Pogoda na dziś - wtorek 10 września. Duże zachmurzenie, a lokalnie także deszcz

Wtorek 10 września nie będzie najładniejszym dniem w tym miesiącu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że będzie dziś deszczowo i dość wietrznie.

Najtrudniejsze warunki atmosferyczne będziemy obserwować na północy kraju. Wychodząc do pracy, mieszkańcy województw nadmorskich powinni wziąć ze sobą parasole. 

Temperatura. Termometry wskażą od 16 do 22 stopni

Wtorek 10 września będzie dniem stosunkowo ciepłym. Najniższe wartości odnotujemy dziś na termometrach w Zakopanem i Koszalinie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia będzie 16 stopni Celsjusza, z kolei najwyższe - w Przemyślu, Krakowie i Katowicach, gdzie temperatura maksymalna wzrośnie do 22 stopni. Na wybrzeżu i obszarach podgórskich termometry wskażą do 18 stopni, a w pozostałej części kraju do 20 stopni Celsjusza.

Opady. Najwięcej deszczu na północy, lokalnie także silny wiatr

Synoptycy z IMGW przewidują, że w wielu miastach i wsiach spadnie dzisiaj deszcz. Najwięcej opadów prognozuje się dla północy kraju, gdzie zachmurzenie będzie duże, a wysokość opadów może osiągnąć nawet 20-30 mm. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie umiarkowane, a słabe opady będą występować lokalnie. Opadom będzie towarzyszył słaby i umiarkowany wiatr. Silniejszych podmuchów możemy spodziewać się na wybrzeżu - tam wiatr może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na dziś - wtorek 10 września. Duże zachmurzenie, a lokalnie także deszcz
Zaloguj się
  • szabepio

    Oceniono 1 raz 1

    Kiedy jadę przez Polskę to zauwazyłem że Polacy na podworkach zgromadzili juz sporo tzw opału tzn stare drzwi łazienkowe, meble, drewniane ramy okienne pomalowane emalią. Są tego całe sterty.
    Nikt sie przed tym nie schowa. Kazdy to będzie wdychał. Bedzie to palone nocami.
    Rak dla dzieci gwarantowany. A pis sprowadził do Polski najwiecej śmieci w całej Europie. W tym ok 20% to wlaśnie stare lakierowane meble i okna na opał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX