Gdzie jest burza? Niż Hans wkracza do kraju. Intensywny deszcz, możliwe trąby powietrzne

Pogoda. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają: burze mogą dziś przejść przez dziewięć z szesnastu województw. Meteorolodzy prognozują, że opady mogą osiągnąć do 45 mm, a wiatr do 70 km/h.

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że intensywne opady deszczu z burzami mogą wystąpić dziś w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i opolskim. Dla tych regionów wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia. Takie warunki spowodowane są przez niż Hans, który przywędrował do nas zza zachodniej granicy. Przed burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, podając, że intensywne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić zarówno w dzień, jak i w nocy. 

Burze będą przesuwać się na północ i północny zachód. Mogą wystąpić także trąby powietrzne

Przypomnijmy, że ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Polscy Łowcy Burz prognozują, że takie zagrożenie mogą dziś stanowić nie tylko burze, lecz także trąby powietrzne. "Ze względu na dogodne warunki istnieje ryzyko powstania trąby powietrznej nie tylko na obszarze objętym 1 stopniem zagrożenia" - komentują. 

Więcej o:
Komentarze (41)
Gdzie jest burza? Niż Hans wkracza do kraju. Intensywny deszcz, możliwe trąby powietrzne
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 26 razy 14

  Jakie to szczęście, że mieszkamy we wspaniałym, opływającym w dobrobyt kraju i żadne kataklizmy nam nie grożą, gdyż czuwa nad nami Król Polski Jezus Chrystus razem z Jego Matką Przenajświętszą Panienką Maryją Zawsze Dziewicą a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki. O bezpieczeństwo, cudowne życie i dobrobyt wszystkich mieszkańców Wielkiej Polski Katolickiej - bez względu na kolor skóry, wyznanie czy poglądy polityczne dba też Jego Wysokość Prezes Polski Jarosław Kaczyński Wielki, Którego Brat Zginął w Zamachu Smoleńskim a także jego lewa ręka Prezydent Polski Andrzej Duda - Niech Będzie Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał!!!

 • jaja-kaczora

  Oceniono 14 razy 8

  dac na tace Tadkowi Belzebubowi z Torunia i zalatwione! Ale 100 milionow, koniecznie Ejro!

 • cob22

  Oceniono 13 razy 7

  Zawsze wina Hansa, Tuska albo Putina. Tak to jest za Prawych I Spowiedliwych.

 • extrafresh

  Oceniono 15 razy 5

  Niż Hans wkracza do kraju.

  Niż Jarosław od lat niszczy nasz kraj.

 • rozal1971

  Oceniono 4 razy 4

  Idę się schronić do pubu. Nie ze mną takie numery, Hans:)

 • miszka_szyfman

  Oceniono 4 razy 4

  Czy wina Hansa są smaczne ?

 • jozbieszczad

  Oceniono 16 razy 4

  ***Niż Hans wkracza do kraju.

  Z Polski wyprze go jak zwykle wyż Иван.

 • slav_

  Oceniono 3 razy 3

  >>Niż Hans wkracza do kraju.

  Czyli - "J23 znów nadaje" - ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX