Łosice. Urodziła dziecko i zostawiła je w koszu na bieliznę. Grozi jej do 5 lat więzienia

W miejscowości Łosice w województwie mazowieckim 20-latka urodziła dziecko i pozostawiła je w koszu na bieliznę. Dzięki szybkiej reakcji członka rodziny, noworodka udało się uratować.

Jak podaje portal slowopodlasia.pl w sobotę 7 września 20-letnia mieszkanka Łosic (miejscowości w województwie mazowieckim) zgłosiła się do szpitala z krwotokiem. Lekarze nie mieli wątpliwości, że kobieta wcześniej urodziła dziecko. W tym samym czasie członek rodziny znalazł noworodka w łazience i natychmiast wezwał pogotowie.

Łosice: 20-latka urodziła dziecko i zostawiła je w koszu na bieliznę. Noworodek został uratowany dzięki reakcji członka rodziny

Dziecko znajdowało się w koszu na bieliznę. Dzięki szybkiej reakcji członka rodziny i wezwaniu pomocy ratownikom medycznym udało się przywrócić funkcje życiowe noworodka. Następnie dziecko zostało przetransportowane helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do warszawskiego szpitala.

Rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinspektor Katarzyna Kucharska poinformowała, że obecnie trwa kompletowanie materiału dowodowego w tej sprawie. Następnie dokumenty zostaną przekazane do prokuratury.

W rozmowie z portalem Fakt24.pl prokurator Katarzyna Wąsak z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach poinformowała, że matka dziecka do tej pory przebywa w szpitalu. Po wypisaniu 20-latka zostanie przesłuchana, możliwe że zostaną jej przedstawione zarzuty - Na razie wszczęliśmy śledztwo w sprawie usiłowania dzieciobójstwa, przesłuchani zostali także członkowie rodziny. Według informacji dziennikarzy rodzina nie wiedziała o ciąży 20-latki. Kobiecie może grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (32)
Łosice. Urodziła dziecko i zostawiła je w koszu na bieliznę. Grozi jej do 5 lat więzienia
Zaloguj się
 • aleksa66

  Oceniono 21 razy 19

  Wpadła, została sama , ukrywała ciążę przed rodziną. Przedwczesny poród w samotności musiał wywołać szok! Tej dziewczynie potrzebne jest wsparcie a nie straszenie karą. Zresztą w Polsce jest taki ciemnogród, że nie dziwi mnie to!!!

 • jael53

  Oceniono 21 razy 19

  Tu by wreszcie należało zacząć pozywać państwo, za uporczywe niewywiązywanie się z przyjętego obowiązku zapewnienia należytej edukacji o zdrowiu reprodukcyjnym.

 • plac.czerwony

  Oceniono 18 razy 16

  Jesteśmy ludźmi. Niekoniecznie chcemy zachodzić w ciążę po każdym stosunku. To dorobek cywilizacji. Antykoncepcja jest PRAWEM, nie luksusem.

 • plac.czerwony

  Oceniono 19 razy 15

  Niech sąd koniecznie zbada czy miała dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, aborcji, wsparcia psychologicxnego, nowoczesnej pomocy medycznej, itd.

 • arreis65

  Oceniono 22 razy 14

  za współżycie bez ślubu katolickiego - niedługo - dostanie jeszcze 10 !!!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 11 razy 9

  A biskupi dalej wrzeszczą,że wychowanie seksualne w szkołach jest niepożądane.A tu patrz 19 latka zachodzi w ciążę,rodzina nic nie zauważa i poród w koszu... w domu rodzinnym.halllo! tu jest Ziemia!

 • ba_sw_ek

  Oceniono 13 razy 9

  Sama ze sobą zaszła w ciążę!?! Gdzie tatuś dziecka? Może jego w pierwszym rzędzie należy umieścić w miejscu odosobnienia, żeby dobrze się zastanowił nad sobą, a jeśli ciąża z gwałtu przez "członka rodziny" to do pierdla członka, bez odwołania

 • marcinmarcin12

  Oceniono 15 razy 9

  Gazeto. Czas na akcje uswiadamiajaca na temat depresji poporodowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX