Synoptycy ostrzegają przed silnym sztormem na Bałtyku. Wiatr powieje do 10 stopni w skali Beauforta

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym sztormem dla Pomorza i Pomorza Zachodniego. Wiatr może osiągnąć siłę od 7 do 10 stopni w skali Beauforta. W regionie wystąpią również intensywne opady i burze.

"Synoptycy z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB ostrzegają przed silnym sztormem na Bałtyku oraz w całej polskiej strefie brzegowej" - brzmi komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowany na Twitterze. Zgodnie z zapowiedzią meteorologów siła wiatru może sięgać od 7 do 10 stopni w skali Beauforta, a porywy wiatru mają dochodzić do 10 stopni w skali Beauforta. 

Jednocześnie IMGW wydało ostrzeżenia 1. stopnia dla mieszkańców północnych powiatów województwa pomorskiego związanych z silnym wiatrem i intensywnymi opadami oraz dla województwa zachodniopomorskiego z powodu silnego wiatru. W większości przypadków obowiązują one do wtorkowego wieczoru do godziny 20.00.

Ostrzeżenia ze względu na silny wiatr i intensywne opady deszczu wydało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Dorian zmierza w kierunku Europy. Wpłynie na pogodę w Polsce

Wtorkowe opady i burze to jednak nie koniec kapryśnej pogody nad Morzem Bałtyckim. Posttropikalny cyklon Dorian zmierza przez Atlantyk w kierunku Europy. W ciągu 24 godzin wpłynie na pogodę w Irlandii i Wielkiej Brytanii, przynosząc im silny wiatr i opady. Potem powędruje w kierunku Danii i Norwegii. 

Jak informuje Arleta Unton-Pyziołek w TVN Meteo "w czwartek eks-Dorian 'muśnie' Polskę". Jego skutki odczują zachodnie i północne regiony Polski. Cyklon spowoduje opady oraz silny wiatr - w porywach do 50-60 km/h.

Więcej o:
Komentarze (3)
Synoptycy ostrzegają przed silnym sztormem na Bałtyku. Wiatr powieje do 10 stopni w skali Beauforta
Zaloguj się
 • zbysio47

  Oceniono 1 raz 1

  Bursztynowe zniwa .

 • zwierzowiec

  0

  A bosman tylko zapiął płaszcz
  i zaklął
  Ech do czorta!
  Nie daję łajbie żadnych szans...
  10 w skali Beauforta!
  10 w skali Beauforta!
  10 w skali Beauforta!

 • pytlarro

  Oceniono 2 razy 0

  Tak, bardzo mocno wieje. Wkurza to, że już tak bardzo jesienne, zimno i pada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX