Oświęcim: pyton tygrysi znaleziony w sypialni. Tydzień wcześniej uciekł sąsiadom

Jeden z mieszkańców Oświęcimia w sobotę 7 września wieczorem odkrył w swojej sypialni nieproszonego gościa. Okazała się nim samica pytona tygrysiego. Mężczyzna powiadomił oświęcimski oddział Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Niecodzienne odkrycie miało miejsce w mieszkaniu na pierwszym piętrze na os. Chemików. Organizacja, która przyjechała na pomoc przerażonemu mężczyźnie, opisuje całą sytuację na Facebooku:

Nieproszony gość

Okazało się, że samica pytona tydzień wcześniej uciekła swoim opiekunom, prawdopodobnie wymykając się przez otwarte okno. Do mieszkania, w którym ją znaleziono dostała się po parapecie. Gad został zabrany przez inspektorów i trafił do domu tymczasowego.

Wkrótce zgłosili się po niego właściciele.

Uciekające węże

Tego samego dnia podobne zajście miało miejsce w Gliwicach. Metrowy pyton tygrysi zawisł na ogrodzeniu jednej z prywatnych posesji. Zaniepokojony właściciel wezwał straż pożarną. Kilka dni wcześniej, 29 sierpnia, również w Gliwicach, znaleziono węża zbożowego na placu zabaw.

Pyton tygrysi nie jest jadowity, ale w przeciwieństwie do węży zbożowych są objęte ochroną i każdy opiekun ma obowiązek zarejestrować swoje zwierzę. Zwykle nie atakują ludzi, ale kiedy poczują się zagrożone, mogą ugryźć – mają ostre zęby.

Więcej o:
Komentarze (34)
Oświęcim: pyton tygrysi znaleziony w sypialni. Tydzień wcześniej uciekł sąsiadom
Zaloguj się
 • arcanuss86

  Oceniono 18 razy 18

  A jaka kara grozi tym imbecylom do potęgi?

 • tbernard

  Oceniono 16 razy 10

  Co to znaczy zostanie wydany właścicielom?
  Nieodpowiedzialni właściciele powinni pokryć koszty akcji, spore odszkodowanie za terror jaki przeżył sąsiad. Ponadto powinno się rozważyć przetransportowanie zwierzęcia do jego naturalnego środowiska.

 • xnww

  Oceniono 9 razy 9

  jak dobrze mieć sąsiada ....

 • sluchaj_bej

  Oceniono 13 razy 9

  Pyton w sypialni. Lubie to!

  Żona

 • herr7

  Oceniono 6 razy 6

  I tak mieli szczęście. Mogła im w końcu zwiać czarna mamba.

 • kolojabolo91

  Oceniono 8 razy 6

  Żyjemy w czasach wolności i demokracji.Sklepy zoologiczne są niemal wszędzie i pękają w szwach,ale czy z tego powodu musimy mieć wszystko?Po co pytony w Polsce, po co się pchać z hodowlą np. najbardziej agresywnych ras psów (nie mówię o wąskiej grupie specjalistów )?Jeszcze kurza twarz w jakimś bloku to wszystko?Ludzie , nie możecie sobie (jak macie taką potrzebę) zafundować kanarka,rybki i o nie dbać?!

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 6 razy 6

  Kurczę faceta wysłuchali Ja jak dzwonię z samego rana do animalsów i mówię biegają mi po mieszkaniu stado białych myszy nie jedna tylko stado, to dyżurna operatorka mówi mi abym zadzwonił na karetkę pogotowia lub żebym się leczył i to taki już od ponad dwóch lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX