Pogoda na weekend 7-8 września. W sobotę sporo deszczu, w niedzielę także burze

Pogoda na weekend 7-8 września. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że przed nami dwa dość deszczowe dni. Sobota i niedziela będą też stosunkowo chłodne - temperatura powyżej 20 stopni będzie rzadkością.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie padać, jednak na niedzielę prognozuje się także burze, które mogą przejść przez wschodnią część Polski.

Pogoda na sobotę 7 września. Synoptycy prognozują liczne opady deszczu

Z map pogodowych na portalu pogodynka.pl wynika, że różnica temperatury pomiędzy najcieplejszym a najzimniejszym miejscem w Polsce wyniesie w sobotę 10 stopni. Najcieplej będzie na Podkarpaciu -  prognozuje się, że w Przemyślu termometry wskażą nawet 24 stopnie. Najniższą temperaturę odnotujemy z kolei w Opolu - tam temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie zaledwie 14 stopni. Na sobotę prognozuje się także liczne opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę aż po Pomorze i Kujawy. Najwięcej przejaśnień będzie na wschodzie Polski.

Pogoda na niedzielę 8 września. Końcówka weekendu będzie burzowa

Temperatura w niedzielę będzie nieco bardziej wyrównana niż w poprzedzającą ją sobotę. Tego dnia najchłodniej będzie w Jeleniej Górze, gdzie termometry wskażą maksymalnie 15 stopni, a najcieplej w Rzeszowie, gdzie temperatura wzrośnie do 22 stopni. 8 września również będzie dniem deszczowym. Synoptycy prognozują, że padać będzie przede wszystkim na Pomorzu, Warmii, Kujawach, Górnym Śląsku, a także w centrum kraju i w  Małopolsce. Na południowym wschodzie i gdzieniegdzie na wschodzie lokalnie mogą wystąpić burze

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na weekend 7-8 września. W sobotę sporo deszczu, w niedzielę także burze
Zaloguj się
  • Oceniono 4 razy 2

    Dlaczego w bloku informacyjnym handlowa niehandlowa niedziela komentarze są wyłączone?. Chcę wyrazić swój sprzeciw, jestem oburzony. Pomimo tego, że wiem iż jest niehandlowa ale chcę to potwierdzić po raz drugi w dniu dzisiejszym. Proszę UZ o wyjaśnienia i powód

  • hrkukus

    0

    No to na Giewont.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX