszłego roku czekają nas jeszcze większe ograniczenia, a niedziele handlowe wypadać będą już tylko maksymalnie siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 15 września sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela handlowa została wytypowana w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Zgodnie z kalendarzem w niedzielę 15 września duże sklepy oraz centra handlowe tego dnia będą zamknięte. Najbliższa niedziela, podczas której nie będzie obowiązywał zakaz handlu, wypada dopiero 29 września.

Zakaz handlu w niedziele - które sklepy mogą być wtedy otwarte?

Zakazem handlu w niedzielę objęte są przede wszystkim duże sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco oraz centra handlowe. W tych dniach otwarte mogą być m.in. apteki, cukiernie, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami oraz sklepy prowadzone przez właściciela lub jego rodzinę. W niedziele niehandlowe bardzo często otwarte są także sklepy franczyzowe takie jak Żabka czy Carrefour Express oraz placówki, które pełnią funkcję placówki pocztowej.

Więcej o:
Komentarze (21)
Niedziele handlowe 2019. Czy 15 września wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • markonim

  Oceniono 4 razy 2

  Jak juz musicie koniecznie o tych niedzielach to napiszcie po prostu w nagłówku na głównej że następna jest wolna lub hnadlowa i koniec. Jak można w kółko co tydzień kopiować te wypociny.

 • Oceniono 6 razy 2

  Wszystkich informatorów od pogody awansować do Rady Ministrów- haha takich "mądrych" ludzi nam potrzeba, wyłączność zrobić tylko dla UZ którego na miejsce budyńa zrobić prezydentem

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 2

  :)... wezcie motorowke i stuknijcie sie w leb redakcyjne geniusze :) od niehandlowych niedziel...

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  NPK, przestań wreszcie pisać tutaj te swoje bzdury!!!
  "konieczne jest sprawdzanie, w których terminach w danym miesiącu wypada niedziela handlowa. Terminy te zmieniać się będą aż do 2020 roku."
  A trochę dalej:
  "W 2019 roku niedziela handlowa została wytypowana w ostatnią niedzielę każdego miesiąca."
  NPK, brak rozumu i logiki!?

 • maxym9

  Oceniono 2 razy 0

  Mam już dość tych tytułów w każdy piątek - otwarte czy zamknięte. Od zawsze zakupy robię w piątek żeby nie psuć sobie soboty i niedzieli. A jeśli już zdarzy mi się a to za ciuchem, a to za butem, a to za meblem to krótko i raz na kwartał. Spędzanie wolnego czasu w tłumie to ewidentna i szkodliwa strata

 • baxter21

  Oceniono 4 razy 0

  NPK, UZ,AM i kilku innych debili pseudo dziennikarzy wyborczej, takimi artykułami wzbijają się na wyżyny swoich umiejętności. Jeszcze bzdury o super cenach skody superb i jest git. Michnik się w grobie przewraca jak widzi co robicie z jego gazetą

 • marini2

  Oceniono 8 razy 0

  Gazeto, skoro w ustawie jest że tylko ostatnia niedziela miesiąca jest handlowa, to czemu co tydzień w tytule retorycznie pytacie się "czy w niedzielę sklepy otwarte"?

 • antonio rebenga

  Oceniono 7 razy -1

  Jeśli chodzi o temat niedziel handlowych to wierzę tylko w to co napisze UZ

 • sarenmaster

  Oceniono 5 razy -1

  Biorą was na przetrzymanie. Ile wytrzymacie takie artykuły bez irytacji.
  To już nawet nudne sie robi żeby to komentować. A oni mają z tego pożywkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX