Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 15 września obowiązuje zakaz handlu?

Od marca 2018 roku klienci, którzy zostawiali robienie zakupów na ostatni dzień tygodnia, muszą od tego momentu sprawdzać, czy w danym terminie wypada niedziela handlowa. Kiedy we wrześniu będziemy mogli zrobić niedzielne zakupy w dużych sklepach i centrach handlowych?

Niedziela handlowa w 2019 roku została wyznaczona tylko w jedną niedzielę każdego miesiąca. Rok wcześniej niedziela handlowa wypadała dwa razy w miesiącu. Od 2020 roku czeka nas kolejna zmiana w kalendarzu niedziel handlowych - od tego momentu wypadać one będą maksymalnie siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy 15 września wypada niedziela handlowa?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w 2019 roku niedziela bez zakazu handlu wypada zawsze w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Zgodnie z tym rozporządzeniem 15 września duże sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco oraz centra handlowe będą tego dnia zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 29 września.

Zakaz handlu w niedziele - które sklepy mogą być wtedy otwarte?

Zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje jednak wszystkich placówek: dotyczy to m.in. aptek, cukierni, stacji benzynowych, sklepów z pamiątkami oraz sklepów prowadzonych tego dnia przez właściciela lub jego rodzinę. Decyzja o tym czy i w jakich godzinach sklepy te są otwarte zależą od osoby zarządzającej konkretnym sklepem. Tego dnia otwarte są także często sklepy franczyzowe takie jak Żabka czy Carrefour Express lub sklepy, które jednocześnie pełnią funkcję placówki pocztowej.

Więcej o:
Komentarze (16)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 15 września obowiązuje zakaz handlu?
Zaloguj się
 • pkozar

  Oceniono 9 razy 5

  Proponuję rozszerzyć warsztat i zacząć pisać artykuły "Czy w ostatnią niedzielę sklepy były otwarte?" Nie ma za co.

 • bbbzzz

  Oceniono 3 razy 3

  Ehh, ciekawy artykuł, ale zabrakło informacji o sobocie. Czy sklepy będą otwartę?

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 2

  Przychodzi NPK do lekarza, a ten mu na to;

  ~ kozetkę mam wolną dopiero 27. października.
  - a 28. września nie mógłbym?
  ~ przykro mi, ale 28. września leży na niej UZ!

 • Oceniono 6 razy 2

  Artykuł NPK z cyklu informacja miesiąca która ukazuje się już od dłuższego czasu w każdy czwartek (start) należy jak dla mnie, mojej rodziny ,sąsiadów oraz całej zbiorowości naszej miejscowości( pozwalam sobie tak napisać ponieważ za 4 dni uzyskujemy prawa miejskie) do ważnych ,istotnych, pouczających, podnoszących adrenalinę zachęcających do pracy dla dobra RP zarządzanego przez jedyną słuszną nie omylą mającą według sondaży 45% próg wyborczy hahaha zarządzaną w prawie przez szeregowego posła potrafiącego bardzo dobrze liczyć w pamięci Jak podała GW niedawno.

 • remislanc

  Oceniono 8 razy 0

  Czwartek, 5 rano - START
  Przez 210 dni w roku, 4 razy w tygodniu pytacie o możliwość zrobienie zakupów w niedzielę. Wasi prenumeratorzy są ułomni i nie mogą zapamiętać, że pójdą do biedronki po browara tylko w ostatnią niedzielą miesiąca?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX